Spojte se s námi


Premier League

Vyhraje Manchester City svůj 19. zápas v řadě? V cestě mu stojí Southampton

Publikováno

dne

Pouze Everton dokázal v letošní sezóně obrat Manchester City o body, od té doby však válcují hráči trenéra Pepa Guardioly jednoho soupeře za druhým.

Dnes se jim postaví do cesty Southampton, který v posledním kole rozdrtil 4-1 právě Everton, dokáží však zastavit sérii 18 výher Manchesteru City v řadě.

Manchesteru City se letos zatím daří vše na co sáhnou. Společně s Manchesterem United mají nejlepší obranu v lize, ovšem v útoku jsou nedostižní. 42 vstřelených ligových gólů je na 13 zápasů vskutku skvělý výsledek.

Hned 3 hráči Manchesteru City dokázali v letošní sezóně Premier League vstřelit alespoň 8 gólů a 3 hráči se zase mohou pyšnit alespoň 6 ligovými asistencemi.

Tým pod vedením trenéra Pepa Guardioly zkrátka šlape, jako nikdy předtím a zatím si hrají ligu sami pro sebe.

To Southampton letos hraje svůj slabší standard, body sbírají především z domácích zápasů a nutno dodat, že jich nemají zrovna tolik, co by potřebovali. Navíc se ještě neutkali s několika top týmy, takže je nečeká lehké zimní období.

Tento zápas bude velmi zajímavý pro oba trenéry, jelikož Pep Guardiola a Mauricio Pellegrino společně působili v Barceloně v letech 1998-99.

Pokud však chce Manchester City vytvořit nový rekord v Premier League v počtu výher, tak ještě musí zabrat. Jelikož zatím dorovnali klubový rekord z roku 2015, avšak Manchester United (12), Chelsea (13) a Arsenal (14) se pyšní delší výherní sérií.

Do skvělé formy se dostal Sergio Aguero, který se trefil v každém z posledních 6 ligových zápasů a také Raheem Sterling, který vstřelil 12 gólů v posledních 18 zápasech.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.