Spojte se s námi


Fortuna liga

Vypadl Ogbu ze základní sestavy? Se Zimou góly nedostáváme, někdy se to tak sejde, říká Trpišovský

Igoh Ogbu prožívá jednoznačně nejtěžší období od loňského příchodu do Slavie. Aktuálně totiž není pravidelným členem základní sestavy a sešívaná obrana se konsoliduje bez něj. O jeho pozici promluvil trenér Jindřich Trpišovský.

Publikováno

dne

Igoh Ogbu prožívá jednoznačně nejtěžší období od loňského příchodu do Slavie. Aktuálně totiž není pravidelným členem základní sestavy a sešívaná obrana se konsoliduje bez něj. O jeho pozici promluvil trenér Jindřich Trpišovský.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Ogbu přišel do Slavie loni v zimě a prakticky ihned zapadl do základní sestavy. Během jara se stal dle mnohých nejlepším stoperem ligy, což korunoval dvěma výkony na Letné proti Spartě, kdy vymazal Jana Kuchtu a navíc vstřelil i gól.

Jenže ve třetím derby přišel škraloup, když nepochopitelně v 93. minutě fauloval ve vápně Mabila a pomohl Spartě k vítězství a tedy k titulu. Od léta podával opět skvělé výkony, jenže v derby zase zajistil Spartě penaltu, tentokrát za ruku ve vápně.

I přes to ale svými výkony zaujal v zahraničí. Slavia tak podepsala Štěpána Chaloupka z Teplic, protože se bralo za hotovou věc, že Ogbua v létě již neudrží. Přes zimu si udržel neotřesitelné místo v základu i přes příchod stomilionového Davida Zimy.

Jenže přišlo derby a potřetí v řadě měl Ogbu prsty v brance Sparty. Jeho první obrovskou chybu ještě Sparta nepotrestala, ve druhém poločase podskočený balón Ogbuem ale Olatunji využil a snížil na 2:1. Letenští nakonec celý zápas otočili.

Pár dní poté tak nigerijský stoper zůstal pouze na lavičce. Trenéři Slavie, známí svou pověrčivostí, zřejmě nechtěli zkoušet štěstí a posílat Ogbua do dalšího derby. Sešívaní na Letné udrželi nulu, získali cenný bod, který nakonec může mít cenu zlata.

Ligové derby na Letné se stalo pro Slavii a zejména její obranu odrazovým můstkem, naopak znamenalo snížení herních minut pro Ogbua.

Přednost totiž dostává trio Vlček, Holeš, Zima. Ogbu z posledních 7 zápasů seděl hned čtyřikrát jen na lavičce. A to přitom před derby prakticky neslezl ze hřiště. Na Ogbuovo vypadnutí ze sestavy se zeptali Jindřicha Trpišovského i novináři na pozápasové tiskové konferenci.

Ogbu mimo sestavu?

„Někdy se to sejde. Když by nastoupil Igoh, tak bych byl úplně stejně v klidu. Někdy se zkrátka musíte rozhodnout. Týmy nastupují v různé typologii a třeba příští zápas bude Tomáš Holeš zase nahoře. Není to lehké se takhle rozhodnout, hodně do toho mluví aktuální forma. Nechci to zakřiknout, ale ve stoperské dvojici Zima – Holeš góly nedostáváme. Když jsme dostali poslední dva góly, tak Zima nebyl na hřišti,“ vysvětloval Ogbuovo upozadění Trpišovský.

„Kvalitu máme ale na všech postech, tentokrát se sestava vykrystalizovala ze čtyřobráncového systému. Vlček zaujal takovou pozici, abychom mohli případně přejít na tři obránce. Šlo tedy pouze o tenhle zápas, Igoh odehrál na Slovácku skvělé utkání. Je to zápas od zápasu, je to o typologii hráčů, kteří hrají proti vám. Záleží, jestli jsou náběhoví, jestli jsou hlavičkáři, ale někdy hrají roli také naše standardní situace,“ dodal kouč Slavie.

Pravdou je, že Tomášové Vlček a Holeš podávají aktuálně skvělé výkony, David Zima zatím je trochu za očekáváním, ale statistika nelže, Slavia s ním skutečně nedostává góly. Ogbu to tak bude mít s návratem do své výsostné pozice o něco těžší, než očekával.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.