Spojte se s námi


Fortuna liga

Vitrína dneška: Česká liga je dražší, Kratochvíl je hrdina

Skoro půl miliardy pro českou ligu přinesou nové smlouvy na televizní a sázková práva. Marek Nikl z trenérského postu v Českých Budějovicích odstoupil, Tomáš Zápotočný zůstává sám. Jablonecký záložník Miloš Kratochvíl je hrdina. Cristiano Ronaldo se zachoval čestně.

Publikováno

dne

Skoro půl miliardy pro českou ligu přinesou nové smlouvy na televizní a sázková práva. Marek Nikl z trenérského postu v Českých Budějovicích odstoupil, Tomáš Zápotočný zůstává sám. Jablonecký záložník Miloš Kratochvíl je hrdina. Cristiano Ronaldo se zachoval čestně.

Česká liga bohatne

Vítězem tendru o práva na televizní vysílání nejvyšší české fotbalové ligy se stala společnost O2 TV, která ji vysílá už pět let. Ve smlouvě je závazek zajistit u všech utkání systém VAR včetně technologie tzv. kalibrované čáry pro posouzení ofsajdových situací.

Vítězem tendru o práva na streaming utkání pro účely kurzového sázení se stala společnost Betano, na televizní vysílání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY společnost Pragosport.

Smlouvy českému profesionálnímu fotbalu přinesou ročně více než 430 milionů korun. „Výsledné nabídky hodnotíme velmi pozitivně,“ řekl obchodní a marketingový ředitel LFA Daniel Hajný.

Získané peníze mají vždycky pozitivní hodnocení.

V Českých Budějovicích už jen Tomáš Zápotočný

Trochu překvapivě – tedy vzhledem k načasování, až ke konci reprezentační přestávky, došlo ke změně v realizačním kádru Dynama České Budějovice, posledního týmu tabulky. Vystoupil z něj Marek Nikl, jeho partner Tomáš Zápotočný zůstal na trenérské lavičce sám.

A první vlaštovka do mrazivého konce podzimní sezony přiletěla: Jihočeši potrápili jasného favorita Slavii Praha na jeho půdě, dokonce vstřelili do té doby nejlépe bránícímu týmu gól. Po 382 minutách půstu.

Tak ještě v nastaveném zlepšení pokračovat a hlavně nabírat body.

Kamikadze Miloš Kratochvíl

Na hraně sebeobětování rozhodl o jablonecké výhře nad Pardubicemi záložník Miloš Kratochvíl. Nejprve chytrou hlavičkou vyrovnal, vítězný úder zasadil, když se vrhnul po míči a narazil hlavou na tyč. „Nic si nepamatuju,“ přiznal zatemnění mysli po utkání.

Pamatovat si to však budou jiní, především spoluhráči. „Obrovský respekt!“ vzdala mu hold jablonecká legenda Milan Fukal. „Hovoří to o jeho charakteru, chce zápas zlomit, rozhodnout o důležitém výsledku přímých konkurentů v tabulce. Přitom nejde jenom o tři body, ale ukázal spoluhráčům, jak se v takové situaci zachovat,“ zdůraznil Kratochvílův přístup.

Snad se najde více podobných odvážlivců.

Čestný Ronaldo

Podobný charakter, byť jiným činem, prokázala hvězda planetární svítivosti a držitel pěti Zlatým míčů Cristiano Ronaldo. V asijské Lize mistrů proti íránskému Persepolisu upozornil rozhodčího, že penalta nařízená po zákroku na něj není správná, o faul nešlo.

Sklidil velké uznání. Zaujal fanoušky nejen vstřelenými góly, ale i sportovním fair play gestem. Dokázal, že je to velká osobnost.

Zdroj: Fortuna liga, Goal, Sport.cz

Reklama

Oblíbené