Vitrína dneška: Proti Polsku půjde české vojsko bez krále

Králem českého fotbalu je opět Patrik Schick, ale pro zranění vojsko proti Polsku v kvalifikaci Eura 2024 nepovede. Síň slávy ozdobila žena, na kterou jsou pyšní ve Slavii i ve Spartě. Český titul chce zřejmě jen Sparta. A Barcelona španělský.

Král Patrik Schick vojsko nepovede

Králem fotbalistů zůstal útočník Patrik Schick, i když rok 2022 nebyl tak zářivý jako předchozí, kdy se stal nejlepším střelcem Eura (společně s nějakým Ronaldem), z trůnu ho nikdo nesesadil.

Smutné je, že své poddané nepovede do důležitého boje proti polskému šiku v důležitém střetnutí kvalifikace na mistrovství Evropy 2024 v Německu, tedy v zemi, kde působí a střílí góly za Bayer Leverkusen. Zlobivé tříslo mu sevřít palcát nedovolí.

Tak snad trenér Jaroslav Šilhavý najde jiného vůdce.

Císařovna ozdobila Síň slávy

Do Síně slávy českého fotbalu vstoupila poprvé žena – Eva Haniaková. Tuto historickou poctu si vychutnala dáma, která spojila svou fotbalovou kariéru – hráčskou a trenérskou – se dvěma nepopulárnějšími českými kluby a věčnými rivaly Slavií a Spartou.

Na svou císařovnu tak mohou být hrdy oba nejpopulárnější a nejúspěšnější české kluby a ona se stane síně ozdobou.

Titul chce jen Sparta

Úpěnlivému vzdychání, že snad nikdo nechce mistrovský titul, je konec. Je tu jeden zájemce a prahne po něm měrou nebývalou – Sparta Praha. Zatímco obhájce Viktoria Plzeň a dosud stále vedoucí tým tabulky Slavia – ovšem už jen o skóre – se potýkají s vlastní nedokonalostí a ztrácejí body tam, kde by neměly, rudí jedou.

Námitka, že zápasy pravdy derby se Slavií a duel s Plzní teprve přijdou, oba hostí Sparta doma na Letné, je oprávněná. Avšak kdo chce být nejlepší, musí zvládnout i tyto souboje.

Barcelona také chce titul

Slavné španělské El Clásico zvládla Barcelona, porazila Real Madrid 2:1. Vlastní gól, který poslal hosty do vedení, ji nezlomil. V poslední minutě prvního poločasu vyrovnal Sergi Roberto, v nastavení trefil výhru Franck Kessié. To jsou závěry poločasů!

Katalánci odskočili od rivala na dvanáct bodů a dokazují, že oni titul také chtějí.

Zdroj: Česká repre, La Liga, Fortuna liga