Spojte se s námi


Bundesliga

Wolfsburg pod Kovačem razí heslo „mládí vpřed“

Úvodní střetnutí ročníku vždy mnohé naznačí o cílech pro sezónu. Tím spíš, pokud otěže převzal nový trenér, jak je tomu v případě Wolfsburgu.

Publikováno

dne

Úvodní střetnutí ročníku vždy mnohé naznačí o cílech pro sezónu. Tím spíš, pokud otěže převzal nový trenér, jak je tomu v případě Wolfsburgu.

Úvodní duel s Brémami se Wolfsburgu nevyvedl. Proti klubu, který se po roce vrátil do nejvyšší soutěže, dokázal uhrát jen remízu 2:2. Fanoušci Wolfsburgu si však z utkání odnesou zajímavý postřeh.

Wolfsburg do utkání naskočil se základní sestavou, jejíž průměrný věk dělal pouhých 23,8 let. A to včetně třicetiletého Koena Casteelse mezi tyčemi. 28letý kapitán Maximilian Arnold byl tedy s přehledem nejzkušenějším hráčem v poli.

I přes výsledek podali někteří nově příchozí, případně z hostování se navrátivší, mladíci Wolfsburgu dobrý výkon. Wimmer představoval pro obranu Brém hrozbu, zatímco Marmoush na druhém křídle byl hlavním tahounem směrem dopředu.

Některé posty by pro splnění těch nejvyšších ambicí klubu snesly posílení, avšak Wolfsburg má mladé talenty i ve své relativně široké sestavě. Například do v úvodním střetnutí defenzivně měkkého středu hřiště si vychovávají devatenáctiletého, vysoce hodnoceného belgického záložníka Astera Vranckxe.

Už tak slibně vyhlížející útok, složený například z hráčů jako Brekalo a Nmecha, mohou ještě občerstvit dalšími benjamínky v Kamińském, nebo stále teprve 23letém Jonasi Windovi.

Wolfsburg se navíc řadí mezi nejbohatší kluby německé Bundesligy, má zvučné jméno a jde o historicky úspěšný klub s ambicemi. Není proto důvod, proč by měl, v případě dosažení sportovních úspěchů, Wolfsburg svou mladou a talentovanou sestavu rozprodávat při první příležitosti.

Bundesliga potřebuje, aby se její nejbohatší kluby netrápily a mnoho fanoušků nyní vkládá své naděje do Nika Kovače, že dokáže ze svého mladého celku vychovat podobně úspěšný tým, jak to již dříve dokázal s Frankfurtem.

Zdroj: Bundesliga

Reklama

Bundesliga

Lewandowského odchod byl trpký, říká majitel fanouškovské stránky Bayernu. Reakce na neúspěch jsou různé

Sezona Bundesligy odstartovala a velmi spokojení jsou se začátkem fanoušci Bayernu Mnichov. Obhájci titulu přejeli Frankfurt 6:1, čemuž přihlížela i fanouškovská stránka Mia San Bayern.

Publikováno

dne

Sezona Bundesligy odstartovala a velmi spokojení jsou se začátkem fanoušci Bayernu Mnichov. Obhájci titulu přejeli Frankfurt 6:1, čemuž přihlížela i fanouškovská stránka Mia San Bayern. Její majitel, Slovák Matej Pančík, se v exkluzivním rozhovoru pro Ruik rozpovídal o znovuzaložení stránky, novinkách, ale také o posilách klubu nebo o Julianu Nagelsmannovi.

Kdy byla fanouškovská stránka nejúspěšnějšího německého klubu založena?

Nebyl jsem při založení této stránky, jsem jejím majitelem a administrátorem od 4. 3. 2018.

Jak tehdy založení probíhalo? Byl jste na založení sám nebo se na vytvoření podílela parta kamarádů?

Stránku jsem rozběhl spolu s kolegou, se kterým jsme předtím měli krátkou dobu i vlastní projekt – tam vznikla značka „Mia San Bayern“ – to bude tak pět let. Ještě předtím jsme působili na jiné stránce, kde jsme nabrali první zkušenosti. Na jaře 2018 tato, teď už naše, stránka upadala, a dokonce si pamatuju, že i při našem ohlášení o opětovném nastartování byli někteří lidé skeptičtí.    

Kolik lidí pracuje na stránce aktuálně?

