Spojte se s námi

Bundesliga

Westfálské derby opět ukázalo, co vše je ve fotbale možné

Publikováno

dne

Píše se 25. minuta včerejšího „Westfalen derby“ mezi domácí Borussií Dortmund a hosty ze Schalke 04. V této minutě dává gól domácí Guerreiro a upravuje vedení na 4:0. Fanoušci BVB jsou radostí bez sebe a všude se začíná mluvit a psát o tom, že klub z Dortmundu je opět ve staré dobré formě. Fanoušci Schalke se pomalu smiřují s porážkou od svého rivala. Nic se nemění ani do poločasu a hráči jdou ze hřiště za stavu 4:0 a s tím, že je zápas prakticky rozhodnut.

Druhá půle však přinesla neuvěřitelné rozuzlení výsledku zápasu. Vše začalo v 61. minutě, kdy hostující Burgstaller vsítil gól na 4:1. Hned v zápětí dal další branku hostující Harit. O pár minut později došlo k dalšímu mezníku, červenou kartu inkasuje útočník Aubameyang a začíná to vypadat, že by zápas mohl skončit i jinak, než jasnou výhrou domácí Borussie.

http://gty.im/878997968

A také že ano. V 86. minutě se krásně trefil Cagliuri a do velkého „obratu“ chyběl už jen gól. Už už to vypadalo, že onen vytoužnený gól nepřijde. V nastaveném čase (konkrétně v 94. minutě) však skóroval zkušený Naldo a dovršil tak katastrofu pro domácí. Není divu, že po zápase Schalke slavilo podobně, jako by zápas vyhrálo.

Tento zápas opět ukázal krásu fotbalu a potvrdil tvrzení, že ve fotbale není nikdy nic jisté a může se stát cokoliv.

Reklama

Oblíbené