Spojte se s námi


Fortuna liga

Vrba v rozhovoru přirovnal Zlín k Viktorii Plzeň: Doufám, že tu zažiju podobně úspěšné angažmá

Pavel Vrba je oficiálně novým trenérem celku Trinity Zlín. Fanoušci se tedy mají na co těšit a oživení to bude pro celou ligu. Není totiž úplně běžné, že by v tomto moravském celku koučoval takto věhlasný trenér. V rozhovoru přirovnal Zlín k Viktorii Plzeň.

Publikováno

dne

Pavel Vrba je oficiálně novým trenérem celku Trinity Zlín. Fanoušci se tedy mají na co těšit a oživení to bude pro celou ligu. Není totiž úplně běžné, že by v tomto moravském celku koučoval takto věhlasný trenér. V rozhovoru přirovnal Zlín k Viktorii Plzeň.

Trinity Zlín se trápí. I proto došlo ke změně trenéra. Jana Jelínka nahradí na lavičce velezkušený Pavel Vrba, který během své trenérské kariéry posbíral několik zajímavých úspěchů.

Největší stopu Vrba zanechal jednoznačně v Plzni, s níž vyhrál hned třikrát ligový titul, dovedl ji do Ligy mistrů a celkově z ní vytvořil jeden z nejlepších klubů v České republice.

A právě Viktorii mu připomíná aktuální Zlín. „Myslím, že ten klub funguje podobně jako Plzeň, když jsem tam přicházel. Je tu příjemná atmosféra a vím, kdo co dělá, takže doufám, že to tu bude v pořádku a tak úspěšné jako v Plzni,“ vyjádřil se v prvním rozhovoru pro klubový kanál.

„Je to výzva. Vím, v jaké situaci Zlín je, ale líbí se mi jednání s lidmi, co ten klub zajišťují a zabezpečují. Oni ví, co chtějí. Doufám, že to, o čem se bavíme, bude mít nějakou středně dlouhou dobu, abychom byli úspěšní. Víme, že jsou věci, co se tu musí změnit, musíme i posílit,“ dodal Vrba.

Dostane se Zlín tam, kam patří?

Nový kouč moravského celku doufá, že se Trinity dostane tam, kam patří. A kde to je? V první řadě je cílem záchrana v nejvyšší soutěži, tím to ale nekonči. Chtěl by, aby to mělo postupnou návaznost a aby se ševci každý rok nemuseli bát o prvoligovou příslušnost. Mluví tedy optimálně o středu ligy a případně i evropských pohárech.

Vrba ovšem přiznal, že nemá Zlín příliš nasledovaný. Viděl jen zápas proti Slavii. Další zápasy teprve bude sledovat. Od vedení však už nyní má slíbené posily, přijít by měli minimálně dva hráči.

Zajímavostí je, že si bývalý kouč reprezentace nepřivedl nikoho do realizačního týmu. Ten zřejmě zůstane stejný, jako byl doposud. Nicméně se setká s hráči, které už dříve právě v Plzni vedl. Konkrétně se jedná o Petra Jiráčka, Václava Procházku či Martina Filla.

Velkou výhodu pak spatřuje v tom, že Zlín velmi dobře zná. Je to totiž kousek od jeho domova a pamatuje jej i ze svého mládí.

Zdroj: FC Trinity Zlín

Reklama

Fortuna liga

Kuchtův tchán Dufek: Doporučil jsem mu, ať jde do Slavie. V první fázi jsem absolutně nechápal, proč chce do Sparty

Jan Kuchta vyvolal minulé léto pořádný poprask. Útočník Lokomotivu Moskva zamířil na hostování do pražské Sparty, tedy do týmu rivala, poté, co byl oblíbencem fanoušků Slavie. O jeho důvodech se napsalo mnoho, nyní situaci nastínil jeho tchán a zároveň spolumajitel klubu FK Mladá Boleslav Josef Dufek.

Publikováno

dne

Jan Kuchta vyvolal minulé léto pořádný poprask. Útočník Lokomotivu Moskva zamířil na hostování do pražské Sparty, tedy do týmu rivala, poté, co byl oblíbencem fanoušků Slavie. O jeho důvodech se napsalo mnoho, nyní situaci nastínil v rozhovoru pro iSport jeho tchán a zároveň spolumajitel klubu FK Mladá Boleslav Josef Dufek.

Jan Kuchta neodcházel ze Slavie zrovna v nejlepším. V klubu měl mít s některými členy realizačního týmu spory, a tak se spekulovalo o tom, zda se vůbec v budoucnu bude někdy chtít vrátit.

V Lokomotivu hrál půl roku, ovšem válka na Ukrajině jeho angažmá výrazně zkomplikovala a hráč se rozhodl vrátit domů. Pro mnohé možná překvapivě ale nezamířil do Slavie.

Vybral si totiž Spartu, a to i přes to, že se o něj intenzivně zajímal i jeho bývalý klub. Jeho tchán a zároveň spolumajitel mladoboleslavského fotbalového klubu v rozhovoru pro iSport nastínil, jak vypadala situace z jeho strany.

„Na rovinu jsem mu doporučil, ať jde do Slavie. Snažil jsem se mu vysvětlit, že je to pro tak krátkou dobu (roční hostování) nejlepší varianta. I z hlediska tlaku na jeho osobu, na celou rodinu. V první fázi jsem z výše uvedeného důvodu absolutně nechápal, že Honza chce do Sparty.

Pochopil jsem to až časem – a stoprocentně. Až postupně jsem se dozvěděl jeho argumenty. A jsem na něho pyšný, že se nebál jít do konfrontace, protože stoprocentně musel vědět a taky věděl, co ho čeká za peklo u fanoušků,“ řekl Dufek.

Od fanoušků Slavie to schytal pořádně a aktuálně patří mezi jejich nejneoblíbenější hráče. A to i po vyjádření Jaroslava Tvrdíka, který zmínil, že se Kuchta nedostavil na smluvenou schůzku.

Hráč ovšem později situaci vysvětlil tak, že schůzku smluvil jeho agent Milan Martinovič a sám Kuchta předem jasně deklaroval, že do Slavie zamířit nehodlá. S agentem tak ukončil spolupráci.

Dufek poté v rozhovoru nicméně nepromluvil pouze o svém zeťovi, ale také o tom, proč Mladá Boleslav raději než se Spartou obchoduje se Slavií, či o osobě pana Tvrdíka.

Zdroj: iSport

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Našli jsme věci, které musíme vylepšit. Chceme být aktivnější a kompaktnější, řekl Horváth před Brnem

Plzeňská Viktoria úvodní jarní kolo Fortuna ligy nezvládla. S Hradcem Králové doma prohrála 1:2 a propadla se na druhou příčku. V neděli ji čeká výjezd do Brna a cíl je jasný. Je potřeba bodovat naplno.

Publikováno

dne

Plzeňská Viktoria úvodní jarní kolo Fortuna ligy nezvládla. S Hradcem Králové doma prohrála 1:2 a propadla se na druhou příčku. V neděli ji čeká výjezd do Brna a cíl je jasný. Je potřeba bodovat naplno.

Viktoria Plzeň si zdramatizovala již závěr podzimní části, když doma padla se Spartou a poté venku ztratila dva body remízou s Pardubicemi.

Do jara šla v roli vedoucího týmu ligy, o tento primát ale přišla po prohře s Hradcem. Favoritem na titul není a nyní je potřeba pořádně zabrat.

Již v neděli jedou Viktoriáni do Brna, Zbrojovka se taktéž nemůže chlubit dobrou formou, z posledních čtyřech zápasů vybojovala pouhý bod.

„Je to jasné, potřebujeme tři body. Byť Brno doma není úplně slabé, potřebujeme vyhrát a udržet se nahoře.

Po Hradci jsme měli detailní rozbor, stejně jako po každém zápase, a našli jsme věci, které musíme vylepšit. Určitě chceme být aktivnější a kompaktnější, než proti Hradci,“ řekl asistent Horváth v rozhovoru pro klubový web.

Největší pozor si Západočeši musí dát na Jakuba Řezníčka, který je s jedenácti trefami nejlepším střelcem ligy.

„Určitě není náhoda, že Kuba ty góly dává. Je to zkušený hráč a svůj tým táhne, takže naše příprava se týká i toho, jak ho bránit,“ dodal Horváth.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

S trenérem jsme rozebrali momentální situaci. Budu se chtít malými kroky přiblížit k filozofii Slavie, řekl Tomič

Zatím poslední posilou pražské Slavie se stal slovenský pravý bek Michal Tomič. Fotbalista Slovácka se nicméně v Edenu nezdrží, obratem míří do Mladé Boleslavi. Klubovému webu nicméně sdělil své pocity po příchodu.

Publikováno

dne

Zatím poslední posilou pražské Slavie se stal slovenský pravý bek Michal Tomič. Fotbalista Slovácka se nicméně v Edenu nezdrží, obratem míří do Mladé Boleslavi. Klubovému webu nicméně sdělil své pocity po příchodu.

Michalu Tomičovi v létě končila na Slovácku smlouva a k jejímu prodloužení se neměl. I proto v klubu jasně deklarovali, že nemůže počítat s tím, že by na jaře nastupoval.

Toto chování bylo kritizováno, nakonec k němu ale nebude muset dojít. Slovácko totiž dostalo nabídku pěti milionů korun, které s radostí přijalo.

Slovenský bek se tak stal hráčem Slavie, kde bude mít vskutku vysokou konkurenci. „Pocity jsou určitě fantastické. Slavia je největší klub v Čechách, jsem velmi rád, že projevila zájem o to, abych tu mohl být.

Jsem za to velmi vděčný,“ řekl v rozhovoru pro klubový web nový hráč Slavie. V ní se nicméně dlouho neohřeje, obratem byl totiž poslán na hostování do Mladé Boleslavi.

„S trenérem jsem volal a rozebrali jsme momentální situaci i co bude. Budu se chtít malými kroky přiblížit k filozofii Slavie.

Bavil jsem se o tom i s Vencou Jurečkou, vím, že je to o něčem jiném než na Slovácku. Postupnými kroky se chci dostat k tomu, abych mohl Slavii pomoct a odehrát zápasy,“ dodal.

Tento krok sešívaných zřejmě příliš nepotěší pražskou Spartu. Ta totiž do klubu poslala na hostování beka Martina Suchomela, kterého vytíženost se tímto bezpochyby sníží.

Zdroj: SK Slavia Praha

Pokračovat ve čtení

Oblíbené