Vyroste v Berlíně druhý největší stadion v Evropě? Ohledně nového svatostánku Herthy se stále vedou diskuse

Aktuálně má Hertha Berlín třetí největší stadion v Německu s kapacitou necelých 75 000. Větší svatostánky už mají pouze Bayern Mnichov (75 000) a Borussia Dortmund (81 365). Nicméně již nějaký ten pátek se mluví o tom, že se celek z německé metropole dočká nového domova a také se to řeší. Nyní se ale domluva rozchází především ve velikosti stadionu. Jaké jsou plány?

Embed from Getty Images

Jak velký by měl být nový svatostánek Herthy Berlín? Přesně tohle jest otázka, která oddaluje počátek jeho výstavby. Původní plán zněl, že kapacita nového domova Daridova celku by měla být okolo 50 000 diváků. Jenomže dle investora Herthy je to málo a v roce 2025, na kdy je plánováno dokončení výstavby stadionu, by již taková kapacita stačit nemusela.

Původně plánovaná kapacita 50 000 by přitom skvěle odpovídala aktuální průměrné návštěvnosti, která se pohybuje právě těsně pod touto hranicí. Často se tak stává, že na Olympiastadionu bývá téměř 25 000 prázdných sedadel a tohoto nevyužitého prostoru je škoda. Díky tomu má Hertha nejnižší návštěvnost v procentech zaplnění stadionu.

Právě toho, že berlínští fanoušci nejsou schopni zaplnit stadion, využilo parádně v pohárovém utkání například Dynamo Drážďany. Do německé metropole vyrazilo okolo 30 000 fanoušků druholigového celku. Vyprodání se pak stadion dočkal v této sezoně ještě v duelu s Borussií Dortmund a obdobně to zřejmě bude při zápase s Bayernem Mnichov a při městském derby s Unionem.

Nicméně, investor Lars Windhorst argumentuje proti této “malé kapacitě” tím, že v současnosti je Hertha víceméně stále jen průměrným klubem v rámci Bundesligy. V průběhu této sezony navíc naznačil, že chce z berlínského celku učinit velkoklub, jaký si hlavní město Německa zaslouží. Následně to potvrdil nákupy v zimním přestupovém období, díky němuž má Darida za spoluhráče například Piateka, který přišel z AC Milán.

Jak bylo zmíněno, s dostavením nového svatostánku se počítá pro rok 2025. Půjde-li tedy Hertha dále ambiciózním směrem a podaří-li se jí dostávat pravidelně do evropských pohárů, potažmo třeba i bojovat o titul, skutečně by původně plánovaná kapacita nemusela stačit. Třeba svým fotbalem osloví Hertha nové fanoušky a na stadion by tedy mohlo začít chodit více fanoušků.

Windhorstem navrhovaná kapacita je 90 000 diváků. To by znamenalo, že spolu s londýnským Wembley by v Berlíně stál druhý největší stadion v Evropě. Větší už je pouze legendární Camp Nou. Ale tato možnost zatím není pravděpodobná. Spíše se řeší jiná varianta, jelikož ve prospěch stadionu s menší kapacitou hraje potenciální zisk dotací na jeho stavbu.

A jaká varianta? V případě, že by byl o zápas větší zájem, než by byl nový stadion s kapacitou 50 000 schopen pojmout, mohlo by se utkání odehrát na Olympiastadionu, na němž hraje Hertha nyní. Nicméně k žádné oficiální dohodě ještě nedošlo a na to, jak to celé dopadne, si ještě budeme muset nějakou chvíli počkat.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Přijemné starosti fanoušku Herty 😊 To ti Sparťanští musí se skřipením zubu koukat na mega stavbu hotelu pana Křetinského na pozemcích bývalého treninkového hřiště a doufat že jim stařičký dosluhující stadion nespadne za rok či dva na hlavu ! Pro pana majitele Křetinského je totiž lepší nacpat do stavby jeho hotelu 5miliard než za 400 maximalně 500 mil. udělat celkovou rekonstrukci stadionu (kromě hlavní tribuny která prošla rekonstrukcí před max.6 lety) s navýšením kapacity na 21 tis.míst !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Darida přispěl dvěma asistencemi k výhře Herthy na půdě Brém

Německá fotbalová Bundesliga tento víkend začala prvním kolem a hned v jednom ze sobotních zápasů proti sobě nastoupili tři čeští hráči.

Dokáže Sparta zdolat Zlín i po narušené přípravě?

Příprava Sparty na 4. kolo Fortuna ligy dostalo v pátek lehkou trhlinu. Dva pozitivní testy v klubu a páteční trénink byl okamžitě zrušen.

Další bomba v Barceloně! Koeman nepočítá se supertalentem, jenž měl být součástí přestavby

V Barceloně je po celé léto velice živo. Nejdříve prohraný souboj s úhlavním rivalem o ligový titul, poté totální zostuzení ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Vyhazov trenéra Setiena, poté téměř odchod Messiho, který po velkých rozepřích s vedením nakonec zůstal.