Spojte se s námi


Fotbal

VIDEO: To jste ještě neviděli! Šejk v Saúdské Arábii zbičoval Benzemova spoluhráče po prohraném finále

Fotbal v Saúdské Arábii zažil loni v létě obrovský boom. Jenže ani s příchodem spousty superhvězd se ze Saudi Pro League nestane lusknutím prstu kolébka fotbalu. Nabízí tak některé bizarní situace, jako zbičování hráče po prohraném finále.

Publikováno

dne

Fotbal v Saúdské Arábii zažil loni v létě obrovský boom. Jenže ani s příchodem spousty superhvězd se ze Saudi Pro League nestane lusknutím prstu kolébka fotbalu. Nabízí tak některé bizarní situace, jako zbičování hráče po prohraném finále.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Cristiano Ronaldo, Karim Benzema, Neymar, N’Golo Kanté, Sadio Mané či Riyad Mahréz. Ještě před pár lety by vám tento výčet jmen napovídal, že budete nejspíš sledovat napínavá utkání Ligy mistrů. Jenže realita je trochu jinde, všechny tyto superhvězdy se momentálně prohánějí po trávnících v Saúdské Arábii.

Pro spoustu hráčů bylo stěhování na Blízký východ velkým kulturním šokem. Dokonce se objevila informace, že několik hráčů chce Saúdskou Arábii v létě opustit. Mají si stěžovat na špatné počasí, kulturní rozdíly a také práva pro manželky.

Jeden kulturní rozdíl byl vidět i po finále arabského Superpoháru. Do něj postoupily Al Ittihad, za nějž nastupují třeba Karim Benzema, N’Golo Kanté či Jota, a suverénní Al Hilal, jenž zároveň vede ligu.

Al Hilal šel do vedení už v páté minutě díky Malcomovi, žlutomodří však ve 21. minutě srovnali po trefě Hamdallaha. Ještě před poločasem šel Al Hilal opět do vedení, gól vstřelil Al Dawsariho. Oba dva úspěšní střelci lídra ligy se trefili po změně stran i podruhé a Al Hilal tak po vítězství 4:1 přidal další trofej do sbírky.

Bičování z tribuny

To však pořádně rozlítilo jednoho šejka z řad fanoušků Al Ittihadu. Ten se rozhodl svou frustraci ventilovat. Když střelec první branky Abderrazak Hamdallah mířil do tunelu, šejk jej začal z tribuny bičovat, zatímco útočník na něj lil vodu z lahve. Naprosto neuvěřitelná scénka, kterou byste asi na fotbalovém stadionu nečekali.

Saúdské Arábii se zkrátka expanze do světového fotbalu nepodařila natolik, jak by si místní miliardáři přáli a představovali. Ještě před pár měsíci přitom vymýšleli plány, jak dostat své týmy do evropské Ligy mistrů.

V tuto chvíli to však vypadá, že i přes nehorázné peníze ve smlouvě se velká část hráčů brzy sbalí a nová várka hvězd se do země příliš nepožene. I Čína zkoušela rozjet ambiciózní fotbalový projekt, který ale brzy ztroskotal.

Zdroj: X, Saudi Pro League

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.