Spojte se s námi


Fortuna liga

West Ham měl v hledáčku dalšího hráče Slavie! Na čem ztroskotal možný přestup Lukáše Provoda?

Již delší dobu patří mezi klíčové postavy Slavie. Lukáš Provod si svými výkony říkal o angažmá v zahraničí, jenže přišlo zranění kolene, které vše překazilo. V podcastu V Repre sedmadvacetiletý univerzál prozradil, že zájem o něj měl mimo jiné také West Ham.

Publikováno

dne

Již delší dobu patří mezi klíčové postavy Slavie. Lukáš Provod si svými výkony říkal o angažmá v zahraničí, jenže přišlo zranění kolene, které vše překazilo. V podcastu V Repre sedmadvacetiletý univerzál prozradil, že zájem o něj měl mimo jiné také West Ham.

Do Slavie zamířil Lukáš Provod v září roku 2019 z Viktorie Plzeň. Na nové prostředí se adaptoval velmi rychle a stal se jednou z klíčových postav pro trenéra Jindřicha Trpišovského.

Skvělými výkony se prezentoval především v sezoně 2020/21. Ve Fortuna lize nastoupil do 28 zápasů, v nichž si na své konto kromě tří gólů připsal také devět asistencí. Výraznou měrou tak přispěl k zisku mistrovského titulu.

Zároveň se také v rámci Evropské ligy podílel rozhodujícím gólem na postupu přes anglický Leicester. Sešívaní nakonec došli až do čtvrtfinále, v něm si ale nevěděli rady s Arsenalem.

Lukáš Provod začal sbírat také první starty v reprezentačním dresu, blýskl se například nádhernou trefou do sítě Belgie. V létě roku 2021 se měl dočkat nominace na mistrovství Evropy, jenže to překazilo zranění kolene.

Kvůli němu chyběl až do března roku 2022, poté se vrátil na hřiště. Sedmadvacetiletý fotbalista však naskočil pouze do šesti ligových duelů, poté se znovu ozvaly zdravotní komplikace. Naplno se tak vrátil až před startem ročníku 2022/23.

V podcastu V Repre se Tomáš Ujfaluši zeptal, zda měl nějaké nabídky ze zahraničí. „Určitě nějaké byly, ale já jsem se domlouval s manažerem Hrdličkou, že před mistrovstvím Evropy nechci o ničem vědět. Věděl jsem, že nás čeká hodně zápasů v nadstavbě, tak poté jsem doufal i v EURO,“ začal Provod.

„Byl nesmysl o něčem přemýšlet. Když by se mi povedlo EURO, tak ty nabídky mohly být ještě úplně jiné. Chtěl jsem se soustředit na fotbal a nikdy jsem se radši pana Hrdličky neptal, jaké kluby to byly, aby mě to zbytečně nemrzelo,“ pokračoval odchovanec Viktorie Plzeň.

Zájem měl například West Ham

„Vím, že měl zájem West Ham, protože mi to říkali kluci, že trenér o mně ví. Coufal mi potom na nároďáku říkal, že hned druhý den po mém zranění to trenér věděl a říkal, že jemu samotnému je to líto. To je asi jedna z těch velkých nabídek, které byly na stole,“ dodal sedmadvacetiletý fotbalista.

Nechme se překvapit, zda se ještě podobné nabídky jedna z opor Slavie dočká. Pomoci by mu k tomu mohla i případná účast na letním mistroství Evropy, které se odehraje v Německu. V Edenu má momentálně platnou smlouvu do léta roku 2026.

Zdroj: V Repre, Fortuna liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.