Spojte se s námi

Fotbal

Vlahovič údajně opustí Fiorentinu a zamíří k italskému gigantovi! Kolik má činit přestupová částka?

Podle italských médií je Dušan Vlahovič velmi pravděpodobně na odchodu z Fiorentiny. Juventus Turín, kam by podle posledních zpráv měl Vlahovič zamířit, to však má stát vskutku nemalé peníze! O kolik se tedy jedná?

Publikováno

dne

Podle italských médií je Dušan Vlahovič velmi pravděpodobně na odchodu z Fiorentiny. Juventus Turín, kam by podle posledních zpráv měl Vlahovič zamířit, to však má stát vskutku nemalé peníze! O kolik se tedy jedná?

Spekulace o odchodu stále pouze jednadvacetiletého útočníka výrazně ožily zhruba před měsícem, když Vlahovič spolu se svým agentem smetl ze stolu nabídku na prodloužení jeho stávající smlouvy.

V nedávné době dokonce měl vedení klubu oznámit, že si přeje tento italský celek opustit, leč se jej Fiorentina snaží udržet jak jen může. Přitom mu tehdy zástupci klubu nabídli nejvyšší plat v klubového historii, ani taková výše ovšem nestačila.

No a v lednu už Fiorentina musela jednat, což veškeré spekulace o to více umocnilo. Úderem nového roku byl totiž dokonán přestup útočníka z francouzského Lille. Za 14 milionů eur do Itálie přestoupil Jonathan Ikoné.

Před dvěma týdny si ještě v rámci hostování italský celek zajistil služby Krzysztofa Piątka, jenž zde zavítal z německé Herthy Berlín. A nyní přichází ono zásadní odhalení, podle La Gazzetta dello Sport se Juventus a Vlahovičův agent dohodli na částce sedmi milionech eur ročně.

Fiorentina ovšem požaduje pouze hotovou nabídku, jejíž hodnota by se měla vyšplhat do výše 70 milionů eur!

Generální ředitel Juventusu Maurizio Arrivabene zároveň v lednu prozradil, že Stará dáma si v aktuálním přestupovém období nemůže dovolit žádné velké tahy. Podle deníku La Gazzetta dello Sport činí rozpočet Juventusu na další dvě přestupová období právě oněch 70 milionů eur.

Pro italského giganta z toho vyvstává jedna závažná otázka – bude si moct dovolit udržet v klubu Paula Dybalu i za předpokladu, že vedení klubu vynaloží vskutku nemalé množství finančních prostředků za příchod Vlahoviče?

Dalším obchodním artiklem by se v tomto přestupovém období nicméně mohl stát Álvaro Morata, jenž je zase spojován s Barcelonou. Jak nakonec celá tato situace dopadne? Odpověď na tuto otázku bychom se měli dozvědět v následujících dnech.

Srbský útočník však na stole má i nabídky z Premier League. Ty nejvážnější se údajně týkají dvou klubů – Tottenhamu a Arsenalu. V minulosti však o něj projevil zájem také Manchester City, Chelsea a Liverpool.

Zdroje: Football Italia, La Gazzetta Dello Sport, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené