Vítězná série West Hamu je u konce, Liverpool vyhrál 1:3

West Ham doma prohrál s Liverpoolem 1:3 a jeho série výher se tak zastavila na čísle šest. Dvěma góly se blýskl egyptský křídelník Mohamed Salah, jednou se trefili i Georginio Wijnaldum a Craig Dawson.

Zdroj: WHUfc.com

První šanci zápasu měl ve čtvrté minutě Divock Origi, bránu ale minul. Ve 23. minutě hlavičkoval Mohamed Salah, ani on ale mezi tři tyče nezamířil.

Minutu nato na druhé straně pálil Pablo Fornals, na brankové čáře ale hosty zachránil Andrew Robertson.

Následovala klidnější pasáž zápasu, až ve 42. minutě to hlavou zkusil Michail Antonio, Alisson Becker si ale poradil. Jelikož ani střela Mohameda Salaha v bráně neskončila, do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Druhou půli otevřela střela Antonia, která však prolétla pouze nad břevnem. To Salah už svou druhou šanci využil. Po pasu Curtise Jonese poslal míč k zadní tyči.

A v 68. minutě už to bylo o dva góly. Xherdan Shaqiri našel Salaha, který podruhé překonal Lukasze Fabianskiho.

V 84. minutě zpečetil tři body pro Liverpool Georginio Wijnaldum, když po pěkné kombinaci nedal polskému brankáři šanci.

V 87. minutě vstřelil West Ham alespoň čestný gól, po chybě Nata Phillipse se trefil Craig Dawson. Liverpool se díky výhře 3:1 posunul na třetí místo.

Zdroj: Premier League