Spojte se s námi


Evropská liga

Vyučení z produktivity! Liverpool prohrál 0:3 s Atalantou

Liverpool v úvodním zápase čtvrtfinále Evropské ligy nestačil na Atalantu. Italský tým byl velmi dobře připraven na Kloppův výběr a své instrukce plnili všichni do jednoho. Anglický tým dostal nepříjemnou facku a to především v produktivitě, kdy soupeři stačilo 5 šancí na 3 góly.

Publikováno

dne

Liverpool v úvodním zápase čtvrtfinále Evropské ligy nestačil na Atalantu. Italský tým byl velmi dobře připraven na Kloppův výběr a své instrukce plnili všichni do jednoho. Anglický tým dostal nepříjemnou facku a to především v produktivitě, kdy soupeři stačilo 5 šancí na 3 góly.

Liverpool v 1. poločase nebezpečnější

První minuty předpovídali celý průběh zápasu. Liverpool držel míče, bohužel pro domácí příznivce nahrávky byly pomalé a soupeř dokázal zavírat nebezpečné prostory. Atalanta od začátku utkání spoléhala na rychlé protiútoky. Svými chybami v obraně jich domácí nabídli nezvykle hodně.

Už v 5. minutě se do velké šance dostal Pašalič. K chorvatskému záložníkovi se odrazil míč před Kelleherovo brankou, záložník však nabízenou šancí pohrdl. Skvělý zákrok si připsal domácí brankář.

Tempo zápasu se snažil rozpohybovat Nuňéz s Elliotem. První jmenovaný se řítil sám na Mussa, branku však těsně minul. Anglický záložník zkoušel ve 27. minutě vyzrát na brankáře hostů technickou střelou, kterou zastavilo až břevno.

Liverpool poté místo toho, aby přidal, tak polevil. Rozehrávka byla pomalá a obraně Atalanty nedělalo žádný problém přesouvání se a vykrývání nebezpečných prostorů. Navíc chyb v obraně Liverpoolu přibývalo. Po jedné z nich otevřel skóre Scammaca. Zappacosta skvěle nacentroval z pravé strany a ittalský útočník nedal Kelleherovi šanci.

Domácí se snažili v závěru poločasu o rychlou odpověď, místo toho mohla přijít další pohroma. Z další chybné rozehrávky byl samostatný únik Koopmeinerse, který opět zlikvidoval skvělý Kelleher. Domácí brankář v prvním dějství zastínil své ofenzivní spoluhráče.

Do 2. poločasu Klopp poslal Salaha i Szoboszlaie. Maďarský záložník se po několika vteřinách dostal ke střele, která však nebyla nikterak nebezpečná. V 55. minutě skvěle Nuňéz vybojoval míč na brankové čáře a nahrávkou pod sebe vyzval ke střele Salaha, střelu skvěle chytil Musso.

Další velkou šanci o pár vteřin později opět spálil Uruguayský střelec. Domácí začínali pomalu a jistě nacházet mezírky v obraně hostů. Na druhé straně jsme mohli vidět zvětšenou soustředěnost na rozehrávku, tudíž Atalanta těžko chodila do protiútoků.

Po ojedinělém brejku však Atalanta zvýšila skóre. Opět po centru z pravé strany, tentokrát od De Ketelaera byl na penaltě opět volný Scammaca a ani na podruhé se nemýlil. Atalanta tak dávala domácím řádné vyučení z produktivity.

Obranu hostů překonal až v 80. minutě Salah, který po přízemní centru Robertsona rozvlnil síť. Radost však kvůli ofsajdu trvala jen několik vteřin. Hřebíček do rakve Liverpoolu tak přidal v 84. minutě Mario Pašalič. Uzavřel tak skóre zápasu.

Zdroj: Evropská liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.