Spojte se s námi


Bundesliga

Vysvobození z rukou Rudých ďáblů. Jadon Sancho se vrací do Borussie Dortmund

Jadon Sancho se konečně dočkal. Po útrápených posledních měsících v United přišlo záchranné laso z milované Borussie Dortmund.

Publikováno

dne

Jadon Sancho se konečně dočkal. Po útrápených posledních měsících v United, kde dlouhodobě nedostal postor ani na lavičce, přišlo záchranné laso z jeho milovaného Dortmundu, kde strávil úspěšné čtyři sezóny.

Podle italského novináře Fabrizia Romana by měl hráč dnes podstoupit zdravotní prohlídku a následně podepsat smlouvu na hostování bez opce. Dortmund se bude podílet na uhrazení části Sanchova platu a celkem i s poplatkem za hostování vyjde celý balíček na 4 miliony eur.

Hráč, který přišel před třemi lety do Manchesteru United za neuvěřitelných 85 miliónů euro (cca 2 miliardy korun), neprožíval poslední měsíce zrovna nejšťastněji. Vše začalo 3. 9. 2023 po venkovní porážce s Arsenalem (1:3), kdy se mladý útočník nedostal ani na lavičku.

Ten Hag to odůvodnil špatným přístupem k tréninku. S tím ale Sancho rozhodně nesouhlasil a dokonce se proti výroku svého trenéra ohradil v rozsáhlém příspěvku na sociální síti X. Následovalo vyřazení z A týmu a měl absolvovat individuální tréninkový program.

Jelikož žádná omluva ze strany hráče nepřišla, stalo se tak, že v následujících pětadvaceti soutěžních zápasech Rudých ďáblů nebyl ani na lavičce. Toto skoro pět měsíců dlouhé čekání na zápasové vytížení by teď měl vyřešit jeho přesun do Borussie Dortmund.

Do svého milovaného klubu přestupoval Sancho z Manchestreru City v roce 2017. Od té doby dokázal v žluto-černém dresu nasázet v průběhu čtyř sezón 38 branek a k tomu přidat úctyhodných 45 asistencí. Po těchto výkonech pak následoval přesun na Old Trafford.

Ani v United si nevedl špatně. Až na aktuální sezónu nastupoval pravidelně, jen nedokázal přidávat tak očekávané góly a asistence, zkrátka to co se mu dařilo v Dortmundu. Po již výše zmíněné aféře s nizozemským trenérem je jasné, že se Sancho těšil na změnu.

Teď, když je zpátky doma se všichni fanoušci i novináři těší na restart velice zkušeného, i když stále velmi mladého, teprve třiadvacetiletého útočníka. Dortmundu, který se momentálně nachází na pátém místě německé Bundesligy se ztrátou 15 bodů na první Leverkusen, se bude Sanchova pomoc týmu určitě hodit.

Zdroj: Fabrizio Romano, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.