Spojte se s námi

Evropská liga

Villareal otočil zápas s Astanou

Publikováno

dne

Zápasy pátých kol skupin Evropské ligy odstartoval duel mezi Astanou a Villarealem. Španělský tým byl brán za velkého favorita, ale i přes jeho velký tlak se nejdříve do vedení dostala Astana. To ovšem Villareal nepoložilo a po skvělém obratu si veze domů všechny tři body.

http://gty.im/877903800

Astana udeřila jako první

Do první akce zápasu se dostal Sansone, ale zakončoval v pádu, a tak ani bránu netrefil. Podobně na tom s přesností byl o chvíli později Bacca. V 17. minutě už ale fanoušci mohli vidět o poznání zajímavější příležitost. Erič se ale proti střele Sansoneho i následné dorážce blýskl parádními zákroky. O tři minuty později se ještě šikovně uvolnil Raba, ale střela letěla pouze na připraveného domácího brankáře.

A tak Astana trestala neproměněné šance. Hned z první vážnější příležitosti udeřila, když Junior Kabananga napřáhl z dálky a míč zapadl přesně pod břevno Barbosovy branky – 1:0. Ve 26. minutě byl blízko k vyrovnání Pablo Fornals, ale domácí brankář opět podržel svůj tým.

Tlak hostů nadále trval. Ve 29. minutě si domácí fanoušci oddychli, když si Logviněnko z rohového kopu málem poslal hlavou míč do vlastní sítě. Astana zatáhla obranu a snažila se udržet tento příznivý výsledek do konce poločasu. To se jí ovšem nepovedlo poté, co z protiútoku Bacca našel přesnou přihrávkou Daniela Rabu, který si míč ještě zpracoval a prostřelil Eriče – 1:1.

http://gty.im/877903342

Do konce poločasu už se nic závažného nestalo. Týmy tak šly do šaten za nerozhodného stavu.

Bakambu dvěma góly dokonal obrat

Ve druhém poločase Villareal na soupeře ihned vlétl. Záhy se jim dokonce podařilo otočit skóre poté, co se nově příchozí Cédric Bakambu dostal do samostatného úniku a obstřelil vybíhajícího Eriče – 1:2.

http://gty.im/877903280

Bakambu byl ve druhém poločase velice aktivní a strašil obranu soupeře častými výpady. V 72. minutě vystřelil po přihrávce Sansoneho, ale jeho ránu dokázal domácí brankář pohotově vyrazit. V 83. minutě už byl ale stejný hráč o něco úspěšnější. Bakambu sice chtěl přihrávat Sansonemu, ale míč se odrazil zpět k jeho kopačkám a ten ranou z první doslova prostřelil Eriče – 1:3.

Zdálo se, že třetí branka Villarealu definitivně rozhodla o osudu zápasu, ale v 88. minutě ještě zdramatizoval závěr Patrick Twumasi, jenž využil špatného odkopu a ranou k tyči snížil stav na 2:3 z pohledu Astany.

Villareal už dohrával konec zápasu zkušeně. Po většinu doby držel míč na svých kopačkách a hodně kouskoval hru. V 94. minutě i přesto mohla Astana ještě srovnat. Kabananga využil závar před hostující brankou ke střele, ale tu na poslední chvíli zablokovala hostující obrana. O minutu později ještě stejný hráč dostal žlutou kartu za simulování, když se snažil vymodlit penaltu. Tohle byla poslední akce zápasu. Villareal si tak došel pro výhru 3:2.

Reklama

Oblíbené