Bundesliga
Víkendový program Tipsport TV: Bayern vs. Dortmund, Kvitová bojuje v Miami o finále a semifinále Extraligy
Po reprezentační pauze se opět naplno rozjíždí i fotbalové ligy a víkendový program Tipsport TV nabídne opravdu zajímavé duely jako například Bayern Mnichov vs. Borussia Dortmund. Vítěze pozná i tenisový turnaj v Miami, kde o finále bude bojovat Petra Kvitová. Těšit se můžete i na nejvyšší českou fotbalovou ligu.

Po reprezentační pauze se opět naplno rozjíždí i fotbalové ligy a víkendový program Tipsport TV nabídne opravdu zajímavé duely jako například Bayern Mnichov vs. Borussia Dortmund. Vítěze pozná i tenisový turnaj v Miami, kde o finále bude bojovat Petra Kvitová. Těšit se můžete i na nejvyšší českou fotbalovou ligu.
Pátek 31. března
Sorana Cirstea je pro Petru Kvitovou poslední překážkou v cestě do finále na turnaji v Miami. I přestože je česká tenistka favoritka, tak si 68 % sázkařů na Tipsportu vsadilo právě na její soupeřku, jejíž kurz spadl z 2.38 na 2.06.
Tipér gedorak nicméně Kvitové hodně věří! „Ačkoliv sázky na české hráčky nemám sám rád, tady musím určitě zahrát Kvitovou, která má s takovými zápasy daleko větší zkušenosti a prokazuje se v USA ve velmi dobré formě, už teď je Kvitová na 11. místě dočasného žebříčku, v případě vítězství by se dokonce vrátila do elitní desítky, ale s výhledem, že na antuce neobhajuje žádné body,“ zakončuje svoji pečlivou analýzu, kterou si můžete přečíst zde.
Sobota 1. dubna
V sobotu se vrátí nejvyšší česká fotbalová soutěž, když do Ostravy zavítá Slovan Liberec, Mladá Boleslav přivítá Viktorii Plzeň a Slavia bude hostit Sigmu Olomouc. Večer se poté fotbaloví fanoušci mohou těšit na skvělé souboje v Bundeslize, když Schalke přivítá Leverkusen a Bayern ve šlágru kola Dortmund.
Borussia je první o jeden bod a mnichovský celek navíc čeká první zápas s novým koučem Thomasem Tuchelem. 93 % sázkařů ale věří domácímu celku, stejně jako tipér Kamikazeee6: „V sobotu půjde určitě o tutovku dne. Sice patřím k těm, co přáli titul Dortmundu, ale musím uvažovat racionálně,“ jehož analýzy můžete sledovat zde.
Již v noci z pátku na sobotu se můžete těšit na několik zajímavých duelů v NHL, pro českého fanouška ale bude jednoznačně nejzajímavější souboj Pittsburghu s Bostonem, který startuje ve 21:00. V 17:00 odstartuje finálový souboj Chance Ligy mezi Vsetínem a Zlínem.
Co se tenisu týče, pokud pak Kvitová postoupí do finále, tak její souboj s Elenou Rybakinovou můžete sledovat na Tipsport TV od 16:00.
Neděle 2. dubna
V ranních nedělních hodinách poté můžete vybírat z 11 zámořských hokejových duelů, přičemž Boston čeká ve 21:30 souboj se St. Louis Blues. Od 17:00 poté startuje první semifinálový duel Tipsport Extraligy Pardubic s Třincem.
Fotbalové fanoušky určitě naláká souboj Sparty, která přivítá Zbrojovku Brno. Přičemž mnoho sázkařů věří tomu, že budou padat branky, stejně jako tipér DynamoPardubice:
„Sparta Praha ze 7 vyhraných utkání vstřelila hned 6x více jako 3 branky. Poslední dvě vzájemná utkání skončila výhrou Sparty (6:1 a 4:0). Sparta na domácím stadiónu očekává opět velkou návštěvnost a fanoušci dovedou mužstvo k další výhře. Poprvé po delší době se na domácí stadión dostaví i ULTRAS,“ píše ve své analýze, jíž si můžete přečíst zde.
Večer se pak můžete těšit na skvělé zápasy PSG s Lyonem a Neapole s AC Milán. Své zápasy mají na programu také oba madridské celky.

Bundesliga
Oficiálně: Real Madrid má Bellinghama! Dortmund oznámil přestup, inkasuje 100 milionů eur
Je to tady. Jude Bellingham, nejzářivější teenager současnosti má nový klub. Z Borussie Dortmund se bude stěhovat do Realu Madrid, který za něj zaplatí 100 milionů eur.

