Reklama

Vitrína dneška: Líbiví vládci, UEFA přísně trestá – méně významné

Mistry Evropy se stali Italové, jejich styl byl líbivý a přitažlivý. Fanoušci jejich triumf vítají. Protěžovaní Angličané ve finále nespěli. UEFA trestá přísně. Hlavně ty méně významné. Čeští brankáři – účastníci Eura – měnili dres. Messi konečně pro svou vlast pomohl dobýt významnou trofej.

Italové na trůně

Přestože se generalita UEFA dosti snažila, aby Anglie konečně vystoupala na evropský trůn, nepodařilo se. Přidělila zemi zmítané rasismem, xenofobií, násilím a celkovým rozpadem lidských hodnot po brexitu pořadatelství, pomáhali i rozhodčí (ostudné semifinále s Dánskem). Na fotbalovou Itálii to však nestačilo.

Evropskému fotbalu – naštěstí – vládne mužstvo, které vyznává líbivý přímočarý útočný styl, už žádná zaprášená španělská a nedávná francouzská nuda s přihrávkami brankáři, oblévání soupeřovy obrany a nevábná vychytralost založená na technické převaze.

Italové mají srdce, které buší na evropském trůnu.

Divné pokuty

Na chudé musí být přísnost. Za projevy rasismu a homofobní transparenty udělila UEFA Maďarsku pokutu ve výši 100 tisíc eur a zavřela na dva zápasy národní pýchu Népstadion (nyní stadion Ference Puskáse) ještě k tomu s dvouletou podmínkou.

Za násilí, krvavé potyčky, napadání fanoušků soupeře – i malých dětí, oslňování laserem a bučení při hymně hýčkaná Anglie zaplatí jen 30 tisíc eur. UEFA pod vedením slovinského právníka Alexandara Čeferina dovede rozlišit, kdo se má těšit její přízni.

Dítě s Pirea a slávistická posila

Dva čeští brankáři – účastníci evropského šampionátu – mění dres. Tomáš Vaclík, hrdina českého týmu, jako volný hráč (skončilo mu angažmá ve španělském FC Sevilla) se upsal na dva roky s opcí řeckému Olympiakos Pireus. A moc se těší na Ligu mistrů.

Olomoucký dres vysvlékl náhradník Aleš Mandous a zamířil do mistrovské Slavie Praha. Smlouvu podepsal na pět let. Má krýt záda Ondřeji Kolářovi, jehož odchod do ciziny se však předvídá v krátkém výhledu.

Pro oba docela lákavé perspektivy.

Messi přinesl (konečně) Argentině radost

Čekal neuvěřitelně dlouho, ale dočkal se. Čekali, už skoro nevěřili, ale dočkali se. Lionel Messi získal šest Zlatých míčů, byl označován za nejlepšího fotbalistu světa, s Barcelonou vydobyl mnoho trofejí. Ale rodné Argentině nepřinesl jedinou trumfovou radost.

To už ale neplatí. Argentina vyhrála letošní jihoamerický šampionát tzv. Copu Amériku, ve finále zdolala Brazílii dokonce na její půdě. Konec korunuje dílo. Messi toho ve fotbale odvedl hodně. Nyní i pro vlast.

Zdroj: UEFA

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. UEFA ne, ale jejich rozhodčí soud. To je stejné jako u nás. Jedná se politické rozsudky, proto ta disproporce. Vždycky jsou za tím něčí zájmy. Žádnou spravedlnost bych v tom nehledal.

  2. Co se čílíte, vy lůzři z východu. My jsme západní elita a vy musíte být rádi, že vám dovolujeme s námi hrát fotbal, ale nesmíte nám do ničeho kecat. Co my činíme, dobře činíme. Ke všemu ani neklekáte a to by jste snad chtěli nad námi vyhrávat.

  3. Tak to bylo hodně odvážně napsané. Snad to neuvidí někdo z Hlídacího psa, jak se tu špiní anglický vzor demokracie a džentlmenství a hraje na nacistickou notičku 🙂 Za mě palec nahoru

  4. Politika do sportu nepatří.To snad už vědí i mocipáni ve WV.Mohou děkovat Bohu,že Škodovka má zákaz prodeje jen v Bělorusku.Ono by se totiž mohlo lehce stát,že s Běloruskem by bylo solidární i Rusko a Čína…..

  5. Někde před nedávnem psali na stadionech UEFA MAFIA,oni hned naložili tresty a EJHLE,
    uplynulo málo času a ono se to v plne šíři potvrdilo….od toho ME budu vždy jen rád,pokud uvidím anglické fans na kolenou….protože to co předvedli,jejich chování k malé dívce z Německa,netolerantní chování,vlastně hnus celý turnaj,to si nic jiného nezaslouží, k tomu přidám Mistra Gerrarda,a chce se mi ZVRACET

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené