Reklama

Vrátí se Simon Deli do Slavie? Zájem je ze strany klubu i hráče

V posledních dnech se velmi spekuluje o budoucnosti Simona Deliho. Podle hráčského agenta Daniela Smejkala, který devětadvacetiletého fotbalistu zastupuje, by rád zůstal ve Slavii. Pravděpodobně by to ovšem bylo s horšími platovými podmínkami.

Simon Deli přišel do Slavie v lednu roku 2015 z druhého břehu Vltavy, tedy ze Sparty. Týmu pomohl k zisku dvou ligových titulů, k čemuž přidal i dva triumfy v MOL Cupu. Eden opustil v létě roku 2019, kdy zamířil do belgických Brugg.

V zimě letošního roku se devětadvacetiletý reprezentační obránce Pobřeží slonoviny opět vrátil do Slavie. Tentokrát přišel na půlroční hostování, čímž vyřešil problémy realizačního týmu Jindřicha Trpišovského na postu stopera.

V letošní sezoně odehrál Deli v sešívaném dresu dohromady šestnáct utkání, z nichž jedno v Evropské lize. V květnu tak mohl se Slavií oslavit double (výhra Fortuna ligy i MOL Cupu), což se mu povedlo i v ročníku 2018/19.

Nyní už Simon Deli zase patří Bruggám, kde má smlouvu ještě na jeden rok. Není však žádným tajemstvím, že by ho Slavia ráda měla ve svém týmu. „Jednoho stopera každopádně budeme chtít získat, bude to buď Simon, když se nepovede ten, tak někoho přivedeme,“ prozradil Jindřich Trpišovský.

Ve finančních podmínkách se ale Slavia nedokáže Bruggám vyrovnat. „Co se týče Simona, hrozně nám pomohl, ale my musíme myslet na ekonomiku klubu. Náklady na jeho kontrakt z Brugg jsou prostě enormní. Pravdou je, že co mu platí Bruggy, mu my zkrátka nejsme schopni nabídnout,“ uvedl Jaroslav Tvrdík.

K celé situaci se pro Ruik vyjádřil také Daniel Smejkal z agentury IFM-M, která mimo jiné zastupuje i útočníka Michaela Krmenčíka, o nějž má enormní zájem právě Slavia.

„Se Simonem jsme se před pár dny sešli, abychom probrali jeho budoucnost. I on byl smutný z článku, který o něm vyšel, kde se psalo, že už nechce být ve Slavii a že s ní už vše vyhrál. Ale on to cítí úplně naopak!“ prozradil manažer.

„Slavii má stále v srdci a jako jednu z hlavních možností do budoucna, o které se s mým africkým partnerem bavíme. V současné době je ovšem na dovolené,“ dodal na závěr.

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. V po se vrátí; v úterý se nevrátí, ve str se vrátí; ve ctvrt se nevrátí, v pá se vrátí, v so se nevrátí a v neděli zas jo.

  2. Zjistil že si nakakal do hnízda když řekl,že už ve Slavii nechce být,tak ted bere zpatečku ,protože zase taková hvězda to není a zajem někde jinde take neni. Takže jeste za vděk by vzal Slavii…A ja jsem pro at tam jde. Dají mu 2 miče mesičně a nechaji ho sedět na lavičce

  3. Ať jde do pryč.Za 3 mega je hodně moc drahý a stejně toho moc neodehrál.Jestli ho ti dva Trp.a Tvrd.vemou ta to jsou neskutečný jelita.Takáč je mnohem lepší.Začínám si myslet,že Trpišovský má nějakou slabost pro ty černý kluky(Traore,Olainka a další.Jsem 70 let slávista,ale začíná se mi moc nelíbit ten zbytečný nákup “posil” z ciziny.Radši bych viděl začít zkoušet mladý kluky a dát jim konečně šanci,jako třeba mladý Zima.Letos mám velké obavy,jak Slávie v lize dopadne.Jestli koupí Krmenčíka,tak ať pustí nekopy Hilála a Van Burena a ať jde Tecl na hostovámí.Na co tam bude 7 útočníků,když stejně hraje na jednoho,maximálně na 2.Začínám té přestupové politice nerozumět???

  4. Slávie se v tom pěkně plácá.Já už bych ho zpátky nebral po tom,co při svém odchodu prohlásil.

  5. Slavii by pomohl v pohárech a naší lize v úrovni taky, ať ho tedy dostanou do patřičných finančních mezí a je jejich. Proč ne, oni asi vědí, proč.

  6. Slyšel jsem, že Deliho plat se i s bonusy vyšplhá na částku přes 4 mil. kč měsíčně (ve Slavii pokud vím dostával jen základní část platu, asi 2,5-3,0 mil.), to je fakt mooooc. Ale hráč to je dobrej. Naprosto logicky čeká, jestli bude někdo ochotný mu takovou smlouvu plnit, protože už má nějaký věk a znovu už stejnou nedostane… I když ho srdce táhne do Slavie. Tedy zcela racionálně jedná Slavia i Deli, moc nechápu, co tady všichni kecají…. A to jim fakt nefandím…

  7. Simon je nadstandardní hráč. Byť jsem fanda ACS, v Evropě jsem sešívkám dost fandil. Jeho hodnota se ukázala jak chyběl s Arsenalem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené