Reklama

Vypadnutí z Eura cenou za nominaci Benzemy? Kouč Francie je pod palbou kritiky

Francie překvapivě prohrála se Švýcarskem a s evropským šampionátem se musela rozloučit již v osmifinále. Kouč Didier Deschamps se tak ocitl pod ostrou palbou kritiky.

Ve Francii se bral osmifinálový zápas mistrovství Evropy se Švýcarskem jako naprosto jednoznačná záležitost, jasný postup. V médiích mu i proto nebylo věnováno tolik prostoru.

Naprosto jinak ale francouzská média vypadala po vypadnutí svěřenců Didiera Deschampse. A že důvodů ke kritice evidentně není zrovna málo.

Prestižní deník L’Equipe kritizoval změnu rozestavení, ve skupině dle tamních redaktorů skvěle fungoval systém 4-4-2, zatímco rozestavení se třemi stopery mělo být proti Švýcarsku velkým hendikepem.

Poměrně překvapivě dostává Deschamps nemalou dávku kritiky i za povolání útočníka Karima Benzemy, který jinak byl nejlepším střelcem Francouzů, když nasázel čtyři branky.

„Vypadnutí je cena za nominování Benzemy,“ shodují se některá média ve Francii. Není to však myšleno nikterak zle vůči hvězdě Realu Madrid.

Dle francouzských novinářů mělo dojít k zařazení Benzemy do týmu buď dříve, nebo k němu nemělo dojít vůbec. „Benzema je vůz F1 a Deschamps je jedním z nejlepších jezdců, ale vše se nestihlo dostatečně sladit,“ shodují se Francouzi.

Kritika se snesla i na hlavu Clementa Lengleta, který prožil špatnou sezonu v Barceloně. Proti Švýcarsku však nastoupil v základní sestavě poprvé za posledních šest zápasů tamní reprezentace.

Prohra se Švýcarskem je vnímána jako jeden z nejhorších výsledků francouzské reprezentace za poslední dobu. Panují tak pochybnosti, zdali Deschamps zůstane trenérem i pro nadcházející mistrovství světa.

Smlouvu sice má Deschamps do roku 2022. Není ale zaručeno, že bude u týmu pokračovat.

Zdroje: L’Equipe, AS

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Hroznej blábol. Benzema byl nelepší hráč Francie. Takže jestli byla někde chyba, tak ne u něj. Navíc nebyl problém s jeho souhrou se zbytkem týmu, nefungovali jiné aspekty hry. A jen tak mimochodem, kdo zná francouze jako já tak ví, že namyšlenější národ neexistuje. Tak jestli nebyla chyba tady, hrálo bohorovně, viditelně byli o třídu až dvě lepší, než švýcaři, ale naplno hráli asi 20 minut.

      • Citoval jsem, co o Mbappém řekl komentátor v přímém přenose a příspěvek mi smazali. Smutné zjištění.

    • Jo, souhlasím s tou poznámkou o nafoukancích ; hrát ale umí, v prvním zápase si s Německem dělali co chtěli. Ale ta bohorovnost je stála zápas – to vedení se musí ubránit i kdyby měli balony odkopávat na tribunu

  2. Pýcha předchází pád, nafoukaní žabožrouti si za stavu 3-1 mysleli, že už jsou ve finále ME, Pogba tam tancoval jak momentálně retardovanej a hlavně ihned začali hrát na 50%, dobře jim tak a klobouk dolů před Švýcary.

  3. Zaregistrovali jste v prodloužení komentář”Mbappé běhá rychleji po čtyřech”? Jak příznačné.

  4. Jediný Africký tým na šampionátu vypadl, asi bylo moc žab😂🤣😂tak měli žaludek na vodě😂🤣😂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené