Viktoria Žižkov troubí na poplach! Hrozí, že profesionální fotbal na Žižkově skončí

Ve čtvrtek vyšel na oficiálních webových stránkách klubu rozhovor s majitelem Viktorie Martinem Loudou. Nebylo to příliš optimistické povídání, točilo se totiž kolem velkého problému. Tím je potenciální stěhování ze stadionu v Seifertově ulici. A to by si zcela jistě nikdo z klubových činovníků, ani hráčů, ani fanoušků nepřál.

Zdroj: cs.wikipedia.org

V polovině března informovaly orgány FAČR druholigový klub o tom, že je jeho stadion dlouhodobě nevyhovující po technické stránce pro účast v nejvyšších soutěžích. Ve hře je jednoduše udělení či neudělení licence na tradiční domácí stánek Viktorie Žižkov.

“Netahal jsem fotbal na Žižkově z bahna, abychom se teď museli stěhovat pryč. Jsme tu doma a chceme tu hrát. Všichni ale musí okamžitě začít konat. Nutné opravy musí bezodkladně provést buď radnice, coby vlastník, nebo klub. S ohledem na fanoušky nesmíme připustit variantu, že stadion nezachráníme,” říká majitel klubu Louda.

Viktorie Žižkov musí do 30. května předložit harmonogram realizace oprav a plán investic. Klubu tedy zbývá posledních 15 dní.

“Ano, čas běží, a to je přesně to, co mě trápí ze všeho nejvíc. Někteří se totiž chovají, jako bychom ho měli dostatek. Ale opak je pravdou,” dodává Louda.

Nedostatků je poměrně mnoho: “Mezi nejzásadnější patří nevyhovující stav jižní tribuny, absence velkoprostorové tabule, absence kamerového systému, monitoring, nedostatečná kapacita toalet, absence ošetřovny pro diváky, chybějící rozcvičovací prostory pro hráče. A v neposlední řadě absence parkovacích míst.”

Louda má na výběr tři možnosti.

“Tou první je nedělat nic. Stadion nedostane licenci a profesionální fotbal na Žižkově ze dne na den skončí. To si ale nikdo nepřipouštíme a věřím, že na tom se s městskou částí shodneme.”

“Druhou variantou je, že vlastník stadionu, kterým je Praha 3, garantuje svazu okamžité zajištění investic a bezodkladné provedení nutných prací, které jsou odhadovány na 50 milionů korun.”

Třetí možnost by pro majitele a sponzory podílející se na chodu klubu byla nejnáročnější. Stadion by musel klub odkoupit a veškeré jeho úpravy by si financoval sám. I přes tento fakt je Louda připraven stadion od městské části odkoupit, žádost o převod již zaslal na radnici.

Ať to nakonec dopadne jakkoliv, prozatím se Martin Louda nevzdává:“Udělám maximum, aby se to povedlo.”

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Praha 3 již několikrát chtěla Viktorku vystrnadit a pozemky prodat na další stavbu idiotských bytu a kanceláří ! Snad se jim ti nepovede tak jako šmejdovy Křetinskému a Viktorka Žižkov i Sparta zustanou tam kde jsou a kam patří !!! Jak je možné že dle Fačru nesplňovaly podmínky stadiony – Ostravy na Bazalech – Hradecký pod lízatky – nyní Viktorky Žižkov ale ten chlév ta ruina Bohemky podmínky splňuje a již 4 roky dostává vyjímky ?!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia senzačně vyřadila Leicester! Na góly Simy s Provodem už Lišky nezareagovaly

Slavia zvládla zápas s Leicesterem na jedničku a po výhře 2:0 postoupila do osmifinále Evropské ligy. První gól dal po výměně stran Lukáš Provod, druhý přidal z dálky Abdallah Sima.

Pohádkový příběh Mendyho: V 16 letech nevěděl, zda bude chodit, teď rozhodl pro Real Madrid osmifinále Ligy mistrů

Na fotbale milujeme srdceryvné příběhy, které v některých případech až nahánějí slzy do očí. Jeden takový píše i Ferland Mendy. Levý bek Realu Madrid přišel do hlavního města Španělska před loňskou sezonou.

Trpišovský před Leicesterem: Chceme se prezentovat zajímavým stylem!

Slavii dnes od 21:00 čeká odveta s Leicesterem. Po úvodní bezbrankové remíze 0:0 je utkání zcela otevřené, samozřejmě jasným favoritem zápasu je anglický celek.