Je to tady. Jude Bellingham, nejzářivější teenager současnosti má nový klub. Z Borussie Dortmund se bude stěhovat do Realu Madrid, který za něj zaplatí 100 milionů eur.
Bylo jasné, že Bellingham v Dortmundu dlouho nevydrží. Klub už přerostl, stal se kapitánem a lídrem a všem bylo jasné, že v létě se bude stěhovat do většího klubu.
Otázkou však zůstávalo, kam. O anglický supertalent byl logicky velký zájem doma v Premier League, hodně po něm toužili v Manchesteru City a Liverpoolu.
Jenže Bellingham nakonec zvolil jinou cestu. Vybral si totiž La Ligu a to konkrétně Real Madrid.
Borussia Dortmund už sama na svém webu o přestupu Bellinghama informovala. Přestupová částka činí 103 milionů eur + bonusy.
„Hráč Jude Bellingham přestupuje z Borussie Dortmund do Realu Madrid C.F. Strany dnes dosáhly dohody o tomto transferu. Nyní zbývá dohodnout a zdokumentovat smluvní podrobnosti,“ informuje Dortmund na svém webu.
„Real Madrid zaplatí BVB po dokončení přestupu fixní přestupovou částku ve výši 103,0 milionu eur. Kromě toho byla dohodnuta úhrada variabilní přestupové odměny až do maximální celkové výše přibližně 30 % z výše fixní přestupové odměny,“ dodává Borussia.
Bellingham v Madridu podepíše šestiletou smlouvu do roku 2029 a měl by se stát nástupcem Modriče s Kroosem a tedy lídrem nové éry. Ve středu zálohy mu bude konkurovat ještě Eduardo Camavinga, Federico Valverde a Aurélien Tchouaméni.
19letý fotbalista by měl v nejbližších dnech podstoupit zdravotní prohlídku a do konce týdne by měl být přestup uzavřený.
Angličané do zahraničí moc nechodí, ale v Realu Madrid má Bellingham jeden vzor. David Beckham také jako záložník zamířil do španělské metropole v roce 2003 a vydržel zde 4 roky.
Bellingham by navíc mohl být i spoluhráče z reprezentace. Po odchodu Karima Benzemy se totiž spekuluje o tom, že by měl Real Madrid přivést Harryho Kanea.
Zdroj: Borussia Dortmund
Bundesliga
Šílená čísla! Hned čtveřice hráčů s hodnotou přes 200 milionů dolarů, suverénně vládne Haaland. Kdo jsou nejdražší fotbalisté planety?
Že se fotbalový trh vymyká částkami, které v něm lítají, kontrole? O tom svědčí i nejnovější zveřejněná statistika uznávané výzkumné organizace CIES Football Observatory. Jak vypadá desítka nejhodnotnějších fotbalistů planety?

Že se fotbalový trh vymyká částkami, které v něm lítají, kontrole? O tom svědčí i nejnovější zveřejněná statistika uznávané výzkumné organizace CIES Football Observatory. Jak vypadá desítka nejhodnotnějších fotbalistů planety?
Dříve něco nemyslitelného, dnes norma. Hodnota hráče přesahující 100 milionů dolarů už není úplně ojedinělou záležitostí. Obzvláště pak u společnosti CIES Football Observatory, která fotbalisty nemá problém nacenit ještě mnohem vyšší číslovkou.
Absolutní vrchol má nyní na svědomí Erling Haaland. Útočné eso Manchesteru City za sebou má první sezonu v Anglii a ta nemohla dopadnout lépe. Norský kanonýr útočí na zisk treble. Podle výzkumné agentury je jeho cena neuvěřitelných 262 milionů dolarů.
Pokud bychom cenu Haalanda přepočítali na koruny, tak se po zaokrouhlení dostaneme na neuvěřitelných 5 miliard a 771 milionů korun.
Nad 200 milionů dolarů se ovšem vyšplhala cena ještě dalších třech hráčů. Ani jeden se však na Haalanda nechytá. Druhé místo drží klenot Realu Madrid Vinicius Junior (210 milionů).
Nejhodnotnější čtveřici uzavírají Bukayo Saka (209 milionů) coby hráč Arsenalu a Jude Bellingham (203 milionů), který zřejmě v létě přestoupí z Dortmundu do Realu Madrid za sumu přesahující 120 milionů eur.
Jen těsně se na hranici 200 milionů dolarů nedostal další hráč Realu Madrid Rodrygo (197 milionů), kterého stíhají talentovaní záložníci z Barcelony. Zatímco Pedri je ceněn na 190 milionů, tak Gavi se dočkal cenovky ve výši 182 milionů.
Druhým zástupcem Bundesligy v nejdražší desítce je Jamal Musiala (182 milionů), tedy muž, který v této sezoně táhl Bayern Mnichov. O čtyři miliony menší hodnotu má talent Manchesteru City Phil Foden.
Poměrně překvapivě až na desáté pozici najdeme tvář PSG, Kylian Mbappé se coby francouzský tahoun na mistrovství světa dočkal hodnoty ve výši 174 milionů dolarů.
Zdroj: CIES Football Observatory
Bundesliga
Velkolepý návrat a senzační náhrada odcházející hvězdy? Dortmund zvažuje podpis kapitána Manchesteru City
Borussia Dortmund po zpackaném boji o titul musí přemýšlet o posilách pro příští rok. Už jen kvůli tomu, že několik hráčů také odejde. Bolet bude zejména odchod největší hvězdy týmu. Náhrada však může být velkolepá.

