Spojte se s námi


Fortuna liga

Vitrína dneška: Cíl pro ještě nevybraného trenéra, Slavia přímo do Ligy mistrů

Česká reprezentace zná soupeře na Euru 2024, nemá sice ještě trenéra, ale cíl postoupit do osmifinále ano. Sníh zavalil ligu, Slavia jela do Zlína zbytečně. Může ale proniknout přímo do Ligy mistrů, pokud odvalí Spartu. Zlatým hochem Evropy je anglický klenot Jude Bellingham.

Publikováno

dne

Česká reprezentace zná soupeře na Euru 2024, nemá sice ještě trenéra, ale cíl postoupit do osmifinále ano. Sníh zavalil ligu, Slavia jela do Zlína zbytečně. Může ale proniknout přímo do Ligy mistrů, pokud odvalí Spartu. Zlatým hochem Evropy je anglický klenot Jude Bellingham.

Portugalci, Turci a kvalifikant

Česká reprezentace sice ještě nemá trenéra, dle sdělení nejvyššího muže fotbalové asociace Petra Fouska bude znám patrně příští rok, ale zná své soupeře v základní skupině mistrovství Evropy konané v červnu až červenci 2024 v Německu. Čeká ji Portugalsko jako favorit, nebezpeční Turci, a kvalifikant z baráže, největší šance se dávají Řecku.

Podle vyjádření fotbalových papalášů i hráčů hratelná skupina. „Cílem je postup do osmifinále,“ vytyčil úkol předseda a technický ředitel Erich Brabec mu přitakal.

Nový trenér ještě nemá smlouvu ani realizační tým, ale už stanovené zadání.

Sněhová nadílka

Česko zasáhla sněhová kalamita, radost dětí, starost energetiků a cestářů. A neřešitelný problém pro Ligovou fotbalovou asociaci. Tedy její vedení. Odložilo se šest utkání 17. kola, v jediném sobotním duelu Olomouc – Slovácku byl terén příšerný a všichni, kteří ho aspoň viděli, se shodli, že se hrát nemělo.

Regulérní připravili pardubičtí pořadatelé a budiž jim za to věnec dán. Držitel titulu Sparta však domácí s velkým přispěním VARu porazila.

Slavia, ač se tomu vzpouzela, vyrazila na zbytečný výlet do Zlína, přestože policie vyzývala, aby se na dálnici D1 nevyjíždělo, pokud to není nutné. Nebylo, utahaní hráči, kteří přivezli další body do koeficientu, strávili v autobuse téměř celý den, prospali se ve Zlíně a vraceli se zpět.

Je milé, že se úspěšným pohárovým zástupcům vychází maximálně vstříc…

Koeficient dává naději na zisk

Slávistický odskok do Moldavska se však českému fotbalu vyplatil, společně se senzační výhrou Sparty nad španělským Betisem Sevilla a už téměř povinnou Plzně v Konferenční lize státní koeficient nabral body a už teď zajišťuje lichotivou příčku pro léta příští.

Dokonce takovou, že by Slavia vzhledem ke své úspěšnosti v letech nedávných mohla postoupit přímo do Ligy mistrů. Tedy pokud se stane domácím šampionem. Výzva i varování pro celý český klubový fotbal.

Zlatý chlapec Jude Bellingham

Při slavnostním večeru v italském Turíně převzal cenu pro vítěze novinářské ankety Golden Boy určenou pro nejlepšího fotbalistu Evropy do 21 let, kterou pořádá italský list Tutto Sport, anglický reprezentant Jude Bellingham hrající za Real Madrid. Podle expertů ojedinělý zjev na fotbalové mapě světa.

Jeho druhé jméno zní Victor a touhu vítězit má v povaze. O jeho triumfu v anketě, kde volí prince fotbalu starého kontinentu 50 evropských novinářů – za Česko jako tradičně portál Ruik, nejsou tedy zastoupeny všechny členské státy UEFA a nejsilnější země mají více hlasů, nebylo pochyby, neměl konkurenta.

Nasbíral 485 bodů z maximálního počtu 500, rozhodla se pro něj drtivá převaha, přesně 97 % hlasů. Stejné dominance dosáhl pouze francouzský expres Kylian Mbappé, když se stal zlatým chlapcem v roce 2017, kdy získal 291 hlasů z 300, ale tehdy volilo pouze třicet porotců.

Zdroj: UEFA, Sport.cz

Reklama

Oblíbené