Výhra s odřenýma ušima. Excelentní zakončení Kuchty zařídilo Slavii tři body

Slavia zvládla první zápas nové sezóny a ze zlínské Letné si odváží tři body za výhru 1:0. Na ní se hodně nadřela, byla znát nerozehranost i absence reprezentantů, důležitý je ale výsledek, který hraje v její prospěch.

První šanci měl ve třetí minutě Robert Hrubý, Ondřej Kolář si ale poradil. Po aktivním vstupu domácích se probudila i Slavia, ve 13. minutě těsně minul Ondřej Lingr. Pět minut nato pálil z přímého kopu Nicolae Stanciu, Stanislav Dostál si však poradil.

Poté se patnáct minut spíše bojovalo, až ve 37. minutě se po pěkné individuální akci dostal ke střele Nicolae Stanciu a jen o kousek minul. To byla poslední šance první půle, do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Druhou půli otevřela velká šance Oscara Dorleyho, Dostál se ale blýskl pěkným zákrokem. Na další šanci se čekalo do 70. minuty, ale ta už byla gólová. Jan Kuchta se do míče opřel z voleje a vymetl levou šibenici.

O dvě minuty později pálil Ivan Schranz, Dostál jej však vychytal. V první minutě nastavení mohl pojistku přidat Mick van Buren, o pár čísel ale minul zadní tyčku.

Sešívaní tak v prvním ligovém zápase nové sezóny vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem a do Prahy si odvážejí všechny body.

Zdroj: Fortuna liga

1. Tvl Slavia hraje bez asi osmi frajeru a venku vystřelí asi tak dvcetkrát na bránu to zas bude napínavej ročník.

• Vždyť Slavia má těch hráčů tolik, že se stejně ani všichni zdraví nevešli na lavičku. Spíš ve Zlíně měla problém s nerozehraností. Většina těch střel nebyla nebezpečných a bylo to spíš řešení z nouze, že nebylo komu nahrát.

2. Kdyby to Kuchta tak skvěle netrefil, tak jsme nevyhráli, jinak jsme prakticky nic neměli. Jinak nevím, kdy chce Trpiš ladit konečnou sestavu na Ferencvároš. K tomu by mělo směřovat všechno snažení.
    Reprezentanty mohl poslat na dva týdny na Bahamy v září, až vykopou Ligu mistrů. Cz ligu vyhrajeme i s béčkem. Až nás z CHL vykope nějakej Mytjyland, tak bude brečet, že jsme se nestihli sehrát.

3. Jako sportovně musím uznat, že Sparta na Slavii stále nemá. Sešívaní jezděj opět jak motorový myši. Jediný plus je, že mají problém vstřelit gól. Jinak Plavšič v základu a ještě téměř na pozici 10, to je hustý. Trpiš se s tím nemaže 🙂

4. Číslo 10 měl i na zádech, pokud jsem si všiml. Trochu píchnutí do sparty. Až se vrátí Provod, tak pomaže Plavšič do Liberce.

5. No bez 6-7 hráču základu a vyhrát venkovní ligový zápas kdy ještě v připravě odehráli jen 1 těžší zápas……. Plavšič a Stanciu nejlepší na hřišti ☹ No deb…. Rosičtí měli by jste táhnout do Šestajovic a na Spartu se již nevracet – vaše přestupová politika a “činnost” ve Spartě je jedna velká katastrofa kolem kterou 2.5 roku páchat kdo koliv jiný tak je již fanoušky lynčován a Křetinskym vyhozen !!! Sparta hrát v lize bez 6-7 hráču základu tak dostane všude v lize na prdel i v tom Zlíně ☹

• Myslel jsem si, že Trpisovi by se Srki mohl hodit, ale nečekal jsem že zapadne takhle brzy. Musím uznat, že na hřišti byk hodně vidět.

6. Millwalle mýlíš se.
    Béčko máte dost dobrý a sparta bez 7 hráčů základu by nezahrála o moc hůř.

• No bez nekopu Vidheima Štětiny Čelustky Dočkala Pavelky Sáčka by asi hrála lépe ale….. dokud ty líné pomalé lemry nedonutí jezdit po prdeli ne 40 min.v zápase ale 93 min. + bojovat za Spartu tak je jedno kdo tam bude hrát ☹

7. Jestli Kuchta pujde do nějakýho druholigovýho zaprdenyho Stoke City a Sima do Arsenalu, tak fotbal vážně nemá logiku. Bez Kuchty je Slavia uprostřed tabulky minulou sezonu. Ten hráč měl být už včera alespoň ve West Hamu

8. Slavia zaslouženě vyhrála, ač to nebyl koncert – což se v prvním zápase a v této sestavě dalo čekat. Jediné, co mě na této Slavii mrzí je, že pouze tři hráči v poli (+ brankář) jsou Češi. Chápu sice, že na to se dnes nekouká, ale pamatuju si, jak v zahraničí Poláci a Maďaři (ale třeba i Angličani) obdivovali, když hrála ligu mistrů Plzeň prakticky pouze s českými hráči a pár Slováky, že to je něco nevídaného a skvělého. I s ohledem na repre bych byl radši za vícero českých kluků v sestavě, ale už to tak asi prostě bude.