Spojte se s námi


Fotbal

Vrátí se Benzema do Francie? Bývalý zaměstnavatel hodlá využít jakoukoliv možnost, která se naskytne

Karim Benzema je stále důležitou postavou Realu Madrid, nicméně 35letého útočníka v této sezoně nevidíme v akci tolik, jak bychom si přáli. Hodně se tak mluví o jeho budoucnosti. Toho by chtěl využít jeho bývalý zaměstnavatel.

Publikováno

dne

Karim Benzema je stále důležitou postavou Realu Madrid, nicméně 35letého útočníka v této sezoně nevidíme v akci tolik, jak bychom si přáli. Hodně se tak mluví o jeho budoucnosti. Toho by chtěl využít jeho bývalý zaměstnavatel.

Držitel jednoho Zlatého míče prožívá poměrně rozpačitou sezonu. Karim Benzema by bezesporu rád navázal na tu loňskou, v níž se mu extrémně dařilo, jenže neustále čelí různým překážkám.

Poměrně častá drobná zranění, absence na světovém šampionátu. Jeho Real Madrid navíc má poměrně daleko k tomu, aby mohl alespoň pomýšlet na výhru v lize. Klub se navíc kvůli jeho absencím musí pomalu připravovat na to, jak jej nahradit.

I kvůli tomu se čím dál častěji mluví o tom, co bude s Benzemou v dalších měsících či letech. Přeci jen má 35 let a herně nemůže být tahounem španělského giganta věčně. V létě mu navíc končí smlouva.

Podle španělských médií je sice Benzema blízko novému kontraktu, který jej na Santiago Bernabeu udrží další rok, jenže do hry se chce zapojit ještě jiný hráč. Jeho bývalý zaměstnavatel.

Olympique Lyon hvězdného útočníka pro velký fotbal vychoval. Když Benzema vyhrál Zlatý míč, tak jej francouzský kanonýr představil také na svatostánku svého bývalého klubu, kde se dočkal obrovských ovací.

Zájem o návrat Benzemy nijak neskrývá prezident francouzského klubu Jean-Michel Aulas. „Je pravda, že pokud existuje sebemenší možnost jej získat, zkusíme to risknout. Je ikonou. Každý den sním, že se Karim vrátí. Budeme se snažit, ale je to složité,“ cituje jej Sport.es.

Benzema v této sezoně naskočil do 29 soutěžních duelů, v nichž ovšem nastřílel 19 gólů a přidal k nim také 5 asistencí.

Zdroj: Transfermarkt, Sport.es

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.