Spojte se s námi


Fortuna liga

Vyjde to napodruhé? První zápas zrušila mlha, dnes už se ale hrát bude. Velký bojovník může vstřelit svou první branku

První zápas Jablonce s Plzní zrušila velká mlha. Napodruhé se ale čtvrtfinále českého poháru už hrát bude. Zúčastní se ho také velký bojovník, který si za Viktorii může připsat svou vůbec první branku.

Publikováno

dne

První zápas Jablonce s Plzní zrušila velká mlha. Napodruhé se ale čtvrtfinále českého poháru už hrát bude. Zúčastní se ho také velký bojovník, který si za Viktorii může připsat svou vůbec první branku.

O víkendu nehrál kvůli žlutým kartám proti Liberci a nemohl tak pomoci při prohře Viktorie 3:1. Na čtvrtfinálovou bitvu v MOL Cupu už je ale Lukáš Červ trenéru Koubkovi k dispozici. Díky svému působení ve Slovanu to na severu zná velmi dobře.

„Na zápas se velmi těším. Byla reprezentační pauza a nemohl jsem hrát s Libercem, takže to pro mě byla opravdu dlouhá doba bez zápasu. Uděláme všechno proto, abychom se vrátili na vítěznou vlnu a postoupili,“ řekl pro klubový web dvaadvacetiletý záložník.

V Jablonci se v jarní části sezony Viktoriáni představí již potřetí. Původně se měl zápas hrát už na konci února, jenže jabloneckou Střelnici zahalila hustá mlha a sudí tak duel odložil. V lize zde potom Plzeň triumfovala 2:1.

Odlišná cesta do čtvrtfinále

Dosavadní cesta národním pohárem byla pro Západočechy relativně pohodová. Po jasné výhře 10:0 v Mariánských Lázních v osmifinále triumfovali 3:1 v Olomouci. To Jablonec se o postup tvrdě rval jak s Domažlicemi (1:1, na penalty), tak i Českými Budějovicemi (2:1).

„Budu rád, když zápas zvládneme a je vcelku jedno jakým způsobem. Jablonec hraje houževnatý fotbal a není to s nimi vůbec jednoduché. Doufám také, že se oproti minulému zápasu zlepšilo hřiště,“ dodal Červ.

Odchovanec pražské Slavie, který v zimě dorazil do Plzně společně s Matějem Valentou jako protihodnota za Jindřicha Staňka, se za Viktorii ještě brankově neprosadil. Na západě Čech by se nikdo jistě nezlobil, kdyby si první trefu nechal Červ právě do Jablonce.

Zápas začne na severu Čech dnes v 18 hodin a od úvodního hvizdu bude v základní sestavě Miroslava Koubka s velkou pravděpodobností i bojovník Červ.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň, FK Jablonec

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.