Ještě nedávno bych řekl, že včetně mě aktivně tři. Před pár dny jsme ale rozšířili tým a můžu říct, že na pozicích redaktorů je teď přibližně třikrát víc lidí. Jádro tvoří mí dva kolegové, kteří jsou na stránce přibližně 2,5 roku. Myslím, že máme stejnou nebo velmi podobnou vizi, jak a kam tu stránku směřovat se zárukou kvality.

Věřím, že díky novým posilám se budeme moci věnovat i různým tématům. Už jsme například spustili seriál „Bavorské srdce“ o našich legendách a já osobně se chci též více zaměřit na rozšíření působení a budování značky, na což nebylo nikdy tolik prostoru.

V dnešní době se stránka těší slušné sledovanosti. Jak ale fanoušci vaší stránky reagují na neúspěch týmu? Přece jen Bayern neprohrál v lize už 10 let, a i letos by chtěl být prakticky bezchybný…

Bayern má vždy ty nejvyšší ambice a je správné, že fanoušci chtějí, aby se staly realitou. I přesto ale samozřejmě někdy přijdou porážky a neúspěch. Myslím, že co se týče reakce fanoušků, velmi záleží na tom, v čem ten neúspěch nebo ta prohra pramení.

Když je to například očividné dlouhodobé selhávání trenéra nebo některého z hráčů, je ta reakce jiná, než když někdo v jednom zápase zakopne, a ještě jiná je, když chybuje rozhodčí, s čímž máme bohužel zkušenosti.

Jako správci stránky se snažíme dlouhodobě psát příspěvky věcně a s láskou k Bayernu, i v těžších chvílích se snažíme klub podržet a jsem přesvědčený, že naši fanoušci nepřestanou fandit po jednom zklamání.

Jak často je potřeba přidávat na stránky informace?

Nemáme určené nějaké konkrétní číslo, liší se to, záleží na různých faktorech. Rozhodně zveřejníme desítky příspěvků týdně a díky mým kolegům jsme nikdy neměli několikadenní „hluché období“. Myslím, že právě aktivita je velmi důležitá pro dobrou stránku. I když to nemůže být jakákoliv aktivita.

A jaké to je s věrohodností informací? Vědí diváci, kterému citovanému serveru věřit? Nebo vybíráte pouze ze seriózních médií?

Člověk si po určitém čase samozřejmě vytipuje, které zdroje jsou důvěryhodnější a které ne. Je pro nás mimořádně důležité, abychom sdíleli pravdivé informace. Vyhýbáme se bulváru, neověřeným věcem a laciné senzaci.

Taky si zakládáme na tom, že u příspěvků, u kterých je to potřebné, musí být vždy zdroj. V tomto směru možná zavedeme jednu novinku, která už funguje na některých jiných stránkách, a to, že ohodnotíme důvěryhodnost jednotlivých zdrojů a tento rating u nich budeme psát.

Vaše stránka se letos zúčastnila fotbalového turnaje fanklubů, na kterém se letos představilo jedenáct týmů. Zástupci Bayernu skončili těsně za stupni vítězů. Byl jste na turnaji přítomen?

Nemohl jsem se ho zúčastnit a velmi mě to mrzí. Slyšel jsem o turnaji samá pěkná slova, myslím, že to je super akce. Kolega se účastnil letos i před rokem, kdy tým fanoušků Bayernu dokonce vyhrál. Ale je to samozřejmě hlavně o potkání se s lidmi a o dobré zábavě. Věřím, že dalšího ročníku už se budu moct zúčastnit.  

Tým vloni převzal Julian Nagelsmann. Ani jemu se ale nepodařilo získat vytoužený ušatý pohár pro vítěze Ligy mistrů. Navíc přišel výprask v domácím poháru. Dala se sezona přesto hodnotit jako dobrá?

Minulou sezonu by bylo dobré rozdělit na dvě poloviny. V té první hrál tým statisticky, výsledkově, ale hlavně i pro oko fanouška výborný fotbal. Ve druhé půlce přišlo zásadní zhoršení v Bundeslize a trpké vypadnutí v Lize mistrů.

S přihlédnutím k tomu, že bylo několik klíčových hráčů (Kimmich, Davies, Goretzka) dlouhodobě zraněných a že to byla první sezona Juliana Nagelsmanna, byla sezona v pořádku. V následující sezoně bude ale vedení i fanoušci očekávat od Bayernu více.

