Spojte se s námi


Fotbal

West Ham dobývá Prahu, bez vstupenek přiletělo do hlavního města přes 25 tisíc fanoušků anglického klubu

Již 7. června se uskuteční vůbec největší akce, kterou tuzemský fotbal zažil za poslední roky, konkrétně finále Evropské konferenční ligy. Hostit jej bude pražský Eden, s kapacitou však mohou být potíže.

Publikováno

dne

Již 7. června se uskuteční vůbec největší akce, kterou tuzemský fotbal zažil za poslední roky, konkrétně finále Evropské konferenční ligy. Hostit jej bude pražský Eden, s kapacitou však mohou být potíže.

Na dlouhou dobu nejspíše naposled hostí Česká republika podobnou fotbalovou událost. Vzhledem ke zpřísněním pořadatelských regulí ze strany UEFA budou v budoucnu moci finále Konferenční ligy pořádat pouze stadiony s kapacitou vyšší než 30 tisíc míst.

U nás takový případ není, neboť největším stánkem je právě slávistický Eden s necelým počtem 20 tisíc sedaček. Do finálového boje se nakonec probojovala italská Fiorentina a londýnský West Ham United.

Vzhledem k velikosti klubu samotných, ale především jejich fanouškovských základen, může nastat problém. Oba kluby bojují o trofeje zřídka, pro fanoušky je teda finále evropského poháru velmi výjimečnou událostí, u které chtějí být.

Již několikrát již UEFA byla kritizována právě za volbu letošní finálové destinace. Pro české fanoušky prakticky splněný sen, pro ty z Anglie či Itálie noční můra.

West Ham má registrovaných jen samotných držitelů permanentek přes 50 tisíc. Je tedy zřetelné, že počet 6 tisíc míst, která jim byla v Edenu uvolněna, bude hrubě nedostačující.

V posledních letech se navíc bohužel rozmáhá trend ilegálního vstupu na stadion bez vstupenek. Podobné situaci bude nejspíše čelit i Praha.

Již den před kláním bylo město plné anglických příznivců, kteří plnili náměstí v centru. Kromě 6 tisíc fanoušků s tikety jich z Londýna přiletělo dalších 25 tisíc. Ti však možností vstupu nedisponují.

To však neznamená, že se na zápas nepokusí dostat, nicméně UEFA má na kláni nachystané hned dvojité kontrolní procesy.

První kontroly probíhají již v okolí stadionu, který je oplocen. Zde budou u průchozích koridorů nachystáni stevardi. Druhé kontrola poté probíhá před samotným vstupem prostřednictvím turniketů.

Míra ochrany a připravenosti je vysoká, fanoušci ovšem v posledních letech ukazují, že jejich kreativita v souvislosti s proniknutím až na tribuny je ještě vyšší.

Zdroje: Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.