Vychází nová hvězda české ligy? Ostrák zaujal kvalitním výkonem proti Spartě

Ve třetím kole Fortuna ligy přivítala Karviná pražskou Spartu. Velice nečekaně vedla po půlhodině hry 2:0, výsledek se jí však udržet nepodařilo. Něco si ale přece jen karvinští odnést ze zápasu pozitivního. Vycházející hvězdu slezského celku Tomáše Ostráka.

Zdroj: mfkkarvina.cz

Mladý ofenzivní univerzál se blýskl skvělým výkonem, když neustále zaměstnával obranu letenských. Ve 23. minutě si zpracoval křižný balón, s neuvěřitelnou lehkostí se zbavil bránícího Lischky a vystřelil na zadní tyč. Jeho pokus Heča vyrazil pouze před sebe, do branky ho však dorazil Papadopulos – 1:0 pro Karvinou.

Ve 28. minutě dostal míč několik metrů za hranicí vápna a krásnou příhrávkou uvolnil Bartošáka, jehož střílený centr si do vlastní branky srazil Lischka. Svou kvalitní techniku znovu prokázal v 55. minutě, když si míč přehodil z pravé nohy na levou a vyšachoval tak ze hry Vindheima i Plechatého. Následnou střelu vyrazil Heča na roh.

V 87. minutě si zpracoval přihrávku ve vápně, uvolnil se před Ladislavem Krejčím a jeho střela šla těsně nad břevno. V zápase patřil jednoznačně mezi nejlepší hráče domácích a to i proti tak těžkému soupeři.

20letý mladík v Karviné hostuje z bundesligového Kolína nad Rýnem. Tam přestoupil v pouhých šestnácti letech z mateřského Frýdku-Místku. Později se stal kapitánem juniorského týmu, před sezonou 2019/2020 odešel na hostování do rakouské bundesligy.

Za tým Hartberg nastoupil do 11 utkání a vstřelil jeden gól. Většinu zápasů odehrál na podzim, v jarní části ho hodně trápila zranění. Před sezonou ho Kolín poslal rozehrát do Karviné, kde zatím odehrál všechny 3 utkání v základní sestavě.

Zdroj: Livesport.cz