Spojte se s námi


Fortuna liga

Viktoria Plzeň dostala přísný trest! Za vhozené kelímky proti Servette musí zaplatit 750 tisíc a k tomu má dvouletou podmínku uzavření tribuny

Viktoria Plzeň byla potrestána vysokou pokutou a dvouletou podmínkou uzavření severní tribuny. Důvod? Tři fanoušci během utkání se Servette vhodili kelímek na hrací plochu a jeden z nich zasáhl brankáře hostujícího týmu.

Publikováno

dne

Viktoria Plzeň byla potrestána vysokou pokutou a dvouletou podmínkou uzavření severní tribuny. Důvod? Tři fanoušci během utkání se Servette vhodili kelímek na hrací plochu a jeden z nich zasáhl brankáře hostujícího týmu.

Viktoria Plzeň je jediným českým účastníkem čtvrtfinále evropských pohárů. V Evropské konferenční lize dákzala vyrazit švýcarské Servette a nyní se může těšit na Fiorentinu.

Odveta osmifinále dopadla výborně, fanoušci slavili postup na pokutové kopy, avšak někteří se rozhodli vhodit kelímek na hrací plochu a jeden z nich trefil hostujícího brankáře. Bylo tedy jisté, že je problém na střeše.

Viktoria dnes po poledni oznámila, že ji disciplinární komise udělila vysokou pokutu 30 tisíc euro, což je v přepočtu 750 tisíc korun. K tomu taktéž dvouletou podmínku uzavření severní tribuny.

„Podobné chování je naprosto nepochopitelné a nepřijatelné, nelze ho žádným způsobem omluvit. Chceme dát jasně najevo, že tyto činy na náš stadion nepatří a nebudeme je tolerovat.

Poškozuje to celý klub a všechny slušné fanoušky, kterých je na tribunách po celém stadionu drtivá většina. Připravují chorea, starají se o skvělou atmosféru a pak je vše zastíněno několika jednotlivci,“ řekl por klubový web generální ředitel Adolf Šádek.

Viktoria řeší, zda celou situaci nebude řešit právně. Ve hře je i vymáhání částky za vzniklou škodu, kterou daní fanoušci klubu udělali. Pokud budou ztotožněni, čeká je exemplární trest.

„Od našich fanoušků jsme zaznamenali zpětnou vazbu a všichni toto jednání odsoudili a nechápali ho. Apelujeme tedy znovu na všechny, aby nám v této činnosti byli nápomocni a podmínka zůstala jen na papíře a už jsme nikdy nemuseli řešit uzavírání tribun či celého stadionu.

Nehledě na to, že vysokou sumu za pokutu by mohl klub investovat smysluplněji například do rozvoje mládeže,“ dodal mluvčí Václav Hanzlík.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.