Reklama

Blíží se konec Viktorie Žižkov? Klubu hrozí ztráta profesionální licence či úplný zánik

Majitel Viktorie Žižkov se po neúspěšných jednáních s MČ Praha 3 rozhodl nabídnout klub k prodeji a ukončit všechny fotbalové aktivity. Proč?

Zdroj: FK Viktoria Žižkov

Tradiční pražský klub se octil těsně před ztrátou profesionální licence. Přestože po dlouhé době Viktoria Žižkov nalezla stabilitu jak po sportovní, tak finanční stránce, nachází se v kritické situaci. Důvodem je fakt, že klub okupující pátou příčku Fortuna národní ligy doposud nemá vlastní stadion.

Otázka kolem stadionu Viktorie Žižkov je ságou, která se táhne už dlouhé roky. Majitel klubu Martin Louda měl s klubem velké plány. Ani po více než rok trvajícím jednání se však nebyl schopen domluvit s Prahou 3 na odkupu stadionu. Dokud jej nevlastní, logicky do něj nechce investovat větší množství vlastních prostředků.

“Když před rokem Rada MČ Praha 3 v čele s panem starostou Ptáčkem veřejně deklarovala, že možností je buď prodej stadionu do majetku klubu, nebo společný podnik, doufal jsem, že se někam posuneme,” uvedl na klubovém webu majitel Louda.

“Byli jsme ochotni podat ji pomocnou ruku a byli jsme připraveni rekonstruovat Seifertku už loni v září,” doplňuje.

K dohodě mezi městem a klubem však nedošlo. Jednání se táhla tak dlouho, že nyní Viktorii hrozí ztráta profesionální licence, s čímž by se nesl zákaz nastoupit do ročníku 2021/22 Fortuna národní ligy.

“Se ztrátou licence se pojí škody v řádu 200 milionů. Automatický sestup do třetí ligy a ztráta všech sponzorů. Všichni hráči se stanou amatéry, nemají profesionální smlouvu a de facto ztrácí hodnotu. Navíc to není jen o A-týmu. Staráme se o 400 mládežníků, u kterých automaticky přijdeme o podporu ze strany Národní sportovní agentury,” vypočítává jednotlivé části katastrofického scénáře Louda.

Aby klub dle svých slov zachránil, městské části ustoupil a rozhodl se k prodeji klubu za (pro kupce) velmi výhodných podmínek.

“Za žádnou cenu nechci, aby Viktorka skončila, a proto nabízím jasné řešení. Licenci získat a klub zachránit může pouze ten, kdo má vše ve svých rukou. Tedy vlastní klub a má i svůj stadion. V současné době to může být pouze Praha 3. Nechci to nechat zajít do bodu, kdy Viktorka ztratí licenci, a já se budu s městskou částí soudit o způsobené škody.”

“Proto jsem nabídl radnici klub za cenu 25 milionů, což je zlomek z částky, kterou jsem jako majitel klubu do jeho ozdravení za poslední dva roky investoval. Klub je stabilizovaný, funguje a chybí mu jen stadion. Ten Praha 3 má a může licenci sama zajistit,” objasňuje.

Jak z majitelových vyjádření vyplývá, dospěl do bodu, kdy se nechce nadále motat v kruhu a doufat v lepší zítřky. Byť chtěl Žižkov posunout do nejvyššího patra české ligové scény, musí se svého snu vzdát a klub prodat.

“Upřímně, je mi z toho všeho smutno, protože jsem za poslední dva roky ztratil víru v konstruktivní spolupráci s Prahou 3, své aktivity ve fotbale i díky zkušenosti s nimi ukončím a klub prodávám,” dodal smutně Louda.

Zdroj: FK Viktoria Žižkov

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Tak snad se do toho vloží magistrát a zachráni tradiční fotbalový klub s jeho stadionem tak jako to udělal s Bohemkou !!! Sakra přeci nenechají padnout takovou tradici kvuli zkurveným Developerum a jejich zkurveným bytum obchoďakum kancelařim garažim !!! Pokud bude transparentní sbírka na záchranu Viktorky na Žižkově snad se najde i v té to zlé době spousta fanoušku co minimalně 100kč přispějí + nějakou hromadnou akcí před magistrátem ?! Já ač duchodce tak rozhodně ano a 100kč na záchranu Viktorky Žižkov rozhodně dám !

    • Současný majitel Viktorky podniká jako developer, proto mu Praha 3 nechce stadion prodat. Navíc vlastní sousední pozemek, takže může dělat vážné problémy, kdyby ho z Viktorky vyštvali. To je takový bludný kruh.

  2. z jakého důvodu by mělo město neustále sanovat a podporovat soukromé subjekty ? Praha narvala prachy do Bohemians, což považuji za skandální. Prostě to je život, nemáš na provoz krachuješ, šlus ende tradice netradice, žijeme v kapitalismu (aspoň na papíře)

    • “šlus ende tradice netradice, žijeme v kapitalismu” – Ano! Takto má vypadat názor moderního úspěšného manažera, který má v dnešní době zelenou v každé firmě! Žádná tradice, žádná historie…

    • Pane chytrej položte si otázku co do sebe cpou páni politici. Šlus ende ale to co si rozdaj mezi sebou je kapitalismus . A co myslíte že tam bude když klub zanikne . Prodaj pozemky a hádejte na co. Určitě tam nikdo nic nepostaví ha ha ha.

  3. Tradice Viktorky přesahuje hranice Prahy je to historicky záležitost celé české republiky.Národ který nectí své tradice svou historii je národ křováků.Mlet plky o majiteli Developerovi jsou jen keci v kleci.Je pro Magistrát takový problém právně ošetřit např.na sto let,že tam nic jiného nebude než Sportovní stadion?Prostě v pozadí stojí jiná zájmová skupina,jinak se to nedá vysvětlit.Uplatnit smluvně klauzuli o neplnění přesně stanovených podmínek a okamžitém vrácení připraví do Smlouvy student prvního ročníku Právnické fakulty.Raději budeme ošetřovat feťáky a cpát do jejich léčby desítky milionu,než podporovat sport.Pokud je ve Viktorce 400 mládežníků to hovoří za vše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Dany Rose bude pokračovat v Premier League, upsal se totiž Watfordu!

Dany Rose je třicetiletý Angličan, kterého si každý fotbalový fanoušek ihned spojí s Tottenhamem Hotspur. V dresu tohoto klubu odehrál rodák z Doncasteru přes 200 utkání. Nyní tato kapitola ovšem došla ke svému konci.

Coufalovi se ve West Hamu daří a jeho tržní hodnota strmě stoupá!

Český reprezentant Vladimír Coufal svými výkony nadchl anglické fanoušky a není divu, že s každým jeho povedeným zápasem stoupá i jeho tržní hodnota. Ta se za poslední rok dokonce zvýšila o 10 milionů liber!

Nejhorší dresy Barcelony v historii? Vypadáme jako klauni, nadávají fanoušci

Barcelona představila nové klubové dresy, které strhly obrovskou vlnu nevole. Dresy jsou extrémně kontroverzní, vedení Katalánců s tak negativními reakcemi určitě počítalo. Ovšem zřejmě ne až s takovými.
Reklama