Reklama

Vyhráli jste titul, vzdejte se platů! Prezident Interu požádal své hráče o solidárnost ve špatné finanční situaci klubu

Inter Milán před pár dny oslavil titul, nyní však musí řešit jeden nevídaný problém. Prezident klubu totiž požádal své hráče o solidárnost ve špatné finanční situaci klubu. Hráči se mají vzdát dvou měsíčních platů.

Zdroj: SS Lazio

Koronavirus se stále silně promítá do financí světových klubů. Ačkoliv v tuzemských vodách kluby nedávají své problémy tak najevo, v zahraničí tomu je jinak.

Problémům se nevyhnul ani Inter Milán, který před pár dny oslavil mistrovský titul v Serii A. Prezident klubu Steven Zhang totiž požádal své hráče o solidárnost.

Své hráče požádal o to, aby se vzdali dvou měsíčních platů. Měl se navíc s každým hráčem sejít osobně a vysvětlit důvody svého konání.

Sportovní ředitel Guiseppe Marotta však řekl, že hráči obdrží bonusy za titul. “Potvrzuji, že bonusy budou respektovány a budou vyplaceny, protože jsou výsledkem zaslouženého úspěchu celého týmu. Je správné, že klub si to uvědomuje,” řekl Sky Sports.

Za bonus by hráči dozajista byli rádi, pokud však přijdou o své dva měsíční platy, stejně dostanou ve výsledku méně peněz.

Dle webu La Gazzeta dello Sport ušetří klub v případě, že se hráči svých platů vzdají, dohromady 640 milionů korun, což je v přepočtu 25 milionů eur.

Zdroj: Sky Sports, La Gazetta dello Sport, Novasport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Ty jo to by mi dost vadilo, jestli by ty na hore, se vzdáli také svého platu příklad ředitel a dalsj. Ja bych asi nervy neudržel, a to, že jsme mu vyhráli titul. Na druhou stranu je celosvětový problém s platy. Všichni jsou preplaceny a to doslova

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené