Spojte se s námi


Fortuna liga

Vitrína dneška: Polské zboží se přejedlo, chutnalo jen Viktorii Plzeň

Souboj druhého s prvním v nejvyšší soutěži poškodili polští rozhodčí, penalty do utkání nezapadaly. Spokojený je jenom plzeňský šéf Adolf Šádek. Přímo sestupuje FC Karviná. Českobudějovický trenér David Horejš se chystá na jabloneckou štaci.

Publikováno

dne

Souboj druhého s prvním v nejvyšší soutěži poškodili polští rozhodčí, penalty do utkání nezapadaly. Spokojený je jenom plzeňský šéf Adolf Šádek. Přímo sestupuje FC Karviná. Českobudějovický trenér David Horejš se chystá na jabloneckou štaci. Trenér Jaroslav Šilhavý zůstává u reprezentace. Ruské kluby evropské poháry hrál nebudou. Věděl Raiola, odkud poslal Nedvěda do Lazia?

Penalty do zápasu nezapadaly

Tak dlouho komise rozhodčích laškovala s nápadem přenést odpovědnost za dramatická utkání do zahraničí, až narazila. Dvě skupiny polských arbitrů (včetně obsluhy VARu) nasazená na derby a jarní střet Plzně se Slavií obstály, třetí v nadstavbovém duelu Slavie s Plzní nikoli. Pořád se něco řešilo, bylo to čekání na fotbal, nikoli fotbal.

Při hodnocení odborná komise konstatovala, že penalty – dvě odpískané, jedna odvolaná – nezapadaly do utkání. Jestliže opomineme polemiku, která penalta kdy do utkání zapadne, tak lze to přečíst jako vyslovení nespokojenosti. Jenže trest nepřijde, cizince, který není členem FAČR, postihnout nelze.

Experiment s polskými hosty na třetí pokus se krajně nevydařil. Nevadí to nejspíš jen Plzni a vztyčenému prostředníčku ředitele Adolfa Šádka, neboť západočeský klub dosáhl svého. Vede ligu a má vše pod kontrolou.

Karviná sestupuje

Už je to jasné – přímým sestupujícím je FC Karviná. Pragmatici to viděli už po podzimní části, matematici neustále počítali, že ještě hotovo není. Karvinskou naději dostrkali až do nadstavby, dál už to nešlo.

Ještě loni měl severomoravsko-slezský region tři zástupce. Po sestupu Opavy a nyní karvinském pádu ho bude zastupovat jen ambiciózní Baník Ostrava. Snad důstojně.

Horejš do čapího hnízda

Slovan Liberec a Dynamo České Budějovice jako první ukončily probíhající ligový ročník, v play off ve střední části tabulky prohrály s protivníky a mají dovolenou.

Trenér jihočeského klubu David Horejš zvaný Horyna (jestli po myslivci ze seriálu Přátelé zeleného údolí či rockovém zpěvákovi legendární skupiny Vitacit není známo) si však volna moc neužije – jedná s Jabloncem, který ještě není zachráněn. Usedl by do čapího hnízda, odkud se však pravděpodobně největší pták majitel klubu Miroslav Pelta přesune na několik let do vězení. Velká odvaha.

Šilhavý pokračuje, chce na EURO

U české reprezentace pokračuje trenér Jaroslav Šilhavý, jenž ji loni dovedl do čtvrtfinále evropského šampionátu a letos ji povede do bojů v A skupině Ligy národů. Smlouvu má do konce kvalifikace na EURO 2024. A chce na něj postoupit.

Dobrý a chvályhodný záměr, český fanoušek by však chtěl po neskutečně dlouhých uherských letech vidět české hráče i na mistrovství světa.

Ruské kluby vyloučeny

Evropská fotbalová unie UEFA vyloučila všechny ruské kluby z dalšího ročníku evropských soutěží. Český fotbal z toho však mít profit nebude, na vytouženou 15. příčku v národním koeficientu nepovyskočí, tam se proderou Srbové.

Lepší postavení si musí uhrát kluby samy, přičemž některý by mohl Slavii v nabírání bodů vydatněji pomoci. Třeba Plzeň, když vede domácí ligu.

Velký agent odešel

Ve věku čtyřiapadesáti let zemřel jeden z nejznámějších fotbalových agentů Mino Raiola. Ital, mezi jehož klienty patřili mimo jiné Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera, podlehl neupřesněné nemoci.

Podle italských médií Raiolovým prvním transferem v pozici samostatného agenta byl Nedvědův odchod ze Sparty Praha do Lazia Řím po mistrovství Evropy 1996. Znovu se ukazuje, jak je svět hráčských agentů zploštělý a nedůvěryhodný.

V českém prostředí se totiž dobře ví, že Nedvěd přestoupil do 1. FC Košice a teprve pak se za tučné odstupné vydal do italského klubu. Dokonce to řešila i arbitráž.

Jaký měl Raiola na podvodu podíl, zůstává utajeno.

Zdroj: Fortuna liga, UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.