Reklama

Výplaty prvoligových trenérů: Kolik bere kouč Plzně Bílek, bouřlivák Rada a kdo je výrazně podhodnocený?

Platy ligových trenérů jsou enormně rozdílné. Mezi kluby jsou obrovské finanční rozdíly a stejně jako se liší platy fotbalistů, tak se liší i ty trenérské. Na kolik si přijde nový trenér Viktorie Plzeň a co třeba bouřlivák Petr Rada v Jablonci?

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Platové rozmezí je v naší nejvyšší soutěži opravdu enormní, je mezi 50 000 – 1 300 000 Kč za měsíc. To je sakra velká propast. Pokud se všechny platy 18 ligových trenérů zprůměrují, tak vyjde průměrný hrubý plat na krásných 223 333 Kč.

Jenže průměr je v tomto případě velice matoucí, výrazně ho zvedají platy třech trenérů nejbohatších celků. Realita je taková, že drtivá většina ligových koučů bere okolo 100 000 Kč. Ano, obyčejnému smrtelníkovi se to může zdát jako extrémně vysoká částka, jenže při vyšším nadhledu tato částka neodpovídá manažerské práci.

Za prvé, částky se uvádějí před zdaněním, vyšší platy logicky znamenají také výrazně vyšší daň. Za druhé, nejistota tohoto povolání je opravdu vysoká, především pro méně známé kouče.

Stačí jedna výrazně nepovedená sezóna a trenér se na podobnou úroveň dokonce své kariéry nemusí dostat. Za třetí, cesta dostat se do profi fotbalu je enormně trnitá a dlouhá. Konkurence je vysoká a vypracovat se v ligového kouče může trvat opravdu dlouhou dobu a samozřejmě to mnohým, ani nikdy nevyjde.

Platy některých ligových trenérů

Ve většině evropských soutěží si trenéři přijdou výrazně na vyšší odměny. Nyní však už k hlavnímu tématu. Nový trenér Viktorie Plzeň Michal Bílek by si údajně měl přijít na slušný plat ve výši 400 000 Kč.

Bouřlivák a trenérská ikona českého fotbalu Petr Rada by v Jablonci měl brát okolo 250 000 Kč. Zde by odměna měla být daleko vyšší. To, co zkušený trenér dlouhodobě předvádí s Jabloncem, je doslova umění.

Naopak nejvíce podhodnoceného ligového kouče má Baník Ostrana, je jím Ondřej Smetana s 50 000 Kč za měsíc. Slezský tým však herně zvedl a určitě by se mohl dočkat vylepšení svého kontraktu.

O podhodnocení se dá hovořit i u trenéra Slovácka. Klub z Uherského Hradiště tuto sezónu trápí favority a stále má možnost se probojovat do pohárové Evropy. Plat zde rozhodně neodpovídá kvalitě, Martin Svědík údajně bere “pouze” 80 000 Kč měsíčně.


Zdroj: iSport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Až po následující sezoně odejde pan Trpišovský tak si pan Svědík výrazně polepší ( měl by patřit mezi 3 vytipované trenery pro budoucnost Slavie)…… jinak souhlas s tím že pan Rada by si zasloužil k platu minimalně 0.5mil.kč premii s tim co s Jabloncem letos dosáhl ( teda až na ten “prodaný” zápas v Přibrami ale to jde za Peltou) !

 2. Prý bere xxx korun. To je k ničemu. Vůbec bych o tom nepsal. Dočkal údajně bere základní plat 900 000 korun. Hold demokracie a svoboda slova. Taková svoboda je k ničemu.

  • Jen pro upřesnění.Dočkal má měsičně bez bonusů 1,1 mil.Kč Zatímco jeho hra odpovidá mnohem
   menší odměně.Jenomže ve Spartě se odměnuje podle přísloví: “já na bráchu,brácha na mne “.
   Pokud by se Dočkal už nevešel do základní sestavy,pak by,dle jeho vyjádření ze Sparty odešel.
   V takovém případě o jeho služby by projevila Viktorka Žižkov,ale s platem 25 000,-Kč měsičně.
   Navíc by si osvěžovací vody v průběhu hry,musel hradit ze svého.

  • Ano, svoboda to je. I vás může najmout klub a dát vám třeba 5 milionů a vy to vezmete.
   Problém není ve svobodě, ale v tom, že vás nikdo nechce =)

 3. Mé spíš překvapil ŠÁDEK.vezme si trenéra že slovenská který jenom kreslí jak trener Caplár.a teď si vezme další loutkou Bílka.Pane Šadek budíček.

 4. Ve Spartě se měli dycky dobře a Slavia kdyby neměla za sebou činky tak by si mohli nechat zdát o titulu i o penězích. Ovšem za to co předváději za fotbal až na výjimky by měli makat ve fabrice

 5. První co mne napadlo po výsledku v Příbrami bylo,že zápas byl prodaný.Starka a Pelta jsou víc než kámoši,ale to vědí jen oni a možná i Rada.Jinak Bílkovi bych dal tak maximálně 50 000Kč.

 6. Sportovci a jiní (trenéři maséři..) by ne měli, ale musí pracovat tedy hrát, trénovat atd. zdarma ! Na svoje srandičky ať si vydělají v “práci” Tak jinak provoz stadionu stojí třeba 50 000,- ten fotbal vás tady hraje 50 tak dejte každý 1000 a dělejte si třeba i ho…. Jinak je potřeba všechny sportovce pochytat a zbavit jich majetku ! ! ! A jejich peníze dát potřebným

  • ano, jsou to jen hrube odhady, ktere mohou byt uplne mimo. funkcionari klubu rozhodne nebudou takove informace vynaset novinarum

 7. Kecy, každý bafuňář je celý žhavý bonznout novinářským hyenám platy hráčů či trenérů …

 8. Sportovci at berou na co si vydělají ze vstupného a reklamy . Ale ne co kdekterý zmagořený sponzor vytuneluje nebo sedře ze zaměstnanců nebo z veřejných financí .

 9. Ja vim, ze kdyz je sportovec na vrcholu a zacne vydelavat tak to nekdy stoji i jeho zdravi,nez-li se ktomu dostane.Je to mnoho odrikani. a tak jsem toho nazoru ze KDO ..UMI..TEN ..UMI..a..KDO..NEUMI TAK ,SI TO MUSI ZAPOLATIT,ABY NECO ..VIDEL.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené