Spojte se s námi

Fortuna liga

Viktoria Plzeň potvrzuje další posilu! K úřadujícímu mistrovi definitivně putuje záložník Lechu Poznaň

Viktorii Plzeň pomohl v minulé sezóně k zisku mistrovského titulu, tehdy však na západě Čech působil v rámci hostování z polské Poznaně. Nyní úřadující šampion potvrzuje definitivní příchod Jana Sýkory!

Publikováno

dne

Viktorii Plzeň pomohl v minulé sezóně k zisku mistrovského titulu, tehdy však na západě Čech působil v rámci hostování z polské Poznaně. Nyní úřadující šampion potvrzuje definitivní příchod Jana Sýkory!

Bývalý hráč Liberce, Slavie nebo Jablonce se definitivně přesouvá do Plzně, když Sýkora se západočeským celkem podepsal smlouvu na tři roky. Viktorii přitom posílil už loni v srpnu, tehdy však v rámci jednoročního hostování.

Pro úřadujícího mistra se toto léto přitom jedná už o devátou posilu. Plzeň doposud angažovala záložníka či obránce Cadua, středopolaře Kristiho Qoseho, velký návrat ohlásil Václav Pilař.

Výraznou posilou do útoku se v minulých dnech stal Jan Kliment z Wisly Krakov, na západ Čech zamířil také brankář Martin Jedlička a obránci Filip Čihák a Mohamed Tijani.

Sýkora ve své kariéře prošel už několika kluby Fortuna ligy. Působil v Plzni, Slavii, Jablonci, Liberci, Spartě a v Brně.

Jednu ze svých nejlepších sezón v kariéře však prožil právě v uplynulém ročníku, kdy Plzni pomohl k zisku titulu. Zasáhl do 29 ligových zápasů, ve kterých si připsal čtyři branky a šest asistencí.

„Jsem velice rád, že se vše podařilo a můžu být zase zpátky. V minulé sezoně se nám tu se skvělou partou podařil obrovský úspěch a nyní jsou před námi další velké výzvy, kterých se nemůžu dočkat. Těší mě, že můžu být opět u toho,“ řekl Sýkora v rozhovoru pro klubový web.

Odchovanec Plzně tak nechybí na soustředění v rakouském Westendorfu. „Jedná se o hráče, který byl klíčovou součástí našeho mistrovského úspěchu, tudíž byl pro nás jeho příchod prioritou a jsem moc rád, že ho nyní můžeme definitivně přivítat zpátky mezi námi,“ řekl generální ředitel klubu Adolf Šádek.

Zdroje: FC Viktoria Plzeň, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené