Reklama

Vladimír Šmicer a jeho silný projev: Co řekl a koho podpořil?

Vladimír Šmicer se vzdal své kandidatury na post předsedy FAČR. V boji o křeslo, tak zůstávají pouze Karel Poborský a Petr Fousek. Co všechno zaznělo v jeho projevu a jaké jsou reakce mezi veřejností?

Zdroj: All Stars Cup

Štístko Vladimír Šmicer ve velkém fotbale dosáhl téměř všeho. Získal ušatý pohár pro vítěze Ligy mistrů a spoustu dalších trofejí. Byl také součástí úspěšných let České fotbalové reprezentace.

Právě on se mohl stát nadcházejícím předsedou Fotbalové asociace České republiky, ale rozhodl se jinak. V boji o křeslo ponížil osobní ambice nad změnu.

“Obrovská poklona před Vladimírem Šmicerem za to, co odpracoval před volbami a jak týmově rozjel finiš Petru Fouskovi. Fotbal tuhle šanci nesmí promarnit. Hluboký respekt. Jo a skvělá řeč to byla,” napsal na sociální sítě Jiří Vrba.

Bývalý reprezentant a Baníkovec Václav Svěrkoš na svůj Twitter vyjádřil jasnou podporu pro Petra Fouska. “Petr Fousek bude skvělým předsedou. Pamatuji si ho ještě z Eura U16 v roce 2000 a vůbec se nezměnil, naopak se celou dobu dál vzdělává a na úrovni FIFA a UEFA nás skvěle reprezentuje.”

Sám Vladimír Šmicer zatweetoval a dočkal se vesměs velkého respektu. “Dneska jsem měl náročný a těžký den. Přesto bych nechtěl zapomenout poblahopřát Slavii za ten krásný dárek, který mi ho nakonec zpříjemnil. Respekt celému klubu za neskutečnou sezónu. Překonáváte různé rekordy za takové hranice, které jsem myslel, že nikdy nepadnou.”


Zdroje: ČT Sport, Vladimír Šmicer, Václav Svěrkoš, Jiří Vrba

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Gesto Vladimíra Šmicera je doslova “státnické”. Odpracoval neobyčejně záslužnou práci. Nebýt jeho a jeho kamarádů tak bychom dnes poslouchali jak nám Karel Poborský lže jak chce změnit poměry ve vedení FAČRu. Dle mého, byl pouze nastrčenou figurkou, aby ta zlodějská galerka mohla zůstat u koryt. Je mě smutno, že takový bývalý borec se mohl dát dohromady s lidmi, kteří zodpovídají za ten odporný marast, který panoval ve vedení FAČRu. Jsem přesvědčen, že volba nového předsedy proběhne jednoznačně pro pana Fouska…..

  • A tim pádem dostane místo Šmicer který nedá sám 4 kloudné věty dohromady a včera když kvákal těch 5 vět v tv tak zcela evidentně to měl napsané na čtecím zařizeni a přesto koktal a zadrhaval se jak třeťák na základní škole ! Pa Fousek ok. ale Šmucer je jen loutka Tvrdíka a jen figurka která na žadnou funkci ve fotbale nemá to samé jako přeceňovaný stále nesmyslně hájený protekční T.Rosický ve Spartě !

  • A jak to víte že takový borec se dal dohromady s nějakými lidmi, kteří zodpovídají za současnou situaci a že lže ?!! Proč někoho odsuzujete předem, jen proto že populisticky nehlásá dopředu že všechny vyháže a všechno změní ? Volby na předsedu svazu jsou demokratické rozhodnutí všech klubů napříč všech úrovní fotbalových soutěží. Soudíte ho jen proto, že se jako první otevřeně přihlásil ke kandidatůře na předsedu z pozice současného pracovníka svazu na úrovni akademií, bývalého majitele prvoligového klubu a vynikajícího bývalého reprezentanta a hráče bez historicky jediného škraloupu a kostlivce ve skříni, na rozdíl od ostatních a nevykřikoval jako jeho předchudci že všechny vyhází a všechno vyčistí ?

 2. Pokud se má vyčistit fotbalové prostředí od FC Praskolesy až po Strahov ,tak tam nemůže být zvolen pan Poborský.Jeho představa o chodu českého fotbalu jeho vize OK ,ale jeho personální politika naprosto neakceptovatelná pro drtivou většinu členů Fačru.Nevím zda si nevšiml,když pracoval přímo na Strahově ,že mu Kriminálka odvezla skutečného vládce Strahova Berbra.Nebo že by si nevšiml,když zařezali sudí kolikrát jeho Budějice?Nevím za co je těm,kteří zdiskreditovali český fotbal ve světě zavázán,že je chce v těch pozicích ponechat.Pokud to vyhraje ,tak mu to pod jeho dohledem ti dobrodruzi rozjedou tak,že buď uteče sám nebo si pro něho přijedou.Nepoučil se ani s Peltova případu jen ho Malík nahradil a jelo se vesele dál a přesně ,tak to bude pokud se tam dostane.Pane Poborský proberte se mám obavy aby jste nemusel odcházet s ostudou.

  • Pokud se má vyčistit fotbalové prostředí od Praskoles až po Strahov tak to není o volbě pana Poborského, ale o moralce lidí kolem fotbalu která se naprosto vytratila a to i z úrovně tzv pralesa, kde jsou hráči a kluby z 90% schopný celý týden přemýšlet o tom, jak a koho uplatit nebo ovlivnit kvůli pár chybějícím bodům v tabulce, a jsou schopni v okresních přeborech schánět tisíce korun nebo sudy piva na takové ovlivnování zápasů.
   Nejhorší a nejtrapnější na tom je, že to všem už přijde normální i na této nejnižší úrovni kde se fotbal hraje už jen na žízen a nekteří hráči přijdou hrát s nadváhou nebo už i s nějakým pivem před zapasem, a jsou bez důvodu schopný se k takovým věcem snížit….
   Karel Poborský je zatím jen slušný člověk bez škraloupů, vynikající bývalý reprezentant a hráč, a současně zaměstnanec svazu kde pracuje v mládeži na úrovni akademií. On otevřeně jako první oznámil kandidatůru na předsedu fotbalového svazu a to i bez populistických hesel jak všechno vyčistí a všechny vyhází…, když pominu že to ani nejde, protože i ostatní činovníci ve funkcích jsou demokraticky voleni v demokratických volbách na všech úrovních.
   Hodnoti a kritizovatho můžete až zklame nebo si to zaslouží, ne za to že kandiduje se svými představami

 3. Pan Poborský přes všechny jeho nezpochybnitelné zásluhy,už zklamal tím kdo za ním stojí a od koho má podporu.Pokud se děje i v pralese to co popisujete je to vždy za peníze místních fanatiků,kteří koupí Bečku,když se porazí v sousedním derby Praskolesy nebo Hracholusky.U profíků se rozkrádají peníze daňových poplatníků pod záštitou investic do mládeže a různých Akademií.Jako příklad Vám snad postačí Akce Desinfekce to je snad jen malý doklad ,jak si vyvolení ,které zaštiťuje pan Poborský užívají štědrých darů státu.Školení rozhodčích na Kanárech letecké výlety pana Peltu se suitou vyvolených atd.atd.To jsou jen marginální příklady pro Vaši informovanost.Zkuste si zjistit kolik ten moloch na Strahově stojí a kolik pobírají pracovníci na různých nepotřebných funkcích.Pak se zeptejte rodičů od ligových oddílů,až po okresní soutěže kolik platí měsíčně kdo musí vozit hráče k zápasům,kdo jim kupuje míče dresy teplákovky.Pokud jste někdy dělal i třeba na té nejnižší úrovni ve fotbale,tak musíte vědět,že ani okres ani kraj ani Strahov nikdy neposlal peníze ani na kopačák.Pokud jedou žáci nebo dorostenci na Turnaj do Evropy,tak to musí zaplatit rodiče.Strahovští odborníci jen plácají o konfrontaci českého fotbalu s Evropou ,ale platí výlety sami sobě.Pan Poborský toto evidentně nepochopil,již delší dobu vyje s vlky ze Strahova.Doufám že neuspěje a bude se věnovat fotbalu,jak umí to mu šlo skvěle.Mezi úředníky by ho byla škoda.

  • Diky že jste mi vysvětlil že když je to jen v pralese a za vlastní, nebo peníze místních fanatiků tak se muže podplacet a podvadět v zápasech, či z rozhodčími…,fakt super přístup a vzor pro ty děti o kterých píšete…
   Vyrůstal jsem v době kdy nám nikdo nic nezaplatil a nikam jsme nejezdili a přesto nas fotbal bavil a meli jsme ho rádi, žádné vybavení nám nikdo nedal a o vše se starali rodiče, a věřte že měli daleko menší možnosti než dnes, vozili nás na každé utkání, turnaje a pod. a to stejně tak jako rodíče spartanů, slávistů nebo jiných nej klubů, zahraniční turnaje nám také dopláceli. I tak z nás vyrostli docela dobří hráči i lidé…
   Nechápu pořád kde berete ty informace o panu Poborském jak je s něčím, nebo s někým spojený, a hlavně co on má společného s kauzami které uvádíte, určitě ale věřím že s ničím takovým by se člověk jako on nikdy neztotožnil, nemá to zapotřebí. Ale třeba se mýlím a pak se i omluvím, ale věřím mu více než třeba jeho konkurentovi, tedy nekomu kdo dělal čtyři roky nejbližšího poradce bývalému panu předsedovi, přesto věřím že i on by mohl v budoucnu pomoct českému fotbalu v jiných důležitých pozicích jeho schopnostmi a zkušenostmi.
   Český fotbal si myslím ted potřebuje v čele reprezentanta a někoho kdo vrátí důvěru lidí, sám za sebe, ne za toho koho mu veřejnost díky informacím z tisku přisuzují …

 4. Pane o tom jak jsme jezdili na zápasy na kolech a ti co ani to kolo neměli seděli na štangli nebo na nosiči a taky koňmo,vlakem a s Hasičákem,což byl předpotopní vůz ,za který by dnes sběratelé dali balík.Pamatuji hráče s 13 dětí,který jako nejmladší hrál v gumákách uříznutých nad kotníky a byl suverénně nejlepší a skončil až v Dukle.Velmi dobře jste postřehl,že korupce se děje je to prostě v tomto národě zakořeněné.Ovšem nepochopil jste to podstatné kdo má jít příkladem,kdo reprezentuje českou kopanou od koho se ti mladí mají učit a kdo má tvrdě potírat,jakýkoliv náznak podrazu.Pan Fousek tam s něma taky seděl,ale stejně,jako Poborský s tím nemohli hnout ,když to měl zprivatizované ESTEBAK.Který koliv s nich když bude zvolen nezabrání bečce piva za vítězství v Horní proti Dolní.Nezabrání ani pokutovému kopu v 93 minutě v Aši nebo Jablunkově.Jediné co nyní v předvolebním boji mohou kromně hromady slibů oba udělat je Distancování od Peltů,Berbrů,Paulů,Hořejších atd. a v tom je pan Poborský totálně vedle od těchto darebáků se musí jasně veřejně distancovat.No a on hovoří jednoznačně,jak chce lidi ve fotbale spojovat.Již se těším jak Šmicr,Koler,Ujfaluši,Čtvrtníček,Trojan se objímají s Rogozem a píšou petici proti nesmyslnému obvinění pana Hořejšího,kterého pan Poborský chválí,jak mu pomáhá a Fačr poskytne společenskou záruku za omylem zatčeného Berbra.V tomto je mezi oběma kandidáty rozdíl.Fevoluce vznikla jen a jen proto ,aby konečně někdo ty pijavice slušnou formou hnal ze Strahova,kdyby to pan Poborský a vy pochopil,tak byl dnes možná jediný a jasný kandidát.Pokud to vyhraje Fousek a pár pijavic odplave to bude jasný příklad ,až po prales,že to jde a ona totiž jiná možnost ani není.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené