Spojte se s námi


Fotbal

Video: Takhle se slaví trofej v době koronaviru! Na prázdném stadionu a s rozestupy

Publikováno

dne

Jak si vychutnat radost ze získané trofeje a zároveň neporušit přísná pravidla si jako první vyzkoušeli hráči rakouského Salzburgu. Podívejte se, jak taková oslava probíhala!

Copyright FC Red Bull Salzburg / GEPA

Svěřenci amerického kouče Jesse Marche zvítězili ve finále rakouského poháru přesvědčivě 5:0 nad Austrií Lustenau, a mohli tak trofej pro vítěze zvednout nad hlavu už posedmé za sebou. Tentokrát však ceremoniál musel proběhnout velice netradičně.

Po ocenění poražených a rozhodčích se fotbalisté poslušně vyrovnali na předem určené značky s dostatečnými rozestupy a po úvodním zdvižení poháru kapitánem Andreasem Ulmerem si velkou trofej postupně předávali.

Paradoxně před samotným nastoupením na vyznačená místa i při následném focení si tak pečlivě v hloučku rozestupy nehlídali.

Na tento poměrně bizarní a lehce smutný pohled si ale budeme muset začít zvykat. Většina evropských soutěží se pomalu začíná znovu rozjíždět a dá se očekávat, že opatření, která jsou zaváděna, jen tak nepoleví.

To, že se v Rakousku a koneckonců ani nikde jinde nevyplácí porušovat jasně stanovená pravidla poznal nedávno hlavní soupeř Salzburgu v boji o titul v rakouské Bundeslize Lask Linz.

Tomu bylo odebráno v tabulce 12 bodů za nedodržování rozestupů v tréninku. Přišlo se totiž na to, že Linz trénoval se všemi hráči najednou v době, kdy se to ještě nesmělo.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.