Spojte se s námi


Bundesliga

Xabi Alonso zůstává v Leverkusenu? Liverpool vzdal boj o španělského kouče. Ten neodejde, zní z Bayernu

Byl o něj velký zájem, velmi nahlas se hovořilo o zájmu Liverpoolu a Bayernu. Xabi Alonso se však podle posledních zpráv rozhodl zůstat v Leverkusenu, Reds už se totiž mají poohlížet po jiné náhradě za Jürgena Kloppa. Koho mají v hledáčku?

Publikováno

dne

Byl o něj velký zájem, velmi nahlas se hovořilo o zájmu Liverpoolu a Bayernu. Xabi Alonso se však podle posledních zpráv rozhodl zůstat v Leverkusenu, Reds už se totiž mají poohlížet po jiné náhradě za Jürgena Kloppa. Koho mají v hledáčku?

Na základě posledních zpráv britských médií se Xabi Alonso rozhodl zůstat v Leverkusenu. Liverpool totiž vzdal boj o současného kouče lídra bundesligové tabulky a začíná se poohlížet jinde.

Právě Xabi Alonso byl silně spojován s kormidlem slavného anglického celku, vlastně už od oznámení Jürgena Kloppa, že na konci sezóny opustí Liverpool.

Deník The Guardian uvádí, že prvními trenérskými jmény na seznamu jsou Roberto De Zerbi a Rúben Amorim. První zmíněný aktuálně koučuje Brighton, tudíž má s Premier League zkušenosti.

Druhý je lodivodem Sportingu Lisabon, který v roce 2021 dovedl k ligovému titulu. A i nyní je Sporting lídrem portugalské nejvyšší soutěže. Nutno ale dodat, Xabi Alonso zatím nic neoznámil veřejně, byť doposud dával najevo, že v jeho zájmu rozhodně není Bayer opouštět.

Španělský kouč byl mimo jiné jedním z kandidátů na post hlavního trenéra Bayernu. Jak ale mnichovský gigant vytušil, Alonso se z Leverkusenu neodejde.

Xabi Alonso zůstává, koho Bayern přivede?

„Alonso je vzhledem k současným úspěchům Bayeru Leverkusen nakloněn spíše jeho setrvání v klubu, protože by ho nechtěl opustit,“ řekl čestný prezident Bayernu a člen dozorčí rady Uli Hoeness, jehož slova ocitoval deník The Guardian.

Rovněž Bayern shání náhradu za současného kouče. Thomas Tuchel totiž bavorský klub na konci sezóny opustí. V úvahu samozřejmě stejně jako v případě Liverpoolu přichází Amorim, který je velmi kladně hodnoceným trenérem.

Ve smlouvě má však výstupní klauzuli ve výši 17 milionů liber, tedy necelých 20 milionů eur. Co se Alonsa týče, ten by měl v Leverkusenu zůstat do roku 2025. Právě tehdy pak vejde v platnost jeho výstupní klauzule nastavená na 15 milionů eur.

Zdroj: Bundesliga, BBC Sport, The Guardian

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.