Spojte se s námi


Fortuna liga

Wallem: Gól? Už jsem se chtěl otočit a běžet k naší brance. Štěstí, ale zasloužili jsme si postoupit

Conrad Wallem si postupem času získává stále pevnější roli v kádru Slavie. Středeční osmifinále Mol Cupu rozhodl v prodloužení vítěznou brankou, již čtvrtu v dresu sešívaných. I když byla trochu se štěstím.

Publikováno

dne

Conrad Wallem si postupem času získává stále pevnější roli v kádru Slavie. Středeční osmifinále Mol Cupu rozhodl v prodloužení vítěznou brankou, již čtvrtu v dresu sešívaných. I když byla trochu se štěstím.

Takový gól asi ještě nedal. Petr Ševčík poslal z hloubi pole nadýchaný centr do vápna, nepříliš vysoký Conrad Wallem vyskočil, možná spíše ze zvyku. Míč ale k němu nakonec propadl a norský univerzál do něj trkl.

Jenže to nebyla žádná prudká hlavička, dopadla před brankářem Zadražilem, který chtěl míč po odskoku sebrat do rukavic. Jenže bahno ve vápně způsobilo, že se míč neodrazil od země a zaplul pod tělem brankáře do branky.

„Do míče jsem šel hlavou. Už jsem se připravoval, že se otočím, poběžím zpět k naší brance. Ale najednou vidím, že míč se zvláštně odrazil, respektive vůbec neodrazil. Samozřejmě, bylo to se štěstím, ale zasloužili jsme si dojít do dalšího kola. Takový fotbal zkrátka je,“ popisoval po zápase pro klubový web Wallem.

Gól to byl nesmírně důležitý, protože už běžel druhý poločas prodloužení a zápas do penalt sešívaní určitě dovést nechtěli. „O penaltách jsme moc nemluvili. Říkali jsme si, že jsou víc a víc unavení, že musíme hrát okolo nich pořád dokola, že šance přijdou. Přišly. A my vstřelili branky,“ pochvaloval si Wallem.

Hlavičkový expert

Norský univerzál se začíná postupně hlásit o slovo. V této sezóně zaznamenal už 4 góly a 4 asistence. Z toho v posledních třech zápasech, ve kterých nastoupil do základu, vždy bodoval.

Shodou okolností pokaždé hlavou, dvakrát tak skóroval a jednou asistoval. Pro Jindřicha Trpišovského je cenný i tím, že dokáže nastoupit kdekoliv v záloze i v útoku, nebo i na levém halfbeku, kde Slavii trochu tlačí bota.

„Není to jen moje zásluha, vůbec ne. Byl to týmový výkon, makali jsme na sto procent, 120 minut v kuse. Gól byl na spadnutí, tentokrát jsem u něj byl já. Byla to ohromně důležitá branka, druhá Mickova také. Dostaly nás do dalšího kola, což je to jediné, na čem záleží. Zabodovali jsme, získali výhru, kterou potřebujeme. A jdeme do dalšího kola,“ pochvaloval si Wallem.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené