Reklama

Vitrína dneška: Berbrovi muži odejít nehodlají

Očista českého fotbalu začala dle hanebného scénáře, Berbrovi muži hodlají zůstat na svých místech, předseda Malík to podporuje. Před disciplinární či etickou komisi nikoho nežene. Roční proměna Slavie je děsivá: loni statečná, letos trapná. Trenér Pavel Vrba skončil angažmá v bulharském Ludogorec Razgrad. Ajax Amsterdam vytvořil nový střelecký rekord v nizozemské lize.

Malíkova očista začala – hájením vlastních pozic

Všichni jsme vinni, musíme fotbal očistit. Velké předsevzetí si vzal na svá bedra předseda FAČR Martin Malík, za jehož vedení, souhlasu a přirozeně i oddané spolupráci dosáhl Berbrův korupční systém, jenž ničil český fotbal ve všech jeho vrstvách, vrcholu.

A hned ukázal, jak by to mělo v praxi vypadat. Všichni zůstanou na svých místech, neboť nikdo za nic nemůže. Kdo se ocitl v policejních spisech, u toho je třeba ctít presumpci neviny, ostatní sloužili věrně, tudíž dobře.

Přestože spolek má i svoje čistící nástroje, jak proti vnitřním nekalostem bojovat – disciplinární komise, etická komise – nikdo jim vydán nebude, to osobně nejvyšší muž ohlídá. Třebaže společně s Romanem Berbrem přes tyto instituce s nadšením ničili každého, kdo kritizoval jejich praktiky.

Český fotbal čeká hodně krušné období. Berbrovi muži, jimž nešlo nikdy o prospěch spolku ale jen vlastní, zůstali nadále na svých postech. Především ve vedení FAČR.

Slavia loni skvělá, nyní trapná

Před rokem slávističtí fanoušci jásali, jaký mančaft obléká červenobílé dresy. Vystoupení v Lize mistrů – byť s nižším výsledkovým vyjádřením – proti velkoklubům Interu Milán, Barceloně i Borussii Dortmund, to byla hodně koukatelná paráda.

Nyní trapnost, jinak se zápas na půdě izraelského Hapolelu Beer Ševa nazvat nedá. Nejpodivnější však je, jaká panuje ve Slavii i s příšerným herním projevem a ostudnou porážkou spokojenost. Přitom odložení hráči ve Slovanu Liberec prokazují, jak se má na poli fotbalovém bojovat.

Vrba končí v Bulharsku

Po necelém roce ukončil angažmá v bulharském Ludogorec Razgrad bývalý trenér české reprezentace Pavel Vrba. Ambiciózní cíle nesplnil. Do Ligy mistrů s bulharským premiantem nepostoupil, úvodní domácí porážka v Evropské lize s belgickými Antverpami (nikterak trapná jako slávistická v Izraeli) už znamenala konec trpělivosti.

Kam jeho kroky povedou? Dveře má údajně otevřené v Baníku Ostrava, plzeňští fanoušci a někteří pozůstalí hráči by uvítali, kdyby se vrátil na místo činu a převzal opět Viktorii. Bez něj to v mužstvu prý tolik neklape. Uvidí se, kde předvede vítězný lachtaní skok.

Ajax překonal rekord

Vítězstvím 13:0 na hřišti VVV-Venlo zaznamenal Ajax Amsterdam nejvyšší výhru v historii nizozemské ligy. Překonal svou nejvyšší výhru z ročníku 1971/72, kdy porazil 12:1 Arnhem. Rovněž střelecký rekord soupeřově hřišti byl v jeho držení, který před třemi lety vyhrál na půdě Bredy 8:0.

Pohled do české historie? Rekordní výsledky se vážou k protektorátní lize Zlín – Rakovník 15:1 v ročníku 1942/1943 a k poválečnému 1947/1948 Slavia-České Budějovice s týmž výsledkem. Tak je třeba ještě přidat.

Zdroje: sofascore.com, ludogorets.com

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Ten Malík je velkej kokot, ten nemá šanci se tam udržet a Pauly a syn to je mafie a zloději. To bude jiné kafe je odstranit.

 2. Všechny musí fotbalový lid spolu s fotbalisty trenéry komentátory redaktory sponzory vykopat do jednoho od Malíka přes tiskového mluvčího Fačru až po ty Berbrovy šmejdy na urovni okresu a kraju !!! Většina slušných lidí pracující v Českém fotbale alespoň 2-3 roky moc dobře ví kteří to jsou a neměli by se bát zveřejnit jejich jména aby je všichni společně navždy vykopli z Českého fotbalu !!! Ta to šance na kompletní očistu fotbalu se již opakovat nebude !!!

 3. Pokud se nevymění celá ta prohnilá sebranka na FAČRu a v krajích tak nemá cenu se o český fotbal zajímat.Takový Malík se tam bude držet jak ho.no košile protože , že nic jinýho než lhaní a kradení neumí

 4. Přesně ,jak uvádí Milan není možné odkládání řešení za rok atd.Zametání pod koberec aneb Malíkovo Berbrovská strategie.Musí nastoupit fanoušci a členové Fačru napříč republikou a samozřejmě tzv.Ultras tvrdé jádro ligových Fans a pochodem z Letné na Strahov donutit současné prohnilé vedení k odstoupení.Jinak to vyšumí,jako vždy.Sametovku udělali študáci a ,jak říkal soudruh Štěpán malý děti.Tak budou muset přijet žáci a dorostenci s celé Č.R.,aby aspoň oni a jejich generace hráli o výsledek na hřišti a né že jim řekne rozhodčí při nástupu vy dnes nevyhrajete.Tak to bohužel chodí a žáci a rodiče nechápou,ale sudí si to vždy obhájí.Odříznout tu bandu od pramene toť zásadní priorita.

  • Pozor! Pokud by současné vedení odstoupilo, byla by mimořádná valná hromada, na které budou mít většinu Berbrovi lidé, a kdyby jim Náčelníka pustili z vazby (což není nepravděpodobné), tak si zase valnou hromadu udělá podle svého a dosadí si do vedení svoje lidi.

 5. Tu očistu chtējí fanoušci , byvalí hráči, Teplice, Jihlava a Živanice ostaním klubum ta žumpa očividnē nevadí !!!!!

 6. Nejenom “ultras”, ale všichni slušní činovníci,kteří to myslí s naším fotbalem dobře.jsou mezi námi i slušní rozhodčí ,kteří nejdou s berbrovci.Je potřeba vyhnat,všechny jak z fačru,tak na KFS,OFS kde sedí řada berbrových přichslihovačů.jedná se především o bývalé rozhodčí.Zkuste si otevřít jednotlivé členy v rámci Fačru tzn. Výkonné výbory napříč celou republikou.Na téměř všech OFS,KFS sedí bývalí rozhodčí Libou počínaje a dalšími konče.Myslím si,že by nebylo marné sepsat celonárodní petici,všech slušně smýšlejících lidí okolo našeho fotbalu a žádat odstoupení celého výkonného výboruFAČR,v čele s jeho předsedou.Ta jeho slova o kolektivní vině,nemůže přece myslet vážně.Když nic nepodnikneme ,tak se nic nezmění.

  • Petice zde již byla ( tušim že deník Sport to zorganizoval) a přestože to podepsalo skoro 30 tis. fanoušku bylo to k ničemu ! Je potřeba zveřejnit ve všech mediich které mají zájem o 100% očistu fotbalu všech darebáku pracujicích a volicích Berbra a jeho lidi ! Poté je donutit k rezignaci a samozřejmě uspořádat akci před sidlem Fačru a před místem kde bude v lednu či unoru schuze Fačru a tam velmi hlasitě žádat okamžité odstoupení Malíka a všech lidí z vedení Fačru i jejich mluvčího !! Pokud by se těch to akcí zučastnilo minimalně 3 tis. lidí nejde to to ututlat zamést pod koberec ! Je ale potřeba aby osobnosti typu Rosický Jankulovski Grygera a další našli koule na to ty to akce veřejně podpořit !! Ale akce bez násilí a demolování tak jako tomu bylo na Staroměstském náměstí nedávno!

 7. S tím fotbalem nejde nic dělat jestli tam bude Vízek, Hašek nebo Malík, jsou to jenom řeči. Nejsou hráči, rozhodčí pískají za úplatu. Někteří hráči berou milion měsíčně a sehrají 2 utkání za týden t.j. 180 minut to je sladký život-vily, nejdražší auta, luxusní děvky, to se to hoduje, když za nic se sypou penízky a na závěr-nic se nezmění, korupce byla za komunistů a je a bude i za kapitalistů.

 8. Jako první předpoklad očisty je nutné konkrétně zveřejnit jména těch, co jsou v Berbrově klanu a zajistili jeho volbu a podvody, a to od hlavy (FAČR), konkrétní rozhodčí a lidé z okresů a krajů. Bez toho se nic nehne. Za druhé je nutné, aby se dala dohromady parta těch, co se o očistu postarají a povedou v budoucnosti náš fotbal. Jde zejména o jména typu Ivan Hašek, Vízek, Poborský, Šmicer, Grygera, Jankulovski, Rosický, Hybšman – určitě lze vyjmenovat mnoho dalších, zejména těch, kteří se v minulosti nebáli vymezit proti Berbrovi. Podpora by samozřejmně měla být i ze zahraničí se záštitou Nedvěda a Čecha. Jako tiskový mluvčí by mohl být třeba Standa Hrabě, stačí si přečíst jeho články z “berbrovské doby”.

 9. Znamá fráze,všechno souvisí se vším proč,poněvadž to co vidime ve fotbalu,tak funguje v naší politice ! Kdo řiká netahej sem politiku je vic než naivní,tito hoši se znají ,četl jsem jmena polotiků a spoustu dalších vazeb začíná to v okresech ,které podporovaly tyto způsoby řízení Českého fotbalu,ale i sportu pan Jansta,Kejval,Pelta to je sofistikovaný moloch,abych nezapoměl na pana Čermoška ,četl jsem jeho profil ne nebudu hodnotit,závěr ,nevěřím na nápravu ,fotbalu ,ale i našeho sportu! Viz odchod desetibojaře Dvořáka z Dukly jemu nemám důvod nevěřit. Budu rád ,pokud se budu mýlit.

 10. Pane MJ jste idealista ,fotbalista a funkcionář jsou dvě věci ,ale dobře ,zmiňujete P Nedvěda cituji jeho odpověď na dotaz? Co řikate na soud s panem Peltou ? Odpověď: Je mně to velice lito,ale věřím ,ze se ocistí a bude dál pracovat pro Český fotbal . Nu Nedvěd predseda a Pelta mistopředseda?

 11. Naprosto zásadní jsou volby do okresů a krajů a následná valná hromada. Podle mě by už v době volby do krajů měli být známi kandidáti pro nového předsedu a do výkonného výboru. A ti by měli aktivně podporovat svoje lidi na krajích a okresech, respektive snažit se motivovat slušné lidi, aby šli do těchto funkcí. Ano, zdá se to jako nadlidský úkol, ale jiné řešení nevidím. Pokud ti šašci odstoupí hned, tak si nijak nepomůžeme. Zatím se ale k tomu nikdo moc nemá. Jenom Šmíca řekl, že se tomu nevyhýbá a pokud bude situace, je pro. Tak když by se na něj nabalili lidé jako Poborák, Prokeš, R.Řepka, Barák st., případně i třeba Haindlová (sama říkala, že by dělala sekretářku FAČR, znalosti má), Nezmar nebo mohlo by to být zajímavé. Ono to je vcelku jednoduché, hlavně se vyhýbat rozhodčím (čest výjimkám).

 12. Zkorumpovaná policie nepracuje tak jak má a nechává týmu Berbra zamést po sobě stopy.Až bude dokonale uklizeno tak se zbyteček zamete pod koberec a je po vymalování

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

PSG překonalo nabídku Chelsea, za rekordní peníze si přivede Achrafa Hakimiho

Fotbalový velikán z Parku princů projevuje na přestupovém trhu zvýšenou aktivitu. Ve snaze konečně vyhrát Ligu mistrů a vrátit se zpět na první místo Ligue 1 jeho bohatí majitelé opět sáhnou do kapsy pro rekordní částku.

Velký přehled: IIHF mění pravidla. Co se v hokeji od nové sezony změní?

Mezinárodní hokejová federace (IIHF) oficiálně vydala podrobný seznam pravidel, jenž se od nové sezony změní. Řada z nich je inspirována a sjednocena podle NHL tak, aby získal hokej v celosvětovém měřítku co největší podobu.

Vlastní góly brankářů? Donedávna nikdo, během skupin Eura rovnou tři

Když se stane něco na velké akci, často je to na dlouhou dobu naposledy. Jinak je tomu v případě letošního počinu brankářů na Euru. Ti totiž rozjeli trend vlastních gólů, z nichž hlavně ten poslední byl malinko kuriózní.
Reklama