Spojte se s námi


Fotbal

Vitrína dneška: Polské opojení a moldavské rozladění

Slastný byl rajský večer v Edenu, kde český tým vyprášil Poláky, velké rozladění přinesl boj na brambořišti v Kišiněvě. Fotbal nabízí oboje polohy někdy v rychlém sledu. V Moldavsku český národ objevil krajana, na kterého může být hrdý – sokola Josefa Seidla. Martin Fillo nemá tým. Zastřílela si také Francie, odnesli to Nizozemci.

Publikováno

dne

Slastný byl rajský večer v Edenu, kde český tým vyprášil Poláky, velké rozladění přinesl boj na brambořišti v Kišiněvě. Fotbal nabízí oboje polohy někdy v rychlém sledu. V Moldavsku český národ objevil krajana, na kterého může být hrdý – sokola Josefa Seidla. Martin Fillo nemá tým. Zastřílela si také Francie, odnesli to Nizozemci.

Dva rychlé údery

Milovníci statistik a historikové obtížně pátrali, kdy se reprezentačnímu týmu tak vydařil úvod. Dvě akce, dva přesné zásahy. Po třech minutách. A bylo skoro po zápase. Tedy skoro, Polska eště nezgynula, ale zápas už nijak zašmodrchat nedokázala.

Byl to v pražském Edenu opojný večer, který pohladil po duši, po těle i jiných částech těla. Fotbal na reprezentační úrovni umí (někdy) dělat radost.

Neplodné brambořiště

Světská – fotbalová – sláva, polní tráva. Tedy kdyby tráva, ale brambořiště, které dle expertů odpovídalo vesnické ploše v B třídě více než hlavnímu stadionu Moldavské republiky v Kišiněvě. Na něm se nic předvést nedalo, nevytěžily se z něj ani okopaniny.

Ale žádná výmluva. Vyhrát se mělo, unikly dva body, které mohou chybět. Ale tak to ve fotbale chodí – po hodech bolívá břicho, byť žádné sousto do gólového žaludku nepřibylo.

Hrdý český sokol

A přece jen jeden úspěch, na který může být náležitě pyšný, český fotbal v Košiněvě zaznamenal. Den před utkáním byla slavnostně odhalena pamětní deska Josefu Seidlovi, rodáku z Jirkovu, který je zván zakladatelem moldavského fotbalu.

Josef Seidl patří mezi pozoruhodné a přitom dnes téměř neznámé postavy z historie česko(slovensko)-moldavských vztahů, které si zaslouží připomenutí: píše se v podkladech ministerstva zahraničních věcí pro seznámení se s touto osobou.

Hrdý sokol byl za službu na západní frontě ve Velké válce vyznamenán francouzským válečným křížem a československým válečným křížem.

Čeští reprezentanti za předvedený výkon a nevábný výsledek žádnou poctu nezaslouží.

Filo mimo kádr

Dva nepochopitelné zkraty, dvě rychlé červené a zkušený záložník Martin Fillo je bez angažmá. Tedy bez týmu, vedení zlínského klubu ho přeřadilo do béčka. Jestli je možné mu zrušit i smlouvu, je ovšem poněkud ošemetné.

To, že někoho na hřišti nabere, byť jde o jasné překročení pravidel, vyloučení a oslabení mužstva, ještě není důvod k rozvázání kontraktu. Může být převeden na jinou práci. Například psychologa, zkušeností k této činnosti nasbíral za poslední dobu dostatek.

Uvadli i tulipáni

Nejen čeští fanoušci prožívali pocity zmarnění. Ještě mnohem větší rozladění prožili příznivci nizozemského týmu, který podlehl 0:4 vicemistrům světa Francii na jejich národním stadionu v St. Denis.

„Skvělý večer,“ pochvaloval si trenér Didier Dechamps. A po hodech jeho kohouti zvládli i další zápas v Irsku.

Zdroj: FIFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.