Spojte se s námi


Bundesliga

Werner se vrací do Premier League! Němec míří do Tottenhamu na hostování

Timo Werner opouští RB Lipsko a míří zpět do Premier League. Na půlroční hostování jej získal Tottenham. Němec tak po Chelsea, kde se mu příliš nedařilo, vyzkouší své druhé angažmá v Londýně.

Publikováno

dne

Timo Werner opouští RB Lipsko a míří zpět do Premier League. Na půlroční hostování jej získal Tottenham. Němec tak po Chelsea, kde se mu příliš nedařilo, vyzkouší své druhé angažmá v Londýně.

Timo Werner opět v Premier League

Německý útočník Timo Werner začal svou kariéru ve Stuttgartu, odkud za 23 milionů eur přestoupil do RB Lipska. Zde se ukázal jako výborný střelec a v roce 2020 si vysloužil přestup do londýnské Chelsea.

Němec tehdy přestupoval za 53 milionů eur, ale angažmá se mu vůbec nepovedlo. Často byl terčem posměchu, když se mu nedařilo střílet góly. Nebylo tedy divu, že se po dvou letech vrátil do Lipska, tentokrát za 23 milionů.

Ztracenou formu ovšem ani v oblíbeném Lipsku nenašel. Tentokrát za to mohla především zranění. O další restart se tedy 27letý útočník pokusí opět v Londýně. Nevrací se však do Chelsea, ale do konkurenčního Tottenhamu.

Kohouti německého útočníka získali na půlroční hostování. Výpůjčka by neměla obsahovat opci na trvalý přestup, a tak se Werner v létě opět vrátí do Německa.

Zájem o hostování projevil i Manchester United, který v tomto přestupovém okně vyhlíží kromě útočníka i obránce. Erik ten Hag se ale nakonec rozhodl, že se na trhu podívá po jiném střelci.

A jak už informuje renomovaný novinář Fabrizio Romano, Werner bude v nejbližších dnech představen jako zimní posila Tottenhamu. Londýnský celek pokryje po celý půlrok hráčovu mzdu.

Německý útočník v probíhajícím ročníku po zranění nastoupil do osmi zápasů v Bundeslize, ve kterých vstřelil dvě branky. Další čtyři starty si připsal v Lize mistrů, ale gólově se do statistik nezapsal. Do Tottenhamu přichází po vyléčeném zranění s nadějí, že se v něm střelecký potenciál opět probudí.

Zdroj: Fabrizio Romano, Transfermarkt, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.