Spojte se s námi


Fortuna liga

Wiesner měl dostat červenou, rozhodla komise. Pro VAR to byla složitá situace, měl záběr jen z jedné kamery, brání komise sudí

Největší kaňkou na tomto fotbalovém víkendu bylo nevyloučení Tomáše Wiesnera za agresivní strčení do hostující Lukáše Bartošáka. Komise rozhodčích přiznala, že měl být sparťanský bek vyloučen, ale zastala se VARu, že to měl těžké.

Publikováno

dne

Největší kaňkou na tomto fotbalovémvíkendu bylo nevyloučení Tomáše Wiesnera za agresivní strčení do hostující Lukáše Bartošáka. Komise rozhodčích přiznala, že měl být sparťanský bek vyloučen, ale zastala se VARu, že to měl těžké.

Sparta vedla v zápase se Zlínem 2:0 a měla duel pevně pod kontrolou. Jenže domácím mohl ve druhém poločase pořádně zavařit Tomáš Wiesner, který neudržel nervy na uzdě.

V nepřerušené hře daleko od balónu si nejspíš něco řekl s hostujícím Lukášem Bartošákem a dvakrát do něj agresivně vrazil a porazil jej na zem. Jasná červená karta, kterou však VAR naprosto nepochopitelně přehlédl.

A komise rozhodčích dala fanouškům, kteří nechápali Wiesnerovo nevyloučení za pravdu. Sparťanský obránce skutečně měl jít pod sprchy, vyvázl přitom úplně bez trestu.

„V 58. minutě utkání měl rozhodčí vyloučit hráče domácího družstva č. 28 za hrubé nesportovní chování vůči hráči hostujícího družstva č. 31. Z dostupných záběrů se jednalo o prudké strčení do oblasti krku mimo souboj o míč v nepřerušené hře. Hráč hostujícího družstva č. 31, který incident vyprovokoval, měl dostat žlutou kartu za nesportovní chování. Pro VAR to byla složitá situace, protože byl dostupný záběr pouze z jedné kamery, bez možnosti detailního přiblížení situace, přesto měl intervenovat,“ píše komise ve svém prohlášení.

Je k nevíře, že fanoušci na svých mobilech jsou schopni si situaci detailně přiblížit a odhalit jasný přestupek, ale sudí u obrazovek s nástroji za x tisíc tuto možnost nemají. Logicky pak vyvstává otázka, zda se skutečně dělá vše pro dobro fotbalu.

Chorý a jeho zákrok

Hodně se také mluvilo o zákroku Tomáše Chorého, který v Hradci opět udeřil hlavičkou soupeře. Ve druhém poločase byl naopak on sám terčem ostrého zákroku Petra Kodeše, který jej „přejel“ na stojnou nohu. Komise našla přestupek jen v chování hradeckého fotbalisty.

„V 90. minutě utkání měl rozhodčí vyloučit hráče domácího družstva č. 22 za surovou hru. Hráče hostujícího družstva č. 15 zasáhl vysokou intenzitou zezadu do stojné nohy. VAR měl intervenovat,“ píše komise.

Zdroj: Komise rozhodčích

Reklama

Oblíbené