Spojte se s námi


Fotbal

Výběr fotbalistů, kteří dali přednost tučné výplatě před úspěšnou kariérou. Oscar, Adebayor a další

Peníze hýbou světem a ten fotbalový není výjimkou. Hemží se hráči, kteří vyměnili slibně vypadající kariéru za obrovský balík peněz. Každý fotbalista má zkrátka jiné priority a tak, jako si Neo v Matrixu mohl vybrat mezi modrou a červenou pilulkou, je i na fotbalistech, kterou cestu zvolí.

Publikováno

dne

Peníze hýbou světem a ten fotbalový není výjimkou. Hemží se hráči, kteří vyměnili slibně vypadající kariéru za obrovský balík peněz. Každý fotbalista má zkrátka jiné priority a tak, jako si Neo v Matrixu mohl vybrat mezi modrou a červenou pilulkou, je i na fotbalistech, kterou cestu zvolí.

Emmanuel Adebayor

Je otázkou, zda Adebayor do tohoto seznamu patří. Jeho umístění na tomto seznamu není proto, že by si uškodil po stránce kariérní, ale spíše charakterní.

Ihned poté, co byl Manchester City koupen bohatými šejky a začal rozhazovat penězi, byl Adebayor jedním z prvních, kterému arabské peníze zatemnily mozek. V roce 2009 podepsal smlouvu, která mu vynesla (tehdy) astronomických 175 tisíc liber týdně.

Asi se mu nikdo divit nemohl. Plány byly obrovské, ale krok do neznáma to byl. Paradox je, že Adebayor doplatil právě na to, jak ambiciózní plány klub měl. Z klubu ho následně vystrnadili Džeko, Tevéz a Balotelli.

Adebayor byl tak nadále nepotřebný a z klubu odešel. Své štěstí zkoušel na hostování v Realu Madrid a později v Tottenhamu. Obávaného střelce, kterým býval před přestupem do Citizens, už v sobě neprobudil.

Alex Teixeira

Brazilský fotbalista o sobě dal vědět v Shakhtaru, kam přestoupil z Vasco de Gama. Alexovo jméno se dostávalo do podvědomí fanoušků a předních Evropských klubů. Aby ne, vždyť z pozice ofenzivního záložníka vstřelil 89 branek ve 223 utkáních.

I přes veliký zájem Liverpoolu si Teixeira vybral přestup do Číny. Konkrétně do Jiangsu Suning. Přestup vyšel na 32 milionů euro. I v Číně zanechal slušnou stopu. Za pět let stihl 150 utkání, ve kterých se gólově prosadil v 72 případech a jednou slavil i zisk mistrovského titulu. Po jedné sezóně, kterou strávil v Besiktasi, se vrátil do klubu, kde jeho fotbalová cesta začínala. 

Jackson Martínez

Martínez přišel do Porta jako náhrada za Falcaa. A nutno podotknout, že náhrada to byla slušná. Ve 132 utkáních vstřelil 92 branek a i on se stal jedním z nejžádanějších útočníků světa. Stejně, jako v případě jeho předchůdce, se Martínez stěhoval do hlavního města Španělska.

V Atletiku se mu ale nedařilo a tak po pouhém půl roce přišel další přestup. Jackson vyslyšel pěkně mastné volání z Číny a s 240 tisíci euro týdně v kapse se stěhoval do Evergrande. I tento přestup dopadl strašně a Jackson odehrál jen 16 utkání a vstřelil 4 branky. Čína hold není pro každého.

Hulk

Po skvělé štaci v Portu a obrovském zájmu snad všech předních Evropských klubů, se Hulk rozhodl přestoupit do Zenitu Petrohrad. Velmi překvapivý krok. Hulk zde strávil čtyři roky, kdy si pořádně namastil kapsu a pokračoval za ještě více penězi do Shanghaie. 320 tisíc týdně se prostě neodmítá. 

V současné chvíli a po nenaplnění obrovského potenciálu, dohrává svou kariéru v Brazílii. Upřímně řečeno, mně toto jméno na seznamu mrzí asi nejvíce. Vždy jsem si ho přál vidět v některém velkoklubu. Samotný Hulk bude nejspíše se svou kariérou spokojený. Určitě mohl dosáhnout více. Daleko více.

Axel Witsel

Witsel svou kariéru rozjel v Belgickém Standardu Lutych. Zde získal dva ligové tituly a ocenění pro nejlepšího hráče celé soutěže. Logicky následoval krok vpřed a tak se v roce 2011 upsal Benfice Lisabon. Zde strávil jen jednu sezonu, která ale stačila k tomu, aby ze sebe udělal velice žádané zboží.

Tehdy velice talentovaný Witsel se ale rozhodl upsat Zenitu a stal se tak spoluhráčem výše uvedeného Hulka. Přestup těchto dvou způsobil v klubu velikou nespokojenost, neboť současní hráči nebyli spokojení s platovými nepoměry. I po Ruské štaci měl šanci na to, aby pokračoval v předním Evropském klubu. Veliký zájem měl Juventus.

Witsel se nikdy netajil tím, že se rozhodoval pouze z ekonomického hlediska a proto následoval přestup do Čínského Tianjin Quanjian. Po roce a půl se vrátil do Evropy.

Oscar

Další hráč, jenž vyslyšel volání z Číny. Po pěti úspěšných sezónách v Chelsea, kdy dvakrát vyhrál ligu a jednou Evropskou ligu, se Oscar rozhodl, že potřebuje novou výzvu. I přes zájem z Itálie, nebo Španělska přišel přesun do Čínské Shanghaie. V 25. letech. Ve chvíli, kdy byl v nejlepších fotbalových letech. Ani Oscar se rozhodně netajil skutečností, že šlo v první řadě o peníze.

Každý fotbalista, nebo pracující osoba, chce vydělávat peníze, aby pomohl své rodině. Pocházím z velmi chudé části Brazílie. Neměli jsme vůbec nic. Toto je odměna za mou práci. Pokud vydělávám tolik, je to proto, že jsem si to vydřel.“ Prohlásil Oscar po přestupu.

V létě 2022 byl na spadnutí návrat do Brazílie. Oscar už dokonce zveřejnil fotku, na které pózuje s dresem Flamenga, které bylo připraveno přestup oficiálně oznámit. Shanghai na poslední chvíli odmítlo podepsat dokumenty, které byly potřeba, a Oscar byl nucen zůstat v Číně. Pořád mu je stále jen 31 let. I přesto se zdá, že evropský comeback se konat nebude.

Anderson Talisca

Talisca započal svou kariéru v brazilském Bahiu. Během jednoho roku si vysloužil přestup do Evropy. Benfika za něho zaplatila necelých pět milionů euro. Hned první rok v novém působišti odehrál 44 utkání a vstřelil 11 branek, což je na ofenzivního záložníka slušná bilance.

Talisca oplýval velikým talentem, který nikdy úplně nenaplnil, protože v podstatě vymizel z očí fotbalových fanoušků. Po hostování v Besiktasi přišlo angažmá v Číně. Zde strávil tři celé sezóny v klubu Guangzhou. Je možné, že o něm budeme v současné chvíli slyšet častěji, protože se jeho spoluhráčem stal Cristiano Ronaldo.

Talisca se tedy po angažmá v Číně vydal do Saúdské Arábie, do klubu Al Nassr. Celkově jeho statistiky jsou vzhledem k jeho pozici skvělé. Celkově odehrál přes 340 utkání a nastřílel 140 branek ve všech angažmá. Talisca však zůstane jen dalším hráčem, který mohl v Evropě zaznamenat obrovský úspěch, který vyměnil za tučný balík peněz.

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.