Spojte se s námi


Evropská liga

Vítěz posledního Eura chválil Slavii: Pět let nehrál s takovým týmem

V posledních pěti letech vyhrál Ligue 1 s PSG, mistrovství Evropy s Itálií i Serii A s AC Milán, za minulou půldekádu ale prý nehrál s takovým týmem jako je Slavia. Alessandro Florenzi sešívané pochválil o poločase na San Siru.

Publikováno

dne

V posledních pěti letech vyhrál Ligue 1 s PSG, mistrovství Evropy s Itálií i Serii A s AC Milán, za minulou půldekádu ale prý nehrál s takovým týmem jako je Slavia. Alessandro Florenzi sešívané pochválil o poločase na San Siru.

Slavia si před soubojem s AC Milán věřila. Přestože soupeř minulou sezonu došel až do semifinále Ligy mistrů, sešívaní měli výhodu domácí odvety. Do úvodního utkání na San Siru vstoupila aktivně, gól z dobrých pasáží ale nevytěžila.

Naopak ve 26. minutě po faulu Malicka Dioufa na Christiana Pulišiče šli sešívaní do oslabení, což se velmi rychle projevilo. Na úvodní zásah Oliviera Girouda ještě zareagoval David Douděra, do poločasu ale favorit ještě dvakrát udeřil.

S ohledem na předvedený hodně krutý výsledek se promítl na poločasové náladě v kabině, jak ji divákům přiblížilo video na YouTube Slavia TV. Trenér Jindřich Trpišovský se tak proslovem snažil dostat své hráče zpátky do zápasu.

„Bojí se vás. Teď za mnou byl Florenzi v tunelu. Říkal, že nehrál pět let s takovým týmem. Že ví že to je 3:1, ale že respekt a že hrajete výborně,“ motivoval Trpišovský své hráče.

Úvodních 26 minut na San Siru se opravdu hrála vyrovnaná partie, Slavia byla možná dokonce lepší, své šance však nevyužila. V oslabení nezvládala primárně standardní situace, ze kterých Milánští udeřili hned dvakrát.

Alessandro Florenzi, který dle Trpišovského chválil výkon Slavie, dostal hned ve druhé minutě žlutou kartu, když zastavil rozeběhnutého Ondřeje Zmrzlého. Jeho slova narážela pravděpodobně na to, že Slavia riskantně kombinovala i v oslabení.

Po výměně stran Slavia snížila zásluhou Ivana Schranze, na 4:2 však pár minut před koncem upravil Pulišič. V odvetě byl vývoj v podstatě úplně stejný, další prohru o dva góly opět způsobila i brzká červená karta.

Zdroj: Slavia TV, UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.