Spojte se s námi


Chance Liga

Vlkanova se vrací domů! Hradec oficiálně potvrdil návrat své legendy a oznámil příchod velkého talenta z Jablonce

To, o čem se před několika dny hovořilo ještě ve spekulativní rovině, se nyní oficiálně potvrdilo. Adam Vlkanova se z Viktorie Plzeň vrací do Hradce Králové, spolu s ním změnili Votroci hostování Filipa Čiháka v trvalý přestup. Opačným směrem zamířil Daniel Vašulín, za kterého už Hradec našel náhradu.

Publikováno

dne

To, o čem se před několika dny hovořilo ještě ve spekulativní rovině, se nyní oficiálně potvrdilo. Adam Vlkanova se z Viktorie Plzeň vrací do Hradce Králové, spolu s ním změnili Votroci hostování Filipa Čiháka v trvalý přestup. Opačným směrem zamířil Daniel Vašulín, za kterého už Hradec našel náhradu.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Adam Vlkanova patřil za legendy Hradce Králové. V klubu strávil vyjma hostování celou kariéru, avšak v roce 2022 přišel čas na změnu. Vlkanova vyslyšel volání Viktorie Plzeň a šel bojovat o titul.

Ve Viktorii začal ihned pravidelně nastupovat, zahrál si Ligu mistrů proti Barceloně, Interu i Bayernu, do jehož sítě dokonce skóroval. Jenže v jarní fázi sezóny už nedostával tolik herního prostoru a odešel na hostování do polského Ruchu.

Ani tam ovšem nebyl stoprocentně spokojen, načež se začalo šuškat o jeho návratu do Hradce Králové. V posledních dnech se tento transfer dočkal své finální podoby, přičemž ve středu dopoledne byl oficiální potvrzen.

Votroci o tom informovali na svém klubovém webu. Před nedávnem také oznámili, že se hostování Filipa Čiháka mění v trvalý přestup. Do západočeského celku každopádně, rovněž dle očekávání, zamířil střelec Hradce Daniel Vašulín.

I za něj už si ale Votroci našli náhradu. Další posilou Hradce Králové se stal dvacetiletý útočník Matěj Náprstek z Jablonce. Mladý talent naskočil v dresu severočeského celku do 12 zápasů, ve kterých vstřelil celkově tři branky.

Náprstek na tři roky, na jak dlouho podepsal Vlkanova?

Vlkanova podepsal v Hradci Králové smlouvu na čtyři roky. „Jsem velice rád, že je Adam zpátky v Hradci. Dnes je to již zkušený hráč, který si zahrál Ligu mistrů a má na svém kontě také reprezentační starty. O tom, že má ke klubu vztah, ani nemusím mluvit. Nepochybuji o tom, že nám hodně pomůže,“ řekl sportovní ředitel Hradce Jiří Sabou na klubovém webu.

O rok méně pak má na smlouvě mladý talent Náprstek. „Hradec jsem sledoval už v předcházející sezóně, fotbal tu zažívá obrovský boom. Dobře vnímám to, jak jde celý klub rychle nahoru, ať už po fotbalové nebo fanouškovské stránce. Myslím, že je to skvělé. Jsem rád, že jsem tady, těším se, že to tu s kluky pořádně rozjedeme,“ uvedl dvacetiletý forvard.

Zdroj: Fortuna liga, FC Hradec Králové

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.