Borussia Dortmund po zpackaném boji o titul musí přemýšlet o posilách pro příští rok. Už jen kvůli tomu, že několik hráčů také odejde. Bolet bude zejména odchod největší hvězdy týmu. Náhrada však může být velkolepá.
Bundesligový boj o titul byl v této sezoně dramatem až do posledního kola. Dortmund byl titulu nejblíž za poslední roky, měl vše ve svých rukách, jenže selhal. Musel poslední zápas sezony vyhrát, případně doufat ve ztrátu Bayernu.
Ani jedno se ale nestalo a tak vestfálský klub musí kousat velké zklamání. Pro některé hráče to navíc byla poslední šance s Borussií titul získat. Jedním z nich je pravděpodobně Jude Bellingham.
Anglický fotbalista je už delší dobu sledován evropskými velkokluby a během léta by měl posílit Real Madrid za částku vyšší než 120 milionů eur. Není však vyloučeno, že by jej měla nahradit jiná velká hvězda.
Německý deník Bild totiž přišel s informací, že by se do Dortmundu mohl vrátit Ilkay Gündogan, aktuálně kapitán Manchesteru City, v posledních letech jednoho z nejlepších týmů planety.
Gündogan působil v Borussii v letech 2011 až 2016, než odešel do Anglie. S týmem vyhrál jednou Bundesligu a německý pohár, dvakrát německý Superpohár. Předváděl skvělé výkony, na které v dresu Citizens nejen navázal, ale také je předčil.
S Manchesterem City došel německý záložník pro 13 trofejí včetně pěti ligových titulů a ještě může přidat další. Ligu mistrů, která by znamenala treble. V létě mu ale končí smlouva a sám by se návratu do Německa údajně nebránil.
Hlavní roli bude hrát to, jak dlouhý kontrakt mu Citizens nabídnou. Hráč totiž stojí o smlouvu na dva roky, kouč Pep Guardiola ale hráčům starším 30 let nabízí nejraději jednoleté kontrakty. O hráče pak údajně usiluje také Barcelona.
Ještě je otázku, jak by Dortmund unesl tento podpis finančně. Sice získá přes 120 milionů eur za Bellinghama, nicméně Gündogan vydělává v Anglii okolo 18 milionů liber ročně, což si v Borussii nevydělá nikdo.
Ekonomicky by se teda podpis nemusel vyplatit. Obzvláště vzhledem k tomu, že Gündogana nebude šance v budoucnosti zpoplatnit. Byl by to ale jasný signál pro rivala z Mnichova. Podpis hráče takových kvalit by byl ukázkou velkých ambic.
Zdroj: Bild, Transfermarkt
-
Fortuna ligapřed 4 dny
Sparťan Kovář měl telefonát od kouče Manchesteru United Ten Haga! Je jasno, kde bude hrát v příští sezoně
-
Hokejpřed 4 dny
Finále Stanley Cupu: Tak trochu jiná NHL mezi Floridou a Vegas, ze které vedení ligy nejásá
-
Fortuna ligapřed 3 dny
Nová posila do realizačního týmu Sparty! K Priskemu přichází další odborník z ciziny
-
Fortuna ligapřed 5 dny
Druhý nejdražší přestup v dějinách slavného zahraničního klubu? Má se jím stát opora Slavie Praha!