Spojte se s námi


Bundesliga

Vydá se legendární Raúl stejným směrem jako Xabi Alonso? Alex Král by se mohl dočkat hvězdného trenéra

Po senzačních sezonách tvrdé vystřízlivění. Union Berlín se po historickém postupu mezi německou elitu dokázal rychle dostat mezi přední kluby Bundesligy, letos hraje Ligu mistrů. Jenže v lize se mu vůbec nedaří a patří mezi suverénně nejhorší kluby. Zvrátí to Raúl González Blanco?

Publikováno

dne

Po senzačních sezonách tvrdé vystřízlivění. Union Berlín se po historickém postupu mezi německou elitu dokázal rychle dostat mezi přední kluby Bundesligy, letos hraje Ligu mistrů. Jenže v lize se mu vůbec nedaří a patří mezi suverénně nejhorší kluby. Zvrátí to Raúl González Blanco?

Po skvělém vzestupu krutý a rychlý pád? Téměř to tak působí. Union Berlín se dostal do Bundesligy v roce 2019. Hned v první sezoně skončil na 11. pozici, to však postupně vylepšoval. Druhá sezona znamenala sedmé místo a kvalifikaci do Konferenční ligy.

Třetí sezona byla ještě lepší. Páté místo stačilo ke kvalifikaci do Evropské ligy. V minulé sezoně skončil Union dokonce čtvrtý a letos hraje v Lize mistrů. Jenže tam se mu vůbec nedaří a jinak tomu není v Bundeslize.

Celek z Berlína za jedenáct zápasů získal pouze šest bodů. Union zvládl vítězně první dvě kola, od té doby pouze prohrává. Špatná forma stála místo trenéra Urse Fischera, s nímž se klub ovšem s veškerou ctí a uznáním rozloučil. Byl to rozchod s grácií.

Co ale bude dál? Ve hře je několik možností. Alex Král by se se svými spoluhráči mohl dočkat jedné velké legendy. Německý plátek Bild totiž spekuluje o tom, že by Union mohl převzít Raúl González Blanco.

Vydá se Raúl stejnou cestou jako Xabi Alonso?

Raúl je legendou Realu Madrid, v minulosti v Německu hrál. Dosud netrénoval žádný A-tým. Působení v Německu by pro něj bylo velkou zkouškou. Že vám tato situace něco připomíná? Inu, není to náhoda. Stejně to má Xabi Alonso, jenž nyní koučuje úspěšně Bayer Leverkusen.

Pro Alonsa se stal Leverkusen první štací. Dříve hrával za Bayern Mnichov. Nyní pod ním tradiční německý celek šlape lépe než švýcarské hodinky. V jedenácti kolech ještě neprohrál a musí se s ním počítat.

Xabi navíc přebíral Bayer v momentě, kdy se zdálo, že tým bude bojovat o udržení. Byla to velká výzva, která ale ukazuje jeho kvality. Učiní totéž Raúl? Toť otázka. V této sezoně již byl spojován s tím, že by převzal Schalke, svůj bývalý klub, ale údajnou nabídku odmítl.

Důvod? S malým počtem trenérských zkušeností mu nepřišlo úplně ideální převzít tak náročný úkol v takové situaci. Union by tedy mohl odmítnout ze stejných důvodů, byť nutno říct, že je rozdíl Bundesliga a druhá německá liga.

Za zmínku však stojí fakt, že ve Španělsku se horlivě spekuluje, že by Raúl mohl převzít A-tým po Carlu Ancelottim.

Pokud by se berlínskému klubu neupsal Raúl, mají být ve hře jména jako Alfred Schreuder či Oliver Glasner.

Zdroj: Bild, Bundesliga

Reklama

Oblíbené