Před letošním rokem se hlavními posilami stali Mathijs de Ligt a Sadio Mané. Hlavně bývalý útočník Liverpoolu už ukázal své kvality. Jak jste kvitoval nové hráče v týmu?

Těžko hodnotit nové posily po dvou soutěžních zápasech. Vzpomeňme si například na Luku Modriče, který když přišel do Realu Madrid, tak byl v první sezoně jedním z nejhorších hráčů týmu a velkým zklamáním a všichni víme, kde je dnes.

Ale dá se říci, že Bayern nakupoval rozumně a posilnil tým tam, kde to bylo nejpotřebnější. Mathijs, Sadio i další noví hráči přišli, protože vysloveně chtěli Bayern. Mimo to jsou to hráči, kteří už v předešlých týmech potvrdili svou kvalitu. Myslím, že jsou to skvělé posily, které rychle zapadly a zapadnou do týmu.

A jaká byla reakce fanoušků stránky?

Reakce byla výborná. Bayern není klub v pozadí s ropným miliardářem. Hospodaření je skutečně zodpovědné a přestupová politika Bayernu tomu odpovídá, což já osobně schvaluji. Ale někdy jsou fanoušci přestupovým oknem zklamaní. To se určitě nedá říct o tomto. Opravdu se povedlo a vidí to snad všichni. Naše vedení odvedlo skvělou práci.

Bayern naopak musel dát sbohem Robertu Lewandowskimu. Jaké pocity jste měl při jeho představení na Camp Nou?

Jeho odchod byl trpký. Po tom, co všechno tu dokázal, by se ho slušelo vyprovodit v jiném stylu. Mrzí mě to. Je a navždy to bude naše legenda a jeden z nejlepších střelců své generace. Během období, kdy byl v Bayernu, nikdo nevstřelil víc gólů než on. Bayern naštěstí nikdy nestál na jednom hráči, jdeme dál. A kdybych ještě chtěl hledat pozitiva, tak upřímně, 50 milionů (eur) za hráče v jeho věku je velmi slušná suma.

Nagelsmannův výběr vstoupil do sezony skvěle. Dva zápasy, jedenáct gólů, jedna trofej. Může to letos být rok Bayernu nejen na domácí scéně?

Vstup do sezony je zatím výborný, ale stále je mnoho ke zlepšení. Bayern bude chtít být samozřejmě úspěšný na všech frontách, i když všichni víme, že hlavně v Lize mistrů je potřeba i trochu štěstíčka. Pro mě a myslím, že i pro většinu fanoušků Bayernu bude nejdůležitější, aby se hrál pěkný, útočný fotbal „se srdíčkem“ a budeme věřit, že úspěch se i s novým systémem dostaví.

Na závěr zpět ke stránce Mia San Bayern. Chystají se v blízké době nějaké novinky?

Určitě ano. Nerad bych prozradil něco, co se nám nepodaří potom splnit, můžu ale potvrdit, že poslední týdny jsme o různých novinkách diskutovali. Osobně chci ještě nechat čas na stabilizaci nového týmu, potom se budu věnovat víc novým věcem.

Určitě bych rád zlepšil náš Instagram, kde přetrvávají jisté technické problémy, chtěl bych vybudovat silný server na Discordu, který už máme založený a je možné, že nás fanoušci časem najdou i na jiných platformách. Přijdou zřejmě i menší změny, už vzpomínaný rating zdrojů a podobně.

A jaké cíle má stránka do následujících měsíců?

Pokračovat v poctivém, pravdivém informování o dění okolo Bayernu, udržet aktuální trend a dál růst. Také přinést více vlastního obsahu podobného sérii „Bavorské srdce“, možná více věcí zpracovávat jednoduchou a přehlednou grafikou. Na závěr bych rád poděkoval všem lidem, kteří nás sledují. Zdá se, že se jim naše práce líbí, a to je to, o co nám jde.

Pokračovat ve čtení

Bundesliga

Velká posila pro Lipsko! Do klubu se vrací jeho historicky nejlepší střelec, Chelsea na něm značně prodělala

Bundesliga bude skutečně nejzajímavější za poslední roky. Bayern je nadupaný jako vždy, nicméně kvalitně posilují i jeho konkurenti. Nyní podepsalo další velkou posilu Lipsko, které získalo do svých řad nejlepšího střelce klubové historie.

Publikováno

dne

Bundesliga bude skutečně nejzajímavější za poslední roky. Bayern je nadupaný jako vždy, nicméně kvalitně posilují i jeho konkurenti. Nyní podepsalo další velkou posilu Lipsko, které získalo do svých řad nejlepšího střelce klubové historie.

RB Lipsko nehodlá dopustit, aby se opakovala minulá sezona. Tu nenáviděný klub začal nedobře a měl co dělat, aby nepovedený start pod novým koučem Domenicem Tedescem napravil a skončil tak tak v první čtyřce.

Zejména v ofenzivě bude saský celek skutečně skvěle zajištěn. V Lipsku totiž zůstal Christopher Nkunku, neodešel ani André Silva. Stálicí zůstává Yussuf Poulsen. Nově pak přišel obří talent ze Salzburgu Benjamin Šeško.

Aby toho nebylo málo, nyní se do klubu vrací nejlepší střelec v jeho historii. Jmenovitě Timo Werner. Ten odcházel z Lipska v roce 2020 do Chelsea. RB na něm vydělalo 53 milionů eur. Nyní jej získalo za 20 milionů. Werner podepsal smlouvu na 4 roky.

V Chelsea ovšem Werner ani zdaleka nenavázal na své výkony z Lipsko. Očekávalo se, že bude mít stejný gólový přínos, když v bundesligovém mužstvu neměl problém nastřílet za sezonu napříč všemi soutěžemi přes 20 gólů. Navíc přidával i asistence.

V dresu Blues vyčníval zejména bojovností. Jiná čísla příliš nepřidával. Vyhrál však Ligu mistrů, což mu už nikdo nesebere.

Lipsko od Wernera očekává, že převezme v týmu roli lídra. Stejně tak si slibuje, že tým dovede co nejdále ve všech soutěžích, ve kterých bude celek vlastněný koncernem Red Bull nastupovat.

Zdroj: RB Lipsko

Pokračovat ve čtení

Bundesliga

Frankfurt před Superpohárem s Realem Madrid hodně oslabí. Hlavní hvězda odchází do Juventusu

Ve středu večer bude mít Frankfurt možnost získat další trofej do sbírky. V evropském Superpoháru jako vítěz Evropské ligy vyzvou vítěze Ligy mistrů, Real Madrid. Jenže se budou muset obejít bez své hlavní hvězdy, Filipa Kostiče.

Publikováno

dne

Ve středu večer bude mít Frankfurt možnost získat další trofej do sbírky. V evropském Superpoháru jako vítěz Evropské ligy vyzvou vítěze Ligy mistrů, Real Madrid. Jenže se budou muset obejít bez své hlavní hvězdy, Filipa Kostiče.

Frankfurt v minulé sezóně tak trochu všechny šokoval. V Bundeslize se trápil a skončil až na 11. místě, jenže to ho nemusí vůbec trápit, poháry si zahraje v tomto ročníku znovu. A to rovnou tu nejlepší soutěž.

Může za to totiž jízda v Evropské lize, kde Eintracht postupně vyřadil Betis, Barcelonu, West Ham a ve finále porazil Rangers. Hodně k tomu napomohl i levý křídelník či halfbek, Filip Kostič. Ve 12 zápasech vstřelil 3 góly a přidal 6 asistencí. V Bundeslize měl bilanci 4+9.

O sezónu dříve nasbíral asistencí dokonce 15, předtím 11 a 10. Stal se tak v posledních letech tahounem a nejvíce nebezpečným hráčem Frankfurtu. Ale Ligu mistrů už si v Deutsche Bank Parku nezahraje.

Z Frankfurt jej totiž vykupuje Juventus, který za něj zaplatí zhruba 16 milionů eur + bonusy. Kostič by měl brzy dorazit do Turína, kde podstoupí zdravotní prohlídku. Informaci přinesl renomovaný novinář Fabrizio Romano.

Kostič už tak svému týmu nepomůže ani ve středeční bitvě proti Realu Madrid, do Helsinek ani neodcestoval. O víkendu ještě byl u výprasku s Bayernem Mnichov 1:6, kdy hosté nasázeli pět branek už v prvním poločase.

Zdroj: Fabrizio Romano, Twitter

Pokračovat ve čtení

Oblíbené