Spojte se s námi


Fotbal

Workshop francouzského trenéra, který působil na čtyřech světových kontinentech, pro české kluby ještě před odletem do USA, v lednu v SK Kosmonosy

O tom, že český fotbal zaznamenal ústup ze slávy nemůže být ani diskuse a ani žádná potřeba řešit minulost, ujetý vlak se však dá ještě vidět a můžeme udělat a změnit pár zásadních věcí v českém výchovně-rozvojovém fotbalovém prostředí pro kategorii 18+ a udělat potřebné, aby mohla pokračovat ve svém důležitém rozvoji, konkurovat alespoň v Evropě a dále alespoň zastavit propad vůči světové třídě.

Publikováno

dne

O tom, že český fotbal zaznamenal ústup ze slávy nemůže být ani diskuse a ani žádná potřeba řešit minulost, ujetý vlak se však dá ještě vidět a můžeme udělat a změnit pár zásadních věcí v českém výchovně-rozvojovém fotbalovém prostředí pro kategorii 18+ a udělat potřebné, aby mohla pokračovat ve svém důležitém rozvoji, konkurovat alespoň v Evropě a dále alespoň zastavit propad vůči světové třídě. Co je to potřebné, jaká opatření je nutné přijmout?

Společnost 121 ELITE Sports před mnoha lety vsadila na francouzský fotbal. Její spoluzakladatel, pan Jan Černota, který působí ve službách ŠKODA AUTO a.s. jako krizový konzultant a manažer a sport podporuje jako své hobby nám sdělil:

„Postupně jsme Francii navštěvovali a pozorovali její fotbal, účastnili se tam stáží nejlepších nadějí v akademiích a v klubech, učili se a získávali jsme postupně přehled o nejlepších akademiích, o jejich metodice, o managementu a finálně též o systematické práci a o jejich světově konkurenceschopných produktech – o hráčích ve věku nad 18 let a o jejich trenérech a klubech.

Vždy nás zajímalo, odkud a jakým způsobem se rekrutují mistři světa, z jaké základny jsou vytvořeni a jak je tato základna zorganizována a řízena, když produkuje takto stabilně a pravidelně World Class hru a její hráče?

Před několika dny vyvrcholil zájem společnosti 121 ELITE Sports o francouzský vrcholový fotbal v uzavření oboustranně atraktivního kontraktu se společností Euro Foot Management (EFM) a dospěl ke společnému otevření projektu a koordinaci prostoru pro podporu a rozvoj úspěšných kariér mladých nadaných hráčů, trenérů a manažerů, spočívající v oboustranném a vzájemném uplatnění hráčů na hřištích obou, ale i třetích zemí.

„Pro společnost EFM jsme vytipovali několik mladičkých českých pilných talentů, např. mladoboleslavského Lukáše Maška nebo Sparťana Daniela Žížalu a ještě pár dalších odvážných nadějí, kteří by mohli v budoucnu při správném zacházení a jejich kvalitním rozvoji uspět i ve světově špičkovém fotbalu dospělých hráčů

Naopak jsme požádali našeho francouzského partnera, aby nám pomohl vytipovat a nabídnout jejich mladé nadané hráče, kteří by byli úspěšní a rozdíloví v českých profesionálních ligách, především ve FL a FNL a mohli zde dodat kvalitu a tím, že by přispěli ke zvýšení konkurenční hodnoty některých českých týmů v soutěži vůči soupeřům.“

Jednou z konkurenčních výhod, kterou navázaný vztah a projekt přináší na český fotbalový trh je, že francouzští prezentovaní hráči jsou daleko kvalitněji a komplexněji vybaveni, jsou důsledně prověřeni domácí kvalitní konkurencí a jsou proto připraveni pro hru v nejnáročnějším sportovním prostředí, jaké vůbec na světě existuje a oni již v tomto prostředí dlouhodobě velmi dobře a stabilně prospívají a mají nyní zájem posunout svou kariéru do profesionálních lig v některých zemích, které jim nabízejí atraktivní příležitost k další seberealizaci své kariéry a na oplátku oni nabízejí rozdíl a kvalitu.

I Česká republika již vstoupila do hledáčku zájmu těchto hráčů. A v porovnání poměru cena/výkon jsou jednoznačně tito ve Francii nepřeplácení a dobře vedení kvalitní hráči ve výhodě svými očekáváními podmínek oproti našim, ne tak kvalitním komfortně honorovaným hráčům.

Společnost 121 ELITE Sports, ve spolupráci s moderně se rozvíjejícím sportovním klubem SK Kosmonosy, uspořádá ještě v lednu, těsně před odletem francouzského elitního trenéra Noëla Tosiho do Spojených států za jeho novým angažmá, konzultační prezentaci a workshop pro české fotbalové kluby, které se zajímají o francouzský fotbal nebo také o multikulturální faktory ve výchově a trénování zahraničních mladých hráčů

Pan Tosi je díky svým zkušenostem považován za jednoho z nejzkušenějších trenérů, který poznal podmínky fotbalu v Evropě, v Americe, v Asii a stejně tak úspěšně i v Africe.

Pan Luis Fernandez, který strávil většinu své hráčské kariéry v Paris Saint-Germain v roli hráče a později úspěšného trenéra, nám poskytl k panu Tosimu tuto referenci:

„Ahoj, přišel jsem k vám, abych promluvil o muži, který je francouzským trenérem, je to Noël Tosi, od kterého jsem se z jeho strany dlouho učil. Pracovali jsme spolu, začali jsme se mít rádi, poznali jsme se. Tosi je trenér, se kterým jsem měl možnost spolupracovat. Doprovázel mě a také mě přiměl k pozoruhodnému vývoji v profesi.

Učili jsme se a udělali spolu kurz. Proto bych to chtěl (angažmá a přispění českému fotbalu), protože si myslím, že má vlastnosti, které se pro trenéra a především špičkového trenéra vyžadují. A myslím, že to může něco přinést. Je to trenér s velmi, velmi dobrou pověstí, který má vlastnosti, aby vám přinesl své zkušenosti. Tak Ahoj.“

To byl Luis Fernández, 60 zápasů za francouzský tým a také jediný francouzský trenér, který vyhrál Evropský pohár s francouzským klubem.

Pan trenér Tosi by měl do Česka přicestovat už na konci tohoto týdne, workshop se zájemci z českých klubů by se mohl uskutečnit na počátku příštího týdne, intenzívně jednáme s kluby, s FAČR, zda mají o takové setkání v jednom či dvou dnech vč. tréninkové jednotky s juniory zájem (dle odezvy a zájmu).

Sportovní konzultační společnost 121 ELITE Sports aktivně a dlouhodobě podporuje pilné nadané hráče, trenéry a manažery a veškerou podpůrnou činnost financuje ze svých zdaněných zdrojů. Také náklady spojené s pobytem trenéra Noëla Tosiho v Česku si vzala na sebe, takže pro účastníky workshopu zbývají pouze náklady na dopravu, zajištění si ubytování a stravy, s těmito položkami velmi rád vypomůže klub SK Kosmonosy na základě přihlášení se volnou formou a popisem požadované služby.

Termín workshopu, jeho trvání a program budou zveřejněny na stránkách Euro Foot Management, vč. kontaktních údajů ve 2. polovině tohoto týdne, informace na tel. čísle +420 739 494 525.

Workshop bude moderován a proveden v anglickém jazyce s překladem do češtiny, moc se těšíme na dotazy účastníků pro úspěšného trenéra, který ovlivnil nejlepší sport na světě a nyní projevil zájem předat své zkušenosti našim českým nadějím.

Kariéra:

Noël Tosi začal svou kariéru na lavičce ve 27 letech a je první francouzský kouč, který trénoval ve Spojených státech. Prošel Grenoblem, Nîmes, Gueugnonem, Arles-Avignonem, Angers nebo francouzským Cherbourgem, byl také trenérem Konga a Mauretánie.

Reklama

Fotbal

V čem tkví důležitost Zinčenka pro Arsenal? Jeho přítomností roste i Xhaka, Gunners jsou variabilní

Arsenal útočí na první ligový titul od sezóny 2003/04. Ne díky jedné individualitě, ale především kvalitními týmovými výkony. Velkým lídrem každopádně je letní posila z Manchesteru City Oleksandr Zinčenko.

Publikováno

dne

Arsenal útočí na první ligový titul od sezóny 2003/04. Ne díky jedné individualitě, ale především kvalitními týmovými výkony. Velkým lídrem každopádně je letní posila z Manchesteru City Oleksandr Zinčenko.

Ze startu ročníku Gunners táhl Gabriel Jesus, postupně roli lídra převzal Bukayo Saka. Prosinec a start ledna patřil Martinu Odegaardovi a celý leden byl v režii Eddieho Nketiaha a Oleksandara Zinčenka.

Vítězná mentalita

Na úvod vhled do Zinčenkova přístupu k zápasům. Jeho nasazení a koncentrace na týmový úspěch jsou zřídkakdy vídané, na jeho emocích fanoušek ani nepozná, jestli zrovna hraje, nebo sedí na lavičce. Vždy žije s týmem na 100 procent.

Z Manchesteru City má zároveň zkušenosti se ziskem velkých trofejí. A ty se budou mladému týmu ve finále boje o celkové prvenství hodit. Zinčenko zná náročnost cesty za titulem v Premier League a dle slov Mikela Artety je to právě on, kdo si bere na starost motivační proslovy a zároveň otevře hovoří o prvním místě.

Přepínání systému

Teď k Ukrajincově přínosu po herní stránce. Zinčenko je pro Artetu klíčový, jelikož je zvyklý nastupovat i ve středu pole. Byť na papíře Arsenal hraje na čtyři obránce, v zápase se Zinčenko posouvá o linii výš a Arsenal útočí v systému 3-3-1-3.

Rozestavení vypadá zvláštně, ale Zinčenko se vskutku zasune na levou stranu vedle Thomase Parteyho a Granita Xhaku. Při ztrátě míče a rychlém brejku soupeře se na levou stranu defenzivy stahuje Xhaka nebo Zinčenko podle toho, kdo to má zrovna blíž.

Možná to vyznívá trochu chaoticky, avšak Arsenalu to neuvěřitelně funguje. Díky Zinčenkovi. Ten totiž oběhá neuvěřitelnou plochu prostoru na levé straně, protože se aktivně podílí na výstavbě hry. Hlavně ve formě předfinálních přihrávek.

Xhaka nemusí hasit

Se Zinčenkovou všudypřítomností souvisí i zlepšené výkony Xhaky. Švýcarský reprezentant sbíral v minulých sezónách karty ve velkém, jelikož hasil ztráty své i spoluhráčů. Letos ale než soupeř založí brejk, už je u něj Zinčenko a už je ozbrojen.

Xhakovi kooperace se Zinčenkem vyhovuje i proto, že Ukrajinec není rychlostním typem beka a Gabriel Martinelli svou rychlostí a souběžně pracovitostí pokryje lajnu v podstatě sám. Při bránění si pak Zinčenko se Xhakou mohou měnit pozice, jelikož jsou oba leváci a oba mají s levou obranou zkušenosti.

Zdroj: Premier League

Pokračovat ve čtení

Bundesliga

Nebývale vyrovnaný boj o titul v Bundeslize. Kdo se nakonec bude radovat?

Nejvyšší německá fotbalová liga je v tomto ročníku nezvykle vyrovnaná. Po osmnácti zápasech je rozdíl mezi prvním a šestým týmem tabulky jen pět bodů. Bude se na konci sezóny radovat opět Bayern?

Publikováno

dne

Nejvyšší německá fotbalová liga je v tomto ročníku nezvykle vyrovnaná. Po osmnácti zápasech je rozdíl mezi prvním a šestým týmem tabulky jen pět bodů. Bude se na konci sezóny radovat opět Bayern?

6. místo – Eintracht Frankfurt, 32 bodů

Co hovoří pro: Tým pod vedením výborného trenéra Olivera Glasnera nepřišel v zimě o žádnou velkou hvězdu. Své soupeře je schopen převálcovat rychlou, přímočarou hrou a navíc i v Evropě ukazuje, jak je těžké se dostat do jejich kompaktní defenzivy.

Co hovoří proti: Právě fakt, že Frankfurt i na jaře bude hrát evropské poháry, může Eintrachtu ztížit boj o titul. V posledních dvou sezónách se navíc tým vyznačoval hodně kolísavou formou.

5. místo – Freiburg, 34 bodů

Co hovoří pro: Klub hospodaří dlouhodobě velmi rozumně, kontinuita je velmi důležitá. Trenér Streich působí na svém postu přes deset let. Navíc není na Freiburg vyvíjen absolutně žádný tlak, může jen překvapit.

Co hovoří proti: Jedná se o tým poctivých pracantů, kterému chybí nějaký rozdílový hráč. Freiburg také nemá výraznějšího kanonýra, ze všech šesti aspirantů na titul má nejméně vstřelených branek.

4. místo – Borussia Dortmund, 34 bodů

Co hovoří pro: Mix talentovaného mládí a zkušených rutinérů, skvělá atmosféra na stadionu a velká touha být tím, kdo přetrhne dlouhou šňůru titulů Bayernu. Terzić a spol. určitě pro to udělají maximum.

Co hovoří proti: Někdy se zdá, že Dortmundu chybí lídr, který by povzbudil a nakopl tým, když se nedaří. Borussia působí občas na hřišti lehkovážně, někdy zbytečně ztrácí body, které na konci mohou chybět.

3. místo – RB Lipsko, 35 bodů

Co hovoří pro: Svěží vítr, který přinesl do Lipska trenér Marco Rose, dobrá forma ofenzivních hráčů, mezi nimiž vyniká hlavně Nkunku, udržení Gvardiola i ustálená sestava.

Co hovoří proti: Lipsko bude hrát na jaře také evropské poháry, uvidíme, jak to tedy skloubí s Bundesligou. Je třeba vyvarovat se zraněním a nastartovat Tima Wernera.

2. místo – Union Berlín, 36 bodů

Co hovoří pro: Union nehraje pod žádným tlakem, tým je dlouho spolu, je sehraný, má jasný herní plán, doma hraje před skvělou kulisou, je silný ze standardek a vzduchu, dokáže vyhrávat i vyrovnané zápasy.

Co hovoří proti: Také Union bude na jaře hrát evropské poháry. Vzhledem k náročnému hernímu projevu může týmu dojít dech a může přijít menší či větší výsledková krize, trenér Fischer a jeho tým ale jistě udělají všechno proto, aby se to nestalo.

1. místo – Bayern Mnichov, 37 bodů

Co hovoří pro: Bayern má pořád nejlepší kádr v soutěži, když roztočí kolotoč ofenzivních kombinací, málokterá obrana odolá. Navíc je v klubu nastavena taková atmosféra, že všichni neustále jedou na sto procent.

Co hovoří proti: Bude záležet, zda trenér Nagelsmann toto nastavení dokáže přenést na své svěřence. Po odchodu Lewandowského chybí typický zabiják, obrana je někdy náchylná při rychlých brejcích soupeřů.

Zdroje: Kicker, Instagram Bundesligy

Pokračovat ve čtení

Fotbal

VIDEO: Ronaldo si připsal první gól, proměnil penaltu. Další dvě velké šance spálil, o druhou trefu jej připravil ofsajd

Páteční podvečer nabídl další zápas Cristiana Ronalda v saúdskoarabské lize. Jeho Al-Nassr tentokráte vyrazil na půdu celku Al-Fateh, který bychom před utkáním hledali ve středu tabulky. Jak si Portugalec vedl?

Publikováno

dne

Páteční podvečer nabídl další zápas Cristiana Ronalda v saúdskoarabské lize. Jeho Al-Nassr tentokráte vyrazil na půdu celku Al-Fateh, který bychom před utkáním hledali ve středu tabulky. Jak si Portugalec vedl?

Cristiano Ronaldo za sebou má další zápas v novém prostředí. Konkrétně třetí soutěžní. Jestli ale někdo čekal, že pro něj bude saúdskoarabský fotbal jednoduchou lahůdkou, pak se pořádně zmýlil.

Portugalská legenda se totiž stále ne a ne pořádně chytit. V prvních dvou zápasech čelil kritice, dokonce i ze strany trenéra Rudiho Garcii. V tom druhém dokonce fanoušci na stadionu zpívali jméno Lionela Messiho.

S výkony Ronalda se hodně spojovalo slovíčko „ghosting“, což pochopitelně mělo značit jeho neviditelnost v utkáních. Nicméně ve třetím duelu už trochu vidět byl. Dostal se do šancí, ale mimo to nijak zásadně nezářil

Ve 24. minutě byl blízko prvnímu gólu v novém angažmá, po efektním zpracování využil čas a prostor, aby si vypracoval brankovou příležitost, kterou využil. Jenže se nacházel v ofsajdu, kvůli čemuž gól neplatil.

Zhruba o deset minut později se po povedené kombinaci dostal do velké šance poté, co jeho spoluhráč Anderson Talisca nastřelil i kvůli zákroku tyč. Od tyče se míč odrazil přímo k nohám Ronalda.

V nejlepší formě by Portugalec podobnou příležitost rozhodně využil. Jenže nyní mířil vysoko nad bránu a posléze jen zoufale rozhodil rukama.

Do další šance se dostal Ronaldo na konci prvního dějství. To mu byl míč předložen téměř na zlatém podnose téměř k penaltovému puntíku, jenže namísto do sítě letěla rána držitele pěti Zlatých míčů do břevna.

Gesto jeho spoluhráče, který mu do šance přihrával, bylo vypovídající.

Ve druhé půli Ronalda téměř nešlo vidět. Vyfasoval žlutou kartu. Nicméně v nastavení jeho spoluhráči vybojovali pokutový kop a nějakou dobu to vypadalo, že jej kapitán Al-Nassru zahrávat nebude.

Nakonec si však přišel převzít míč a penaltu s přehledem uklidil do sítě, čímž srovnal na 2:2. Zvládl tak klíčový moment.

Zajímavé pak jsou i pohledy do statistik. Ronaldo dokončil úspěšně pouze 2 driblinky ze 7. Připsal si pouze 17 úspěšných přihrávek za celých 90 minut a víceméně nijak nevyčníval. Naopak.

Zdroj: Twitter

Pokračovat ve čtení

Oblíbené