Vše, co říká, má smysl a každý z toho profituje, dokonce i Özil, říká Mustafi o práci Artety

Od té doby, co se Mikel Arteta posadil na lavičku Gunners, šly výkony i bodový zisk londýnského celku nahoru. Sklízel chválu od médií, nyní ho vychválil i Shkodran Mustafi, jenž patří pod novým trenérem k oporám týmu.

Zdroj. www.essentiallysports.com

Mustafi patří k nejkritizovanějším fotbalistům světa, pod Artetou se však jeho forma výrazně zvedla a od Nového roku má druhé nejvyšší průměrné hodnocení co se stoperů týče.

„Je trochu jako profesor. Přesně ví, kde chce, aby hráči byli, když jsou na míči a jak reagovat, když ztratí míč. Je to velmi zvláštní, výjimečný. Když nahrávám, obvykle se soustředím jen na to, kde mám být, pokud ztratíme míč, ale chce, abych také pomáhal ofenzivě,” řekl pro Sky Sports.

„Když máte 28 let a hrajete v různých zemích pod různými trenéry, myslíte si, že víte všechno, ale pak přijde on a vidíte věci, které jste nikdy předtím neviděli,” potvrdil německý stoper často rozebíraný specifický systém Mikela.

Během působení Emeryho hráči Gunners často vypadalo že s názory trenéra nesouhlasí, pod Artetou je to jinak. „Někdy si neuvědomujeme, jaká je to obtížná práce. Z 25 hráčů možná 20 souhlasí s trenérem a pět si stále myslí, že bychom měli hrát jinak. Od té doby, co Mikel přišel, má na své straně 25 hráčů, na což není snadné dosáhnout.”

„Každý to chápe a vše, co říká, má smysl. Neexistuje nic, na co si můžeme stěžovat. Každý z toho profituje, dokonce i Mesut,” rýpl si na závěr do taktéž často kritizovaného a rozebíraného Özila.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Jestli se nezvedneme teď po Artetou, tak už snad nikdy. Teď to bylo 16 let od posledního titulu a to už je sakra dlouhá doba.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Rád bych si zkusil zahraničí, přiznal Václav Jílek. Co říká na možný návrat do Sigmy?

Václav Jílek je od svého konce ve Spartě stále bez angažmá. S žádným celkem není spojován a v médiích o něm rovněž není příliš vidu ani slechu. V rozhovoru pro Ruik se však rozpovídal o svých cílech, možném návratu do Sigmy Olomouc či korupci v českém fotbale.

Slavia zná svého soupeře do osmifinále Evropské ligy! Opět zamíří na Ostrovy

Slavia ve čtvrtek večer dokázala zvítězit na půdě Leicesteru a čeští fotbaloví fanoušci tak měli pořádný důvod se těšit na los osmifinále Evropské ligy. Na koho narazí sešívaní a jaké další zápasy nám tato pohárová soutěž nabídne?

Pyramida na Oktagon Underground je kompletní! Kdo se s kým utká a jaký je program?

Velkolepá akce Oktagon Undeground: Last Man Standing nás čeká již v sobotu večer. Do pátečního vážení a losování však nebyl znám celý program očekávaného galavečera. Kdo se tedy s kým utká?