Výjimka pro Teplice! Na sobotní duel s Libercem může 150 osob. Jak budou počty lidí na stadionech vypadat po uvolnění opatření?

Že by přeci jen restart probíhal alespoň s nějakými fanoušky či diváky na stadionech? Nyní se to nezdá nemožné. Jelikož se zápas Teplic a Liberce odehraje ještě před pondělním uvolněním opatření, tak mu byla udělena výjimka a může se jej zúčastnit více než 100 osob. Od pondělí to pak budou ještě vyšší počty.

Zdroj: fkteplice.cz

Původně smělo před pondělním opatřením na stadiony jen 100 osob. Zápasu Teplic s Libercem ale byla udělena výjimka a smí se jej zúčastnit o 50 osob více. Od pondělka pak na fotbalové svatostánky budou moci až tři stovky lidí a nezhorší-li se situace, od 8. června by to mohlo být hned 500 diváků a od 22. června dokonce již 1000.

Na sobotním zápase již také budou moci být využívány sprchy a šatny. To však za předpokladu, že budou dodrženy hygienické podmínky. Fotbalisté spolu s rozhodčími pak musí omezit časový pobyt v kabinách na minimum. Ve sprchách musí být dodržovány nadále i rozestupy.

„Ministerstvo zdravotnictví stanoví částečnou výjimku z mimořádného opatření ze dne 15. května pro účely konání fotbalového zápasu mezi Teplicemi a Libercem tak, aby se zápas mohl konat i v čase před další vlnou rozvolnění restriktivních opatření vzhledem k režimu fotbalových utkání nejvyšší soutěže a jejich harmonogramu,“ stojí v tiskové zprávě od Adama Vojtěcha, ministra zdravotnictví.

Harmonogram projednávala Ligová fotbalová asociace s ministerstvem zdravotnictví a Národní sportovní agenturou. Je tak jisté, že se na zápas díky této výjimce dostane i více novinářů. Jak to bude s fanoušky, to zatím není známo.

Prozatím si tak budou muset ještě chvíli počkat. Zajímavé pak bude, podle čeho budou při vyšších počtech povolených lidí na stadionech kluby vybírat fanoušky, které na ně vpustí.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Özilovy dny v Arsenalu jsou sečteny! Jak se jeho kariéra na severu Londýna vyvíjela?

Německý ex-reprezentant přicházel do Arsenalu v nejlepších fotbalových letech. V létě roku 2013 totiž skončila jeho spolupráce s Cristianem Ronaldem, kterému v dresu Bílého baletu přihrál na 27 branek.

Jaké jsou cíle Baníku? Nejen o nich, ale i o přestupech promluvil sportovní ředitel Grussmann

Baník Ostrava chce útočit na nejvyšší příčky zajišťující pohárová utkání. Alespoň to tak vyplývá ze zpovědi sportovního ředitele klubu na oficiálním webu FCB.

Wayne Rooney oficiálně ukončil hráčskou kariéru a začíná jeho nová životní éra

Bývalý útočník Manchesteru United a anglické fotbalové reprezentace oficiálně ukončil svojí bohatou hráčskou kariéru. Nyní už se bude věnovat naplno koučování v Derby County.