Viktoria Žižkov troubí na poplach! Hrozí, že profesionální fotbal na Žižkově skončí

Ve čtvrtek vyšel na oficiálních webových stránkách klubu rozhovor s majitelem Viktorie Martinem Loudou. Nebylo to příliš optimistické povídání, točilo se totiž kolem velkého problému. Tím je potenciální stěhování ze stadionu v Seifertově ulici. A to by si zcela jistě nikdo z klubových činovníků, ani hráčů, ani fanoušků nepřál.

Zdroj: cs.wikipedia.org

V polovině března informovaly orgány FAČR druholigový klub o tom, že je jeho stadion dlouhodobě nevyhovující po technické stránce pro účast v nejvyšších soutěžích. Ve hře je jednoduše udělení či neudělení licence na tradiční domácí stánek Viktorie Žižkov.

“Netahal jsem fotbal na Žižkově z bahna, abychom se teď museli stěhovat pryč. Jsme tu doma a chceme tu hrát. Všichni ale musí okamžitě začít konat. Nutné opravy musí bezodkladně provést buď radnice, coby vlastník, nebo klub. S ohledem na fanoušky nesmíme připustit variantu, že stadion nezachráníme,” říká majitel klubu Louda.

Viktorie Žižkov musí do 30. května předložit harmonogram realizace oprav a plán investic. Klubu tedy zbývá posledních 15 dní.

“Ano, čas běží, a to je přesně to, co mě trápí ze všeho nejvíc. Někteří se totiž chovají, jako bychom ho měli dostatek. Ale opak je pravdou,” dodává Louda.

Nedostatků je poměrně mnoho: “Mezi nejzásadnější patří nevyhovující stav jižní tribuny, absence velkoprostorové tabule, absence kamerového systému, monitoring, nedostatečná kapacita toalet, absence ošetřovny pro diváky, chybějící rozcvičovací prostory pro hráče. A v neposlední řadě absence parkovacích míst.”

Louda má na výběr tři možnosti.

“Tou první je nedělat nic. Stadion nedostane licenci a profesionální fotbal na Žižkově ze dne na den skončí. To si ale nikdo nepřipouštíme a věřím, že na tom se s městskou částí shodneme.”

“Druhou variantou je, že vlastník stadionu, kterým je Praha 3, garantuje svazu okamžité zajištění investic a bezodkladné provedení nutných prací, které jsou odhadovány na 50 milionů korun.”

Třetí možnost by pro majitele a sponzory podílející se na chodu klubu byla nejnáročnější. Stadion by musel klub odkoupit a veškeré jeho úpravy by si financoval sám. I přes tento fakt je Louda připraven stadion od městské části odkoupit, žádost o převod již zaslal na radnici.

Ať to nakonec dopadne jakkoliv, prozatím se Martin Louda nevzdává:“Udělám maximum, aby se to povedlo.”

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Praha 3 již několikrát chtěla Viktorku vystrnadit a pozemky prodat na další stavbu idiotských bytu a kanceláří ! Snad se jim ti nepovede tak jako šmejdovy Křetinskému a Viktorka Žižkov i Sparta zustanou tam kde jsou a kam patří !!! Jak je možné že dle Fačru nesplňovaly podmínky stadiony – Ostravy na Bazalech – Hradecký pod lízatky – nyní Viktorky Žižkov ale ten chlév ta ruina Bohemky podmínky splňuje a již 4 roky dostává vyjímky ?!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Realu hrozí vypadnutí z Ligy mistrů! Nemusí z toho být ani Evropská liga

Real Madrid si dnešní prohrou pořádně zkomplikoval další účinkování v Lize mistrů. Aktuálně sice španělský tým ztrácí bod na první příčku, jenže ne vše je tak růžové, jak se na první pohled může zdát.

Co potřebuje Slavia k postupu v Evropské lize? Vše má ve svých rukou, rozhodnout může už ve čtvrtek

Když byla Slavia rozlosována do skupiny s Leverkusenem, Nice a Beer Shevou, očekávalo se, že si sešívaní hravě poradí s Izraelci a s Francouzi se poperou o druhé místo za nejsilnějším Leverkusenem. Vše je ale nakonec úplně jinak.

Boží ruka sáhla Maradonovi na život. Jak to všechno začalo?

Argentinský fotbalový útočník přezdívaný „zlatý chlapec“ anebo „boží ruka“ byl mnohdy milován, ale také nenáviděn. Během svého divokého a kontroverzního života stihl mnohé.