West Ham vyhrál! Jak si v zápase vedli Tomáš Souček a Vladimír Coufal?

West Ham se po prohře s Manchesterem United a remíze s Arsenalem vrací na vítěznou vlnu! Nad domácími Wolves po povedeném prvním poločase vyhrál 3:2 a je na čtvrtém místě Premier League! Jak si vedli naši reprezentanti Tomáš Souček a Vladimír Coufal?

Zdroj: West Ham United

Gólový účet West Hamu načal Jesse Lingard, který se prosadil již v 6. minutě. Asistenci si připsal Coufal! Ve 14. minutě po Lingardově otočce alá Berbatov asistoval na Fornalsův gól uzdravený Masuako. Ve 38. minutě na 3:0 po asistenci Lingarda zvýšil střídající Bowen.

Wolves korigovali stav těsně před poločasem po pěkné akci Traorého, který přešel přes Coufala a odcentroval do vápna, kde se do vzduchu pověsil Dendoncker a nekompromisně skóroval. V 68. minutě snížil na 2:3 Fabio Silva, Wolves během zápasu vyprodukovali 20 střeleckých pokusů, ale na body to nestačilo.

Výsledkem jsou 3 důležité body pro svěřence Davida Moyese. Z čeho skotský kouč bude mít vrásky, je zranění útočníka Antonia.

Hodnocení Tomáše Součka a Vladimíra Coufala

Coufal již tradičně nasbíral nejvíce doteků s míčem (58) z celého West Hamu. Míč měl na svých kopačkách o pár doteků vícekrát než driblér Lingard (52). Krajní obránce si připsal asistenci a v zápase vyprodukoval celkem 4 centry.

Jeden z nich měl dokonce gólové parametry, když našel hlavu Antonia. Ten bohužel v zakončení absolutně selhal. Coufal vyprodukoval 30 přihrávek, z nichž bylo 73,3 % úspěšných.

Bohužel je lehce podepsaný pod prvním inkasovaným gólem, když se kolem něj prohnal rychlík Adama Traoré. Přesto bere od serveru WhoScored druhé nejlepší hodnocení z obranné čtveřice – 6,74.

Souček vyhrál v zápase neuvěřitelných 11 hlavičkových soubojů, což je s přehledem nejvíce ze všech hráčů na hřišti. Mimochodem druhý nejlepší hráč ve vzduchu byl jeho spoluhráč Dawson, jenže ten jich vyhrál “pouze” 5.

Exslávistický kapitán nasbíral 44 dotyků s míčem, přihrával 34 krát, což znamená, že hrál často na jeden dotek. Úspěšnost jeho přihrávek byla však pouze 61,8 %. Za to samozřejmě může trochu i charakter zápasu, v němž hráli Kladiváři výrazně méně s míčem a byli více pod tlakem.

Za svůj výkon si od serveru WhoScored vysloužil Souček hodnocení 7,03.

Zdroj: WhoScored