Spojte se s námi


Fotbal

Wayne Rooney opět na scéně! Po propadáku v Birminghamu by znovu mohl koučovat v Anglii

Wayne Rooney si při svém posledním trenérském angažmá neudělal vůbec dobré jméno. Jestli měl po štaci v Derby skvělou reputaci, po fiasku v Birminghamu značně opadla. Přesto by se brzy mohl vrátit zpět do práce. Zájem o něj má druholigový anglický klub.

Publikováno

dne

Wayne Rooney si při svém posledním trenérském angažmá neudělal vůbec dobré jméno. Jestli měl po štaci v Derby skvělou reputaci, po fiasku v Birminghamu značně opadla. Přesto by se brzy mohl vrátit zpět do práce. Zájem o něj má druholigový anglický klub.

Jako fotbalista si získal Wayne Rooney celosvětový respekt. Celou svou kariéru patřil mezi nejlepší fotbalisty planety. A také mezi nejkomplexnější. Dával góly ze všech možných herních situací, nahrával na ně, hodně toho odbojoval, hodně toho naběhal, navíc si zahrál na mnoha postech a všude hrál skvěle.

Nejlepší střelec v klubové historii Manchesteru United a druhý nejlepší střelec v historii anglické reprezentace se snaží podobně prosadit i v roli hlavního trenéra. Zatím mu to ale příliš nejde.

Největší respekt si získal poté, co po konci kariéry setrval v Derby County, které se snažil držet nad vodou navzdory bodovým odečtům i finančním problémům. Sice se mu tradiční klub ve druhé lize udržet nepovedlo, nebýt však bodových odečtů, zřejmě by to dokázal.

Pak už to ale začalo jít z kopce. Po konci v celku z East Midlands si to namířil do Spojených států amerických. Upsal se D.C. United, kde si zahrál jako hráč. Výsledek? Bídný. Jeho tým měl v 53 duelech průměr 1.04 získaného bodu na zápas.

Největší propadák ale přišel po návratu do Anglie. Z Ameriky si to Wayne Rooney namířil do West Midlands, konkrétně do Birminghamu City. Když klub přebíral, nacházel se tým na příčkách zaručujících boje o postup do Premier League.

Po příchodu anglické legendy však nastal úpadek. Blues prohráli devět z 15 zápasů a došlo k vyhazovu. Klub už se ze špatné situace nedostal a sestoupil do třetí ligy, tedy do League One.

Wayne Rooney se zřejmě brzy vrátí na scénu

Wayne Rooney je od ledna bez angažmá. To by se ale mohlo brzy změnit. Podle BBC totiž bude jednat o návratu do druhé anglické ligy. Konkrétně by se mohl ujmout kormidla tradičního celku Plymouth Argyle.

Sám Angličan si touží napravit reputaci a tohle by mohl být ten správný krok. Klub je bez trenéra, sportovní ředitel Neil Dewsnip zná legendu anglického fotbalu z Evertonu. To vše hraje ve prospěch nejlepšího střelce v historii Manchesteru United.

Navíc by Rooney nebyl pod takovým tlakem. Plymouth se jen tak tak udržel ve druhé lize, v níž letos působil jako nováček. Celkově se v historii nikdy nepodíval mezi anglickou elitu, úspěchy nesbíral ani ve druhé lize. Je zvyklý působit spíše v nižších soutěžích.

Zdroj: BBC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.