Reklama

Vitrína dneška: Fevoluce vyzývá k demokracii, německá historická ostuda

Začíná se něco dít, význačné osobnosti českého fotbalu vyzývají k demokracii. Po letech bezohledného vládnutí totalitních mocipánů to nebude jednoduché. Česká reprezentace je kousek od postupu do skupiny A Ligy národů, výběr do 21 let už postoupil na mistrovství Evropy. Němci si porážkou 0:6 ve Španělsku připomenuli historickou ostudu.

Zdroj: fevoluce.cz

Hodně odvážný nápad Fevoluce

Fevoluce = fotbalová evoluce, je projekt, za nímž stojí mnoho osobností českého fotbalu včetně bývalých úspěšných reprezentantů Vladimíra Šmicra, Jana Koller, Milana Baroše či Tomáše Sivoka. Cíl je jediný – očistit český fotbal, jenž se Berbrovými praktikami dostal do žalostného stavu.

Nápad je jednoduchý – nikdo nebude členům spolku zvaný Fotbalová asociace České republiky už nic nařizovat, dosazovat do funkcí od nejnižší úrovně své pohunky, o svých velitelích by si měli rozhodnout sami ti, kteří fotbal dělají.

Odvážná myšlenka. Po době, kdy český fotbal prošel složitým procesem, kdy ho řídili kariérní partajník Vlastimil Košťál, jenž se opíral o bezohledný klientelismus, Roman Berbr s vybudovaným systémem přisluhovačů z řad bývalých rozhodčích a nyní Martin Malík, to je hodně silná výzva k demokratickým principům.

Nevýrazné úspěchy reprezentace

Stačí dnes porazit Slovensko a česká reprezentace, kterou už ve své gesci nemá Roman Berbr (ve vazbě s podezřením na spáchání mnoha trestných činů), postoupí do A skupiny Ligy národů.

Tedy mezi nejlepší, kde jsou mistři světa Francouzi, další medailisté Chorvatsko, Belgie a Anglie, evropští šampioni Portugalsko. Přímo vyznamenání.

Rychle pak bude zapomenutý utrápený výkon a nejútlejší vítězství 1:0 doma v Plzni nad Izraelem, kdy soupeř dohrával v deseti.

Možnost jít výš otevřel svěřencům trenéra Jaroslava Šilhavého až zdar bývalých federálních bratrů Slováků, kteří porazili vedoucí Skotsko. Bez jejich pomoci by se sen o nejlepší skupině rozplynul.

Lvíčata postoupila mezi nejlepší

Úspěch hlásí i výběr do 21 let: postoupil na mistrovství Evropy, které příští rok bude hostit Maďarsko se Slovinskem. Také tým trenéra Karla Krejčího potřeboval postrčit z boku, tentokrát Skotsko (jaká pro něj smůla) propadl v Řecku.

České mužstvo mladíků se prodralo mezi evropskou elitu po čtyřech letech, v roce 2017 svěřenci trenéra Vítězslava Lavičky nepostoupili v Polsku ze základní skupiny. Už hodně zaváté jsou úspěchy, kdy v roce 2002 se stal český výběr evropskými šampiony, o dva roky dříve se sklonil až ve finále před Italy.

Němci si připomenuli ostudu

Historickou ostudu si zapsalo Německo. V přípravném utkání zdolalo jeho béčko (možná éčko) v poklidu český tým v Lipsku 1:0, pak však dostal nejlepší státní výběr v Seville ve skupině A Ligy národů neuvěřitelný výprask od Španělska 0:6!

Takový výsledek se najde v kronice jen jeden: v přátelském utkání 24. května 1931 doma v Berlíně s Rakouskem. Ještě snad malá připomínka, že na lavičce hostů slavného wunderteamu seděl Hugo Meisl, rodák z Malešova u Kutné Hory.

Zdroj: UEFA, Fevoluce

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. To chce Šmicer fotbal ozdravit klekáním před zápasem,čehož je velkým propagátorem?Ten je jen ještě korektnější než ti vykořisťovaní rabovací černoši!stačí se podívat na jeho působení s Vízkem v Chabrech.Pánové Hoffman či Rodr se musí hanbou otáčet v hrobě!

  2. Za mě tedy primitivní Šmicer schvalovač poklekávání nesmí dostat na Fačru funkci ani vrátného !! Bohužel ale zase se nám utvořila “mafianská” partička několika hráču kteří se budou chtít k funkcím na Fačru dostat a dotlačit si tam své další kámoše jen protože se znají z reprezentace či odjinud ! Kvalita odbornost na dané pozice u nich neni prý duležitá hlavní je že se po zavření Berbra ozvali zviditelnili a to prý stačí ! ☹ Silně mi to připomíná vedení Sparty a výběr jejich zaměstnancu – ne prvních místech jsou : kamaradství- spolužactví- vlezdoprdelství- protekce- donášení a až na poslednim místě charakter a obornost na danou pozici !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Náplast na prozatím tragickou sezonu! Siniaková si poradila s Williamsovou

Kateřina Siniaková by zřejmě nejraději zapomněla na prozatímní průběh roku 2021. Vůbec se jí totiž nedařilo. Nyní se ale v Parmě postarala o pořádné překvapení!

Moraváci nesmí být za blbce, říká Jiří Šidliák, kandidát na místopředsedu za Moravu

Z fotbalové asociace FAČR před třemi lety neodešel v dobrém. Nyní cítí, že je jedinečná šance nabourat systém, který Roman Berbr budoval přes dvacet let.

Blog: Koronavirus vyškrtal na MS řadu hvězd. Šest posil z NHL dává České republice šanci na úspěch 

Už nám to klepe na dveře! Vrchol hokejové sezony (minimálně pro evropské fanoušky) je doslova za dveřmi. Letošní světový šampionát se podle očekávání odehraje za velmi prazvláštních okolností. Ostatně jako celá hokejová sezóna napříč celou